Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elrontottam az evését. Hogy...

Elrontottam az evését. Hogy hozhatom helyre a dolgot?

Figyelt kérdés

Egy éves múlt a babám, nem hajlandó magától megfogni az ételt és magától csipegetni. Amikor kísérleteztünk az ételek megfogásával, nagyon sokat maszatolt, sokszor rászóltam, idegeskedtem miért nem megy, nem hagytam eldobálni, pancsolni az étellel. Most, amikor egyedül kellene csipegetnie, nem érdekli már a dolog, és csakis akkor akar enni, ha én etetem.

Későn tudtam meg, hogy rosszul álltam hozzá, nem néztem utána. Mit javasoltok mit tegyek ezek után? Hogyan tanítsam önállóan enni?


2020. nov. 22. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is volt egy ilyen időszak, bár ott apa rontotta el hasonló módon mint te.


Nagyon egyszerű, én úgy csináltam, hogy leültem vele szembe és mindig együtt ettünk. Egy falat nekem, egy neki. Egy hét után elkezdtem a saját kezével a szájába adni a kaját. Elment ezzel egy két hét, majd már csak kínáltam neki, volt hogy vett magától volt hogy nem, de kitartóan próbálkoztam, végül kB egy hónap után már eszik magától, persze maszatol, de eszik legalább.

2020. nov. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :) Mindig együtt eszünk, és ő előszeretettel etet engem, de a saját szájához már nem veszi :\ A kezét irányítani nem engedi, nem foghatom meg, mert elkezd hisztizni, csapkodni, felhúzza magát a dolgon.
2020. nov. 22. 08:20
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem rontottál el semmit. Miért baj az, ha egy 1 éves kisbaba nem önállóan eszik? Ugyanúgy meg fogja tanulni, mint akiknek megengedték, hogy széttrancsírozza az ételt.
2020. nov. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Nyugi, 1 évesen még ez nem baj. Téged etet, tudja mire való az étel, szerintem egyelőre ez így kényelmesebb neki, majd idővel elkezd enni, kinalgasd persze, tedd elé az ételt, de ne kényszerítsd, majd egyszercsak elkezd enni, meglatod.


Ha már olyan 2 évesen se eszik önállóan, azért elkezdhetsz aggódni, addig szerintem felesleges

2020. nov. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Hát azért egy 1 évesnek már kézzel nagyon is tudnia kéne enni. Az én fiam 14 hós és már az evőeszközzel próbálkozik. Na attól milyen idegbe leszel, ha már a kézzel pancsolás is bosszantott.

Sztem próbálkozz pufival évesek között. Vagy ha babakekszet adsz neki azt is csak tedd elé. Ha meg akarja enni akkor el fogja venni.

2020. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
18 évesen már biztos egyedül fog enni, nyugi. Pár hétre jegeld a témát, aztán tedd lehetővé, hogy ismét próbálkozzon.
2020. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jo anya vagy,elmulik. hisztivel ne érjen el semmit nálad
2021. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!