Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesen 11.8 kg kevés?

2 évesen 11.8 kg kevés?

Figyelt kérdés

A lányom 2 éves és 11.8 kg, 90 cm, 25-ös lába van.

Szerintetek a súlya kevés? Nézem, hogy nála fél évvel kisebb gyerekek kb 3-4 kiloval többek mint ő.. Amúgy 2.5 kg-al született, és én nem látom vékonynak, sőt, kifejezetten husi, pocakja van neki meg kis combos is. De súlya a másfél éves-15 kg meg ilyenekhez képest nagyon kevés :O


2020. okt. 25. 21:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
A 15 kg 1,5 évesen a nem szokványos. Az átlagos 3 éves 15 kg.
2020. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
Fiam 13 kiló 18 hónapos. Ismerek egy gyereket 3 éves és 11 kiló. Na ő, sovány. Szerintem a te gyereked rendben van.
2020. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Az teljesen normális. Fiam 12,5kg volt 2 évesen és 98cm
2020. okt. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
A fiam 27 hónapos 12kg. Teljesen rendben van a súllya.
2020. okt. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%
2-es, még mindig jobb, hogy az ismerősöd gyereke 11 kiló 3 évesen, mint az, hogy a tiéd már most kövér.
2020. okt. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem, egyáltalán nem kövér a gyerekem utolsó. Miből szűrted le? Magasságot igaz nem írtam, de tessék írok 87 cm. Ez egy igazán bunkó megnyilvánulás volt tőled.
2020. okt. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi, hát akkor nem vészes, csak engem születésétől kezdve stresszelt a gyerekorvos meg a védőnő is, hogy kevés a súlya. Az én gyerekem 1 évesen annyi volt, mint sok 3-4 hónapos baba. (7.5 kg körül) És engem állandóan behívtak mérésre, és azóta is stresszben vagyok a súlyán, hogy kevés, pedig nem akarom hizlalni, mert nem akarom, hogy kövér gyerek legyen.

Amúgy jó étvágyú, mindent megeszik, nem válogatós. Még.

Reggel 2 dl junior tejitalt iszik, aztán délelőtt általában zabkását, vagy szendvicset zöldséggel , felvágottal. Ebédre azt eszi amit mi, leveseket, főzelékeket, húst körettel, tésza, mikor mi van. Uzsonna általában a nasisabb étkezés, ott kap általában banánt, almát, avokadot, szőlőt (ezek a kedvencei) de más gyümölcsöt is szokott kapni uzsira, barack, dinnye, szilva mandarin stb minden gyümölcsöt megeszik, és a gyümölcs mellé kap túró rudit, joghurtot. Vacsorára azt eszi, amit mi: ha reggeli nem szendvics volt akkor azt, vagy virsli zöldségekkel, tejberizs, bundáskenyér, stb változó, és még lefekvéskor iszik 2 dl tejitalt.


Édességet még nem eszik, leszámítva a túró rudi, joghurt típusúakat, néha egy Dörmit, bár én azt nem veszek neki, csak ha mamától kap egy rakással, akkor abból olyankor amíg tart akkor kap azt uzsonnára a túró rudi helyett.


Szóval amúgy nagyon jó evő, mindig megeszi amit adunk neki és nem finnyáskodik, szeret enni. Szereti még a zöldségeket is nagyon, a répát, a cukkinit, a karfiolt, a burgonyát, a brokkolit, uborkát.

2020. okt. 25. 22:47
 8/19 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen, csak ő még vékonyabb. Szerintem jó ha 2 éves korára eléri a 11 kg (kB 90 cm).

Vékony, mert tényleg az, és engem is stresszel, hogy más gyereke 7-8 hónaposan volt ennyi, de a mienk kis súllyal született, ráadásul rossz evő: keveset eszik, a húst, zöldséget, gyümölcsöt szereti, de a tészta vagy édes dolgok, nasik nem kellenek neki.

Mi elvittük gasztróshoz is kivizsgálásra. Tökéletes vérkép, makk egészséges. Eddig 1x volt beteg, szóval nekünk kell megtanulni helyén kezelni a dolgot. Tudom, hogy nehéz, mert bennünket is sokat piszkálnak, de nem lehet minden gyerek husis.

2020. okt. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Sztem szebb a vékonyabb gyerek, mint a kövér.
2020. okt. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
3 évesen volt 12 kg a gyerekem, de ő tenyleg vékonyka. 2,5 kiloval dzuletett szinten, 1 evesen 8 kg volt.
2020. okt. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!