Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eddig szeretett fürdeni, de...

Eddig szeretett fürdeni, de történt valami, és már ordít, ha víz éri. Mi történhetett vele?

Figyelt kérdés

13 hónapos. Születése óta imád fürdeni, de ezt pár napja mintha elvágták volna. Ha víz éri, sikítva kiabál, kapaszkodik belém, menekülni akar. 4 napja mostam neki hajat (amit alapból nem szeret), de azóta csinálja ezt. Akkor sem csináltam másképp semmit, nem ment víz a szemébe, nem történt baleset.

Ma megpróbáltam zuhanyoztatni, mert gondoltam már stabilan áll, jár, de ugyanaz a helyzet, nagyon kétségbe van esve, még a törölgetésnél sem nyugszik meg. Mit gondoltok, miért lehet? Nálatok volt már ilyen? Nagyon ijesztő, ahogyan kétségbe van esve, ráadásul így csak felszínesen tudom lefürdetni.



2020. dec. 24. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Vagy túl meleg vagy túl hideg volt a víz neki és megijesztette,

A zuhanyzás sokkal rosszabb egy gyereknek, mint a kádfürdö, ez csak ront a helyzeten.

2020. dec. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is volt ilyen. Mi sem tudjuk, hogy mi okozta. Egy jó pár hétig eltartott, de azután visszaállt minden a régi kerékvágásba.
2020. dec. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Tudod, a kisgyerekek változnak.


Talán ezt a legnehezebb egy szülőnek elfogadni.

Eddig szeretett fürödni, most meg nem szeret.

Lehet, hogy eltart pár hétig, utána meg elfelejti.

2020. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk anno ugyanígy télen volt ez. A doki szerint kiszáradt a bőre és fájt neki, amikor víz érte.

Kapott rá krémet, mindjárt jobb lett.

2020. dec. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is volt egy ilyen jelenség mintha valahogy a képzelete erősödött volna, fejlődött és valamiért megijedt ( mert mélynek hitte vagy belement az orrába , szemébe bármi hirteen nem látott vagy nem kapott levegőt)és kellett idő feldolgoznia vagy túllendülni ezen :D fura a kis eszük mindig ahogy fejlődik döbbenet mi megy bennük :) esti altatásnál mindig sötét kellett a kisfiamnak majd egyszercsak elkezdett sírni hisztizni esténként. Nem értettük mi baja 2 éves volt már. Ő sem tudta megfogalmazni mit érez vagy mitől sír és tök nehezen valahogy rájöttünk, hogy fény kell, mert fél csak nem tudta megfogalmazni az érzést:D a víznél is így tudom elképzelni utólag valami ilyen ment végbe csak ezen túllendültünk, megszokta újra a vizet és már le mer bukni is benne.
2020. dec. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk volt ilyen időszak. Rájöttünk, hogy a mi kádunkban nehezebb csúszkálni, egyszer rosszul csúszott rajta (mert amúgy szeret csúszkálni benne :)) és húzta a bőrét. Egy ideig zuhanykabinban fürdött, magasított a pereme, így tudott benne fürdeni-csúszkálni. 1-2 hét után visszatettük a kádba, addigra már elfelejtette.
2020. dec. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is volt ilyen, úgy 1 év 1 hónapos kora körül. Semmi sem történt, mégis utálni kezdte a fürdést, ki akart mászni. Pár hétig tartott. De fürdeni muszáj. Próbáltam rövidre fogni, de igazából nem változtattunk nagyon semmit. Aztán ugyanúgy egyik napról a másikra elmúlt, ahogy kezdôdött. Elôzô nap üvöltött, másnap meg újra mosolyogva pancsikált. Azóta sincs gond.
2020. dec. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nemlehet hogy belement a fülébe a víz
2020. dec. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi minden választ. Megpróbálom gyorsan lefürdetni, akkor majdcsak elmúlik valamikor ez.
2020. dec. 25. 11:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!