Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves elsős kisfiamat beoltas...

7 éves elsős kisfiamat beoltassam influenza ellen? Többi lent

Figyelt kérdés

Élete során kétszer elkapta az influenzát nagyon rosszul viselte egyiknél kórházba is voltunk akkor volt 3 éves 2 hétig volt magas laza utána 5 évesen is elkapta akkor 1.5 hétig volt magas laza. Most gondolkoztam még csak el hogy beoltassam vagy nem mivel kismama vagyok és félek,hogy esetleg haza hozza a suliból. Eddig attól féltem mi van ha betegen oltatom be mert lappang benne valami de most 2 hétig itthon volt egészséges. Nem tudom mi a jó,ha beoltatom vagy nem és reménykedem benne hogy nem kapja el... nem tudom mi tévő legyek soha nem oltattam be influenza ellen. Ő még csak csak átvészeli de most inkàbb attól tartok ha elkapnàm tőle...

ki mit ajánl.


2021. jan. 4. 04:28
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Hülyeség h az oltástól beteg lesz, mivel nem tartalmaz élő vírust az oltás. 5 éves lányom is megkapta és mi is minden évben. Sose volt bajunk. De már felesleges úgymond, mert 3 hét mire hat, ezért kezdik az oltást október végén.2 hete szültem, én is felvettem az oltást.
2021. jan. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Az én családtagom is megkapta az oltást, aztán mégis influenzás lett s bele is halt, szóval ne! Szerintem az oltás gyengítette le az immunrendszerét. Én tuti nem adatnám be pláne, ha a gyerekemről volna szó!
2021. jan. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Ilyenkor? Rossz tapasztalat lesz, hisz megy vissza a közösségbe és simán megfertőződik míg az oltás kb. 2 hét alatt kialakítja a védettséget és aztán foghatod az oltásra, hogy milyen beteg lett, holott nem is attól.

Akkor kell oltani, amikor még kanyarban sincs az influ járvány (mivel januárban szokota elérni a megbetegedések száma a járványküszöböt). Októberben, novemberben.

Egyébként nálunk mindkét gyereket beoltottuk időben, a 1,5 évest és az 5 évest is. Egy estés láz volt a mellékhatása.

2021. jan. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

2!


Az oltás nem azt jelenti, hogy valaki nem lesz beteg, hanem hogy enyhébb lesz a lefolyása. A világon jopár influenza vírus létezik. Statisztika alapján kalkuláljak ki, melyikre van a legnagyobb esély, az alapján állítják össze az oltást. Pl A,B és C vírusra kapsz oltást, mert arra látnak a legnagyobb esélyt, de te simán megbetegedhetsz pl D-ben.

2021. jan. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem oltasd be, de mondok egy jó tanácsot:

Beszélj a gyerekorvossal! Egyrészt szakember, másrészt s korábbi influenzáiról többet tud, mint mi (vagy azonnal megnézi a gépben). Szóval adekvát választ csakis tőle várj, ne az itteni, ki tudja honnan jött válaszolóktól!

2021. jan. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!