Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is nehéz ez az időszak?...

Másnak is nehéz ez az időszak? (nagy 26 hónapos és pici 3 hónapos) Néha vannak napok amikor nagyon nehéz. Nektek milyenek az ennyi idős gyerekkel /gyerekekkel a mindennapok?

Figyelt kérdés

Imádom a gyerekeimet, az anyaságot, de vannak nagyon durván nehéz napok.

A nagy miatt főleg, aki 26 hónapos. A picivel abszolút nincs gond, tündér baba. A nagy is egy angyal, okos, energikus, kis izgő-mozgó lányka, aki egy jó fél éve már kis dacoska. Mindent maga akar tenni egyedül, nagyon öntudatos. Örülök mert mindent megért, segít, utánoz mindenben. Kb 20 hónapos kora óta vannak hisztik, ez sem olyan durvák, de azért rossz hallgatni.

Ami miatt mostanában sokat agyalok (mit és hol rontottam el), hogy nem fogad szót, nagyon szeretne menni mindenbe bele. És a nem szó sokszor nem ér semmit se. Régen szépen ügyesen fogta a kezem, arra ment amerre mi. Most nem akarja megfogni se a kezem, vagy ha nem arra megyünk amerre ő akarja, jött a hiszti. Boltban, a bevásárlókocsiban 3-4 perc után sír hogy ki akar jönni. Persze neki buli mert futkározhat és ő ezt játéknak fogja fel. Azonban ez veszélyes ha pl utcán vagyunk. Elmondtam szépen, beszéltünk róla, de nem nagyon hatotta meg. (csak mikor látta mennyire szomorú lettem) A múltkor a boltban kivettem a kocsiból mert már sírt hogy ki akar jönni és állt fel az ülésről. Ezután ment, pakolt mindent a kocsiba, mikor rászóltam kezdődött a hiszti.

Otthon pl nem akar kabátot vagy zoknit húzni, vagy ha mást akar felvenni, vagy ha bármire német mondok hiszti.

Ugye ő most ebben az életkorban van, és azért csinálja? Másnál is vannak ilyen miatt hisztik? Ti hogy kezelitek, reagáljátok le?

Én nyugtatom őt, próbálom megölelni utána, és ha kidühöngte magát lehiggadt elmagyarázni. Viszont egy boltban, játszón, vagy máshol nekem kellemetlen ez, hogy a gyerek üvölt én meg nézem. Olyankor mit tesztek?


2020. szept. 26. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a nagy 2 éves. Igen ez a dac korszak, nálunk is most van. Borzalmas, dobálozik hisztizik földhöz veri magát. Majd kinövi, csak most kell megfognod a gyeplőt mert a határokat tesztelgeti. A bevásárlás nálunk 3 hete úgy néz ki hogy végig szirénázza ameddig nem végzünk. Ki venni nem lehet mert pakol, szaladgál, hisztizik, mindent a kosárba tesz, ezzel nem is lenne baj ha nem idegenek kosarába tenné. Már 2x volt olyan hogy a lidlben saját kis kosarat tolhatott, delelés után mentünk. És nagyon szépen viselkedett. Amit a kosarába tett azt kiválogattam és ami tényleg kellett ami benne volt ő maga fizette ki. Nagyon élvezte. Feladatot kell adni nekik és akkor nincs annyi hiszti. Én például 1 nap vagy 50x küldöm a gyereket, hogy dobd ki ezt a kukába, hozd ide azt, vidd el ezt, pakol le a cipőket, pakol vissza. Szerintem ez a legdurvabb korszak. Majd túl lendültök rajta, csak bízz magadban. Nagyon jól csinálod. Esetleg ha van kedved küldök pár ötletet privátban hogy én mivel foglalom le a lányom, és hogyan kezelem a hisztiket. :)
2020. szept. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fiam 2,5 volt mikor a húga született, már akkor egy jó ideje dackorszakos. Na ezt még megfűszereztük egy kis egészséges testvérféltékenységgel. A figyelemfelkeltés nagyon magas fokát is elértük. Nem könnyű megtalálni azt a pontot ahol mindenki elégedett és anyuka sincs teljesen kizsigerelve.

Nekem muszáj volt alább adni bizonyos dolgokból. Pl vettünk szárítógépet, így a mosás sokszor halaszthatóbb, már nem érzem magam szarembernek ha a mosatlan megvárja a férjemet estére sőt akár másnap reggel jutok hozzá. Rendelem az ebédet és csak hétvégén főzök, stb. Igen megtehetném hogy azt a fél órát míg a kicsi elvan a koszos edények kel töltöm meg tölthetem a fiammal autózva is. Nálunk ez vált be.

2020. szept. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#1es szívesen venném ha küldenél priviben ötleteket.

#2-es elhiszem, hogy így jobb. Nekünk is van szárítógép, sokat segít. Nekünk annyi hogy a férjem sajnos ételerzékenysége miatt napi szinten főzök mert sajnos nem lehet kapni ilyen típusú ebédet.


Nekem az a rossz, hogy a család előszeretettel szól bele. Mit hogy kellene. Viszont a gyerekekkel én vagyok, én ismerem őket milyenek. Anyósomék élnek közelebb hozzánk, és tőlük is jönnek az "okos megjegyzések" , hogy majd kinövi, meg majd változik, ők nem igazán nevelnék, vagy szabnának korlátokat. Ők a saját gyerekeiket is engedték mindenbe, ha meg rosszul viselkedtek jött a verés. Én nem vagyok ilyen...

2020. szept. 26. 08:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez pont ilyen nehéz.
2020. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

21 hónap van a két kicsi között nálunk. Kibebacottul hosszú év volt, mire elmehetett oviba a nagyobbik... :D

Van egy videópárom a kicsi kb 9 hós korából, a nagyobbik behisztizett délben elalvás előtt, de olyan hardcore fejenpörgősen visítva nyomta, aztán melléfeküdtem és nagy nehezen elaludt. 2 órával később felpattant a szeme, és ordítani kezdett, mintha nem lett volna közte szünet. A kicsi közben a kezemben szimpátiazokogásba kezdett.

Kínomban felvettem videóra.

Azóta eltelt 6 év, ha visszanézem, vinnyogva nevetek rajta. :D

2020. szept. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!