Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban hagyják el...

Mennyi idős korban hagyják el a babanyelvet, és beszélnek érthetően a kislányok?

Figyelt kérdés
21hónapos, de az apa, anya, papa, mama, ilyesmiken kívűl csak babanyelven magyaráz állandóan. Kellene már tudnia normálisan beszélni?
2020. okt. 29. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Minden gyerek másképp, más ütemben fejlődik. Az enyém 20 hónapos és nagyon sokat beszél már, mondatokban is, érthetően. Kedvenc mondókáit visszamondja végig, néha énekelni próbál.

Ne aggódj, hagyd fejlődni az ő tempójában, beszélgess vele, olvass neki. Barátnőm kislánya 3 éves koráig érthetetlenül halandzsázott, aztán egyszer megszólalt érthetően, azóta is csak csacsog, le sem lehet lőni😅

2020. okt. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ennyi idős és körülbelül ennyit tud. Pedig sokat beszélünk hozzá, mesélünk neki. Amúgy én is három éves koromig babanyelven beszéltem, utána meg hirtelen nagyon ügyesen tudtam beszélni, soha semmi gond nem volt a beszéddel.
2020. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom meg sem szólalt 3 éves koráig. Csak gagyogott. 3 évesen kimondta, hogy anya, onnantól rohamléptekben fejlődött.
2020. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Az én lányom 19 hónapos. Két hónapja még kb semmit nem mondott, illetve kb 4 szava volt, azokat is elvétve hallottuk. Aztán múlt hónapban történt valami és egyszer csak “beindult” jobban a beszéde, volt egy hét amikor minden nap mondott valami újat és mások számára is teljesen érthetően, ráadásul viszonylag nehéz szavakat (csillár, csillag, búvár, nagyi, repülő) aztán megállt kb 20 szónál. Most meg egyik napról a másikra bejött az is, hogy magától mondja rá dolgokra, hogy micsoda, eddig úgy 90%-ban csak ismételt utánunk. Szóval szerintem bármikor beindulhat igazából minden különösebb előzmény nélkül. Nem is a nemtől függ szerintem, egyéni inkább, legalábbis a lányommal teljesen egykorú kislány (pár nap különbséggel születtek) egy évesen már a boci boci tarkát mondókázta.
2020. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 20 hónapos lassan folyékonyan beszél, viszont ebben a korban még elég nagy a szórás a gyerekek között. Nem minden gyerek egyforma. :) Minden rendben van a lányoddal.
2020. okt. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Más fél éves, 2 éves 8 honapos, 2 éves múlt nem sokkal, nemsokara 3 éves lesz. Gyakoroljátok!

Senki le se szarja hány napos, hetes, hónapos a gyereketek, írjatok felnőtt emberként, senki nem akar fejszámolást végezni, hogy a 39 hónapos az végülis mekkora gyerek is 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2020. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tényleg komoly fejtörést okoz, h ha 21 hónapos, akkor 3 hónap múlva lesz 2 éves. És igen is, 2-3 éves korig eléggé számít akár 1 hónap is, úgyhogy ha nem tetszik a kérdés, lapozz tovább!!!
2020. okt. 30. 11:22
 8/9 anonim ***** válasza:

#6: nem is értettem elsőre mit hablatyolsz össze, a kérdező 21 hónapja viszont tök érthető és egyértelmű volt rögtön.


Fogadd el, hogy 2-3 éves korig hónapokban számolunk.

(A terhességet pedig hetekben.)


Kérdező: ha jól sejtem első gyermek? Az első nekünk se sokat beszélt ennyi idősen. A második viszont jóval gyorsabban(kicsi korkulonbseg), hiszen egymást fejlesztik. Kíváncsi leszek a harmadikra, ő még csak nem rég született. De tök érhető: hiába mondokazol, olvasol neki stb sose fogsz felnőttként annyit és olyan szinten beszélni vele mint egy másik hasonló korú.

2020. okt. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Az én gyerekem 675 napos, és már két nyelven folyékonyan tud👀 de ez persze nem felvágás, fejlődjön saját tempóban 🙄
2020. nov. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!