Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen tanulta meg a...

Mennyi idősen tanulta meg a gyerek az orrfújást? Akár egyedül, akár segítséggel.

Figyelt kérdés

16 hónaposom mostanában érdeklődik az orrfújás iránt, ma tartottam neki a zsepit, hogy fújja és tök ügyesen ki is fújta, a taknyot, ami zavarta.

Megmondom őszintén, eddig eszembe se jutott, hogy már most érdemes lehet ezzel foglalkozni, azt gondoltam korai... ezért is kérdezem, hogy ez mikor általános?

Kényelmes lenne, ha hamar megtanulná, de ez mennyire reális?


2020. nov. 27. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most lesz 3 éves a fiam, és még most sem tudja. A száját fújja az orra helyett. Szóval nem tudom, viszont láttam már másfél évest orrot fújni, úgy ahogy kell.
2020. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én játékosan megtanítottam neki másfél évesen, mert orrot szívni egy 8karú polip hadművelet volt, hatalmas hisztivel. Így könnyebb.
2020. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Amikor megfelelő időt és energiát belefektetsz.

Bannak akiknek ugy jó ha vegletekig onallotlan a gyerejuk, mert igy erzik hogy szükség van rajuk. Pedig a gyerek sok mindenre kepes evyedul, ha tanítják és hagyják tapasztalni.

2020. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy kb iskolás koromra tanultam meg, mert nem tudtam elég erősen fújni.
2020. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Fiam 19hós, 2-3 hónapja fújja ügyesen, ha odateszem a zsepit
2020. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagy 2 évesen, a kicsi 1,5 évesen jött rá a technikára. Kb. 2,5 éves koruktól már a zsebkendőt is egyedül fogják.


Ismerek olyan 4,5 évest, aki annyira undorodik a saját taknyától, hogy nem hajlandó megfogni a zsebkendőt, de fújni tudja és olyat is, aki fújni sem tudja és tiszta ideg lesz, ha próbálom megtörölni az orrát.

2020. nov. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
2 évesen de allandoan beteg volt szegeny, rákényszerult
2020. nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4.5 éves lányom a technikát tudja, de nem tud erővel fújni.


Úgyhogy szívjuk. De elviseli, sőt, ő figyelmeztet 2 óránként kb.

2020. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!