Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen adnál gyerknek...

Hány évesen adnál gyerknek elöször telefont?

Figyelt kérdés
Elöször gombos telefont adnék majd késöbb okos telefont adnék

2020. szept. 22. 19:01
A kérdező szavazást indított:
12éves kortol adnék elöször is gombos telefont
12éves kortol rögtön okos telfon
12éves kor alatt gombos telefont adnék
12éves kor alatt rögtön okos telfont adnék neki
egyéb lent le írom
56 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Én épp most gondolkozdtam el ezen.

Tudod,az okostelefont rengeteg jó és hasznos dologra lehet használni.

Pl. kapcsolattartás,tanulás,információ szerzés stb.

Persze,játékra is,de játszani is lehet okosan.

Én olyan 7-8 évesen adnék okostelefont.

2020. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
37%
Én 12 éves kortól adnám neki. Azt szeretném, hogy egy jó gyerekkora legyen, és ne csak telefonozásból álljon. Na meg bármikor rámehet az internetre és láthat... mondhatni nem szép dolgokat. Főleg ha olyan reklámokat ad be. Sőt, leégetheti magát a neten, vagy, ami rosszabb, pedofilok fognak rá írkálni, ha mondjuk egy videót csinál YouTube-ra.
2020. szept. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
8 évesen kapott okos telefont, amikor külföldre költöztünk. Egyedül, taxival járt másik városba iskolába és nem beszelte még a nyelvet
2020. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

"Azt szeretném, hogy egy jó gyerekkora legyen, és ne csak telefonozásból álljon. "


Volt is egy kérdés,ahol jött a válasz hogy "ne legyen telefonja a gyereknek,legyen jó gyerekkora" és még a nettől is eltitották a gyereket.

Aztán távoktatáskor szinte az egész osztály együtt játszott (gondolom úgy szerveszték meg messengeren) és szinte csak ő maradt ki az egészből...mint mindig.

Biztosan szuper gyerekkora lehet,ja nem.


"Na meg bármikor rámehet az internetre és láthat... mondhatni nem szép dolgokat."

Milyen nem szép dolgok? A való életben,pl. az utcán is láthat nem annyira szép dolgokat.


"Sőt, leégetheti magát a neten,"

Szoros kapcsolat a gyerekkel,beszélgetések stb. és nem fogja magát leégetni magát a neten.


"vagy, ami rosszabb, pedofilok fognak rá írkálni, ha mondjuk egy videót csinál YouTube-ra."

Igen,ez egy gyakori félelem. De vajon jogos? A szülőknek fel kell készítenük erre a gyereküket. Egyébként a való életben is elkaphatják aí gyerekeket a pedofilok,nem csak a neten.


Tehát ez a felfogás,hogy "ne legyen telefonja,ne menjen a netre" elég rossz felfogás,néha akár káros is lehet.

2020. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Én anno 9 évesen kaptam gombos telefont, és 11 évesen okostelefont. (Okos nekem elsősorban azért kellett, mert kezdtem szégyelni magam, hogy az osztályban már minden lánynak érintőképernyős telefonja van, nekem meg még csak gombos, ráadásul már nem is nagyon tudtam használni. Normális képeket se lehetett vele csinálni, stb. Így vettünk egy 40ezres alsókategóriás Samsungot. 4 évig elvoltam vele.)
2020. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
4 évesen kapta az első még nagyon egyszerű okostelefonját. Fejlesztő játékok voltak rajta. 6 évesen kapott egy jobbat. 8 evesen kapott bele sim kártyát, hogyha egyedül van otthon elérjen. Most 9 éves. Ha néha van egy kis szabadideje vagy hosszú útra megyünk játszik rajta.
2020. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Amikrotól egyedül tölt huzamosabb időt. Én 7 éves kormtól egyedül jártam haza, aztán otthon is egyedül voltam amíg nem értek haza a szüleim. Ekkor kaptam. Nem tudom az én gyerekemnél mikor jön majd el az a kor, de akkor kap telefont is. Nyomógombossal én már egyáltalán nem szórakoznék, semmi értelme.
2020. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Lányom most nyáron, 11 évesen kapott, mert elkezdett egyedül hazajárni. Őt igazából nem nagyon érdekli, most is csak arra használja, hogy szükség esetén felhívjon.
2020. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A lánya gombos telefont vagy okos telefont kapot 11évesen
2020. szept. 22. 21:40
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
Mi úgy tervezzük, hogy amikor már tud írni, olvasni, akkor kap okostelefont, nyomógombosat nem vennék. A mai világban már elkerülhetetlen sajnos, nem szeretném, ha csúfolnák az osztálytársai, hogy neki nincs. Nagyon gonoszak tudnak lenni a gyerekek.
2020. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!