Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tudtatok gyerek mellett...

Mikor tudtatok gyerek mellett elolvasni egy könyvet vagy tornázni?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom van. Nagyon szépen feltalálja magát, tud egyedül játszani. Természetesen én is szoktam játszani vele, de nem egész nap és kb 2-3 hónapja már nem is igényli, hogy én is játszak vele. De! Ilyenkor, ha mondjuk elkezdenék olvasni vagy valamit csinálni (torna, rajzolás stb) akkor megkergül és nem hagy. Kikapja a könyvet a kezemből, ölembe mászik, persze nem marad nyugton, széttépné a lapokat vagy amikor tornáznék elkezd "láb alatt lenni" miközben addig le se tojt.. Nem tudom bevonni az edzésbe, rengeteget próbáltam, de nem vált be. Amint abbahagyom amit elkezdtem, meg megint elvan magában, játszik. Igen, ilyenkor adok neki is egy könyvet meg minden más , de az soha nem jó akkor. Miért csinálja ezt?
2021. jan. 2. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

5 éves korától.

Szerintem megtanulják, mik azok a dolgok, amikor tényleg nem tudsz velük foglalkozni. Házimunka, ilyesmik. Ezért akkor lépnek akcióba, amikor lehet. Ha olvasnál, tornáznál. Miért? Mert szeretik a figyelmünket élvezni. Akkor is, ha látszólag egyedül játszanak.

2021. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A fiam csak akkor foglalja el magát, ha én főzök. Amúgy nem hagy békén, ott kell vele lenni játszani. Gondolom, ha nagyobb lesz, el lesz egyedül is.
2021. jan. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Úgy, hogy van egy apja is, akit a családja jobban érdekel, mint a karrierje. Sosem panaszkodtam énidő hiányára, ha hazaér, a kislányával játszik, addig bármit csinálhatok.
2021. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek lefekvése után bármikor. 😅
2021. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Az irigyek lepontoztak :'D
2021. jan. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5 nem az irigyek pontoztak le. A stílusoddal van a baj. Ugyanis hidd el sok más apuka is olyan aktív a családban amennyire csak tud, de mondjuk több műszakban dolgozik. Vagy két állása van, 12 órában dolgozik stb stb.. van egy rakás lehetőség. Nem minden apuka van otthon fél 5-re.
2021. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem irigykedés, hanem a stílusod.

Igen van apja, aki sokat foglalkozik vele, de akkor is ugyanezt csinálja, ha az apja itthon van és játszik vele, ha olvasni kezdek vagy bármi. Takarítani, főzni tudok a gyerek mellett simán, mostanában egyre többet segít is úgy, hogy az tényleg segítség is számomra. És jé, a férjem is szokott segíteni a házimunkában. De amint anya leül rajzolni, már semmi sem érdekes, jön és eldobál, széttép amit ér. Ülök mint a tök, akkor nincs semmi. Szeretem őt nagyon, de ez a viselkedés bosszantó kicsit.

2021. jan. 2. 12:42
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor tornázom, filmezek mikor alszik. Ha fent van főzök takarítok vele játszom. Amúgy engem se hagyna tornázni, így nem is próbálkozom vele 😅

20 hónapos

2021. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nálunk az nem működik hogy akkor csinálom amikor alszik. Nappal csak 1 órát alszik ebéd után, de vele eszek, így edzés kilőve, teli hassal nem megy, olvasni oké, de mire belelendülök a sztoriba meg fel is ébredt. Este meg alszunk mi is, a gyerek 9től alszik reggel 5ig, aztán átjön és még alszik velem kb 1,5 órát. Mi meg picit kettesben is szeretnénk lenni és kidőlünk mi is.
2021. jan. 2. 12:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csakis ha alszik. Este fektetés után, vagy például most.

Máskor irreális elvárás, hogy békén hagyjon.

1,5 éves, második gyerek, a nagyobbikkal az apja játszik, én olvasgatok (mikor mitb cikkek, gyakori, regény). Ő se alszik 1-1,5 óránál többet, éjszaka pedig 2-3-szor kel.

Tornához nincs kedvem.

2021. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!