Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagálnátok le ha a 4...

Hogy reagálnátok le ha a 4 évesetek dührohamot kapna mert éjjel le akarod cserélni a pisis pizsijét?

Figyelt kérdés

Légyszi csak az írjon akinek van/volt 4 éves gyereke.

Általában éjszaka ha felriad rá szoktam hagyni a dolgokat, hgy ne konfrontálodjunk, mert ilyenkor elkezd dirigálni: "így takarja, úgy takarj be, így simogass meg úgy stb..."

De a pisis ruha nem "tetszik/nem tetszik" kérdese. Ezt is próbáltam türelmesen de amikor már a negyed órája tart a művelet, akkor átváltottam "márpedig de és nem érdekel mit akarsz" üzemmódra (amivel alapjáraton is jobban tudok azonosulni) és hát amit kiváltott belőle... hát kicsit sokkot kaptam, pedig eléggé strapabíró vagyok.

Volt hasonló tapasztalat? Ki hgy áll hozzá és ilyenkor váltottatok e stratégiát unblock?



2020. dec. 2. 02:56
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Megjegyzés: eleve hisztizve és rinyálva indult a dolog, így ébredt.Napközben amúgy dülőre lehet vele jutni de éjjel mintha nem is ő lenne.
2020. dec. 2. 02:59
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Te is hisztis vagy, ha fáradt vagy, gondolj bele, hogy erre rájön valami kellemetlen fizikai érzés és még nekiáll a férjed is keménykedni (mondjuk átázol úgy istenesen, ő meg letol, amiért összevérezted a lepedőt). Te sem hagynád annyiban és nem mosolyogva húznád át az ágyat az éjszaka közepén...


Nappal következetes vagyok, ha nem betegek és nem történt extra negatív dolog, akkor nem hat meg egy-egy hiszti. De éjjel egészen más a dolog... akkor nyugalom kell, szeretet, kedvesség. Biztosítottad őt, hogy nem gond a baleset és bárkivel előfordulhat? Elmondtad, hogy gyorsan pizsicsere, ágyneműcsere, aztán lehet aludni?

2020. dec. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen, tudja hgy nem gond, pelusos még, úgy folyt ki neki (nálunk ez gyakori és termeszetesnek vett dolog) de van rajta vízhatlan szoknya is (ami kényelmes) szóval ágyneműt se kellett cserélni.

Csak simán nem akarta lecserélni, úgy kellett hadakoznom vele, mire a végére értem már őrjöngés lett. Ilyenkor nem lehet vele kommunikálni, mert meg se hallja.

2020. dec. 2. 03:21
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Van saját gyerekem is, de vigyázok egy 4 kisfiúra rendszeresen. Ő nagyon hamar feldühödik, ha kellemetlen neki valami, ilyenkor üt és rugdos, amit persze nem hagyok. Leülök vagy letérdelek mellé ilyenkor, és nyugodt hangon elmondom neki, hogy ez a viselkedés nekem rossz, segíteni jöttem, de így nem tudok. Most kimegyek kicsit a szobából, hogy meg tudjon nyugodni, és ha visszajövök, akkor segítek. És elmegyek 1-2 percre, majd visszamegyek a szobába. Néha egyből működik, néha 2-3-szor is ki kell mennem, minden alkalommal elmondom, hogy csak akkor tudok segíteni, ha megnyugodott. Ez neked is segít, mert gondolom te is felhúzod magad a hiszti miatt, így meg minden alkalommal "frissen", segíteni lépsz be a szobába, nem hadakozni.
2020. dec. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nem vagy elég erős és ezt próbálja meglovagolni ilyenkor.
2020. dec. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, azzal kezded a történetet, hogy kb mindent rahagysz. Ezek után miért csodálkozol azon, hogy ellentmond?
2020. dec. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Türelmesen.Neki még nem sok eszköze van arra ,hogy kifejezze a nem tetszését . Átölelem vigasztalom amikor megnyugodott elmondom h miért van éppen arra szükség amit ő nem akar.Szerintem az h már pedig az van amit anya mond mert csak semmi jót nem szül. Ezzel nem azt mondom h nem okoz nekem fusztráltságot sokszor de azt is inkább elmondom az ő nyelvén.
2020. dec. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Ha kell lefogom és átöltöztetem...


Nekem 2 évesen is tudott már hasonlót produkálni..


Egyszer elmondom, hogy mi lesz..

Aztán èjjel már nem magyarázkodok...

2020. dec. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Miben erős? Abban hgy ellenállok a vegletekig? Abban jó vagyok csak nála az olaj a tűzre.

De ha együttmüködők ilyenkor az sem érdekli.

Szóval próbálok vmi mást.


Igen éjjel rahagyom, nappal nem!!!

2020. dec. 2. 09:48
 10/19 A kérdező kommentje:

A végén lefogtam de úgy rugkapált hgy nem tudtam raadni pedig én nem az a teszetosza típus vagyok 😅

A végén teljesen lefogtam csak úgy tudott megnyugodni de az is beletelt pár percbe

2020. dec. 2. 09:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!