Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tobb (kis)gyerekes anyukak...

Tobb (kis)gyerekes anyukak nalatok milyen a lakas/haz rendezettsegi foka?

Figyelt kérdés
En ugy erzem sehol sincs rend, es sajnos nagyon sok munka van felbe, 2/3ba hagyva. Pl. mosas, beteszek egy adagot, kiszedem a szaritobol a szarazat, elkezdem elpakolni, de nem erek a vegere. Jon valami egyeb dolog, akar a gyerekek korul vagy mas hazimunka. Egyszeruen soha semminek nem erek a vegere. Minden olyan 70-80%os. Apuka nem csinalja vagy max. kiszedi, beteszik a mosogatogepet. Sokat dolgozik, utana gyerekezik, en Gyesen vagyok. Ezt azert irom le, mert minden hazimunka az enyem.
2020. okt. 28. 07:21
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez ismerös, egészen addig így volt nálam is, amít egyrészt nem döntöttem el, mi az, ami tényleg fontos, és mi az, ami nem annyira.

Másrészt egyszerre nem sokfélét csinálok, hanem egy vagy két munkát - megfözök meg mosok vagy takarítok -, de azokat befejezem.

Eleinte azt hittem, így sosem lesz rend, de meglepö módon sokkal jobb az eredmény, mint amikor mindent egyszerre akartam megcsinálni.

Kicsit próbáld meg megszervezni a munkákat, csinálj egy heti tervet, melyik nap mit csinálsz - de ne sokat egy-egy napra -, és kapkodás nélkül végezd el.

Meg ne akarj patikai rendet, egyrészt teljesen fölösleges, másrészt eleve nem megoldható, ha éltek is a lakásban, nem csak enni-aludni jártok haza.

2020. okt. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk mindig rend van, DE van házvezetőnőnk. Egyedül nem lenne időm és energiám ilyen gyönyörű rendet tartani. Viszont így szerencsére az egész napot a gyerekeimmel tölthetem.
2020. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekem van, aki lassan két éves de mikor milyen a lakás. Nehéz tőle felsöpörni, vagy mosást betenni, na de kivenni és kiteregetni na az a kemény 😃 főzés is úgy megy ahogy, neki mindig akkor jut eszébe hogy vegyem fel, foglalkozzak vele, menjünk ide vagy oda a lakásban, üljek le mellé. Nálunk férjem porszivozott tegnap, míg én mást csináltam. Tökéletes rend sosincs és sokáig nem is lesz, de gyerek mellett ezt nem is kell elvárni szerintem. Ha ezt a párod is megérti, akkor nem kell más véleményével foglalkozni.
2020. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 70-80% tök jó 👍

Nálunk úgy van rend és tisztaság, hogy naponta egy adag ruhát mosok, egyszer megy a mosogatógép és egyszer körbemegy a robotporszívó. Csak hétvégén főzünk és fagyasztunk a férjemmel előre, gyakran rendelünk. Hetente egyszer fürdő-, mosdó- és konyhatakarítás.

2020. okt. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sajnos kupi van...Ha ráparancsolok a gyerekekre akkor természetesen elpakolnak a saját szobájukban de a közös helységek mind rám maradnak...Van 5 hónaposunk aki mindig ölben van különben ordít azt meg nem bírom!Állandóan megy a mosógép,a mosogatógép,mindíg van valamelyik gyereknek haverja vagy barinője nálunk hol nappalra de ilyenkor szünetben legtöbbször éjszakára is!A férjem egész nap dolgozik.Este ki szokott teregetni vagy kipakol a mosogatógépből vagy a babával játszik(ez a kedvenc házimunkája). Az ebéd egész nap készül:)Persze a nagy gyerekek ha itthon vannak és kedvük is van azért szoktak segíteni de nem kötelező nekik.
2020. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ferj nonstop tavol, estere er haza, 6napos csecsemo, egy 7 es egy 9eves nagylany. Hasonloan mint nalatok kerdezo. Amig nem volt itt a baba, dolgoztam, most meg ugye itt van es kezben. Ha nyugi van gyorsan belekezdek 3 dologba es jutok ameddig jutok. Reggel tizorai es uzsonnakeszites, megy a mosogep, mosogatogep, fozok. Es ha szoptatas jon, semmi garancia h utana elalszik.Most volt 2oram korbeszaladtam a lakast, cserebe maradekot eszunk ma, ferjem 22ig hazit irt a gyerekkel, mar az is nagy segitseg ha kitereget vagy babazik, vacsit csinal. A gyerekek jonnek-mennek, elhagynak par jatekot. Ha besegitenenek,minden egyszerubb lenne, de csak a hiszti megy h az osztalytarsaiktol semmilyen hazimunkat nem kernek a szulok, nekik miert kell???
2020. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy élünk, mint a disznóólban. Na jó, kosz nincs, de kupi... hát az úristen. Kicsi a lakás, nem tudunk mindent el se tenni, mert nincs hova, gyerek előtt se volt tökéletes, de azóta... pfff ha valaki jönne bejelentés nélkül, akkor igyekeznék meglapulni és úgy tenni, mint aki nincs itthon, inkább mint ezt meglássa...
2020. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Reggel ota most alltam meg. Nalunk is allandoan van valaki, jonnek, mennek a baratok. Ami nagyon szupi, de rengeteg a melo. Allandoan vasarolni, fozni, a romokat eltakaritani, takaritani, mosni. Tenyleg mint egy mokuskerek. Es soha egy percre sem szabad leengedni, mert egyszeruen a fejedre no.
2020. okt. 28. 13:45
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kicsi 7 hónapos, a nagy tesó 8 éves lesz. Férjem dolgozik 4-5 napot 8-20 ig a héten, ő szokott bevásárolni munka után és a kukát levinni, ha haza ér, illetve porszívózni ha pihenő napos, minden nap megy 1-2 mosás, de mindig rengeteg szennyesünk van, van, hogy a ruhaszárítógépből estére már nem szedem ki, csak másnap. Elmosogatni sem mindig tudok napközben, de maximum másnap megcsinálom, vagy ha ráér akkor a férjem. A ruhákat ha össze hajtom a nagylányunk elrakja a sajátját, a kicsiét és a sajátom elrakom, a férjemét meg a szekrénye elé teszem majd elrakja ő :-) Nagy kupi nem nagyon van, próbálunk rendet tartani, a gyerekszobában is mindig összepakoltatok a lányunkkal, de ez van, hogy már csak másnap reggelre marad, ha sokáig nálunk vannak a barátnői.
2020. okt. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!