Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól normális...

Hány éves kortól normális dolog ennyire rajongani a horrorért?

Figyelt kérdés

A párom unokaöccse 6 éves múlt, de 5 éves kora óta valami érthetetlen módon oda van a horrorért. Nem csak mese szinten mint pl anno a happy tree friends, hanem a kedvencei a Chucky, a Resident Evil, meg egy csomó katonás lövöldözős vérfolyós meg zombis dolog, mesében pedig a five nights at freddy.

Csak ilyeneket néz, ilyenekkel játszik és ilyeneket rajzol, mindenből a vér folyik. Egyáltalán nem fél ezektől a filmektől, játékoktól, szinte csodálattal nézi őket, rémálmai sincsenek.

Emellett viszont egy abszolút nem agresszív -inkább áldozat típus - gyerek + bújós, ölelgetős. De akkor sem tartom igazán normálisnak, hogy egy ő korabelinek ezek olyan természetesek mint egy mancsőrjárat.


2020. nov. 23. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

"érthetetlen módon"?

Számomra az érthetetlen, hogy ilyet néz.

2020. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Számomra sem normális, hogy meg van engedve, de a legtöbb gyerek szerintem ösztönösen nem nézné még akkor sem, ha tehetné. Én felnőtt fejjel sem szeretem.
2020. nov. 23. 11:02
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Én gyerekként azért néztem horrorfilmet, mert más normális műsor nem volt a tv-ben. (Vagy már láttam.)


Pl az első X-akták filmet úgy 8-9 évesen láttam. Van benne egypár ilyesztő rész, űrlény, s kész. Nem félek olyantól, amit valaki más csinált.

(Nagyon amatőr "rajzfilmet" csináltam akkoriban. Pl rajzoltam egy emberkét, ahogy fogja a súlyokat, majd egy másik lapra egy pont olyat, de úgy hogy máshol van a keze. Az egyik lapot feltekertem egy ceruzára, s ahogy húztam jobbra-balra olyan volt mintha az emberke súlyzózna.

Én tudtam, hogy amit a filmekben látok, azt valaki meg kellett csinálja.)


Amúgy a mostani rajzfilmek nagyon el vannak butítva, így nem is csodálkozok, hogy inkább a nagyobbaknak való filmeket nézi a gyerek...



Meg nézd a jó oldalát, ha megvágja magát, s elkezd folyni a vére, nem fog elájulni a látványtól.

2020. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az èn gyerekem is ennyi idős, ès odavan a fèlelmetes filmekèrt. Chuckyt,Itet megìgèrtem, hogy majd 15 èvesen megnèzheti. Most Halloween tèmàjù klipeket, Siren Heades videòkat nèz. Szòval van, akinek màr ilyen kis koràban bejön, ami fèlelmetes.
2020. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

"Szòval van, akinek màr ilyen kis koràban bejön, ami fèlelmetes"


Úgy látom te se érted...

Vannak olyanok akik nem tartják ezeket félelmetesnek. A horror filmekre is úgy kell tekinteni, mint a kígyókra vagy pókokra: van aki sikítozik tőlük, más meg házikedvencként tartsa őket. Kortól függetlenül.

2020. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Sem a Chucky sem egy átlag zombis horror film se durvább , mint egy átlag TV2/RTL híradó. Csak annyi a különbség, hogy a híradóban fapofával olvassák fel a híreket, és a vért kikockázzák, míg a filmekben művérrel meglocsolva sikítoznak a szereplők.


Ma este az RTL Klub híradóban pl az volt, hogy valaki felgyújtott egy házat, s a tüzet csak egy 12 éves fiú élte túl, mert a nagyapja segített neki felmászni a tetőre. S míg le nem szedték addig kiáltozott, mert azt hitte, hogy meg fog halni.

Szerintem ez azért ilyesztőbb, mint egy gyilkos egy játékbaba testében... Pláne hogy utóbbival sose találkozhatsz, de az első bármikor megtörténhet veled is.

2020. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2020. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!