Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok hogy telik egy két...

Leírnátok hogy telik egy két évessel otthon egy átlagos napotok? Miket csináltok,mikor keltek fekszetek,mikor eszik mit,mit játszotok,miket tanultok,tévéztek-e stb.

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 03:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 8kor kel kb.

Az ágyba összebújunk egy picit. Átlagba kb negyed órát, majd öltözés.

Reggelizünk, kenyér+valami(tojás, szalonna, sokna, felvágott stb..)

Délelött bevásárlás, ügyintézés ha kell, illetve főzök. Bevásárolni, ügyintézni ugye jön velem, főzés alatt pedig egyedül eljátszik. Most a toronyépítés a menő. De sokat rajzol, autótik, vagyis traktorozik. Ittbenn is van kismotra, azzal is szokott játszani.

Délbe ebéd, addigra hazajön az apja. Együtt eszünk rendes főttkaját, amit mi)

Majd fél1-1 fele alvás. 1órát hagyok neki, azt keltem.

Alvás után megyünk ki az udvarra. Kismotrozik, labdázik, hintázik, vagy elmegyünk sétálni, triciklivel tolom sokszor, akkor messzebb megyünk. 5ig vagyunk kinn kb.

Aztán uzsizik egyet(keksz, gyümölcs, csoki, mikor mi), majd játszunk ittbenn együtt. Kb ugyan azokat, amit ő délelött egyedül. Este 7kor vacsi(vagy ami az ebéd volt, vagy trjbegríz, vajaskenyér kakaóval...), fürdés, majd fekvés. Vagyis mi aptyával fekszünk, ő meg még kb mindent csinál, csak aludni ne kelljen. Este 10 mire alszik.

A miker tanulunk alatt nem tudom mit értesz. Fiam tudja a testrészeit, kb az összes állat hangját, tud öltözni, igaz nem minden ruhadarabot. Mondókázunk, mesélünk, enekelünk. De ő még csak pár szót mond, a többi még a maga nyelvén megy.

Tvt annyit néz, hogy mikor altatom délbe, meg este fürdés után.

2021. jan. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Fél 8-8 között kel fel.

8után reggelizünk:kenyér sajttal,sonkával,vagy mogyorókrémmel,kalács,és sok zöldséget eszik mindenhez,még az édes után is lopkodja a tányérunkról a paprikát,uborkát.

Reggeli után eljátszik egyedül.

10 körül tízóraizik,valami gyümölcs.

Utána kimegyünk az udvarra,és ebédig kint vagyunk: séta,vagy tényleg csak az udvaron,homokozó,labdázás,kismotor,hinta.

12 körül ebéd: főtt étel,leves és második.

3/4 1-1 között visszük aludni,kb.negyed-fél négyig alszik.

4 körül uzsonna: süti,tejszelet,joghurt,gyümölcs,keksz,ilyesmik.

Fél 5 körül kimegyünk egyet sétálni,jön a kismotorral.Kb.1 órát vagyunk kint.

Fél 7-kor vacsora: együtt eszünk, szendvicset,vagy zöldséges-tojásos tésztát,tejbedarát,ebédről maradékot.

Fél 8-kor fürdés,utána diafilmnézés,majd sötétben még mese,és legkésőbb fél 9-kor alszik.

Ez egy hétvégi nap,hétközben bölcsiben van,8ra megyünk,ott reggelizik,fél 4-re megyek érte,utána a többi ugyanaz,mint hétvégén.

Segít a házimunkában,bepakolja a mosógépet,tereget,felseper,hozza a fellépőt,és segít mosogatni.Főzés közben a saját kiskonyhájában főz ő is.Segít fát pakolni az apukájának az udvaron.Segít befűteni-vagyis csak rakja be a kazánba a papírt és a fát,de amikor már be is gyújtjuk,akkor nincs ott.

Ha sok a főznivalóm,akkor az apukájával megy ki sétálni,ha nem olyan sok,akkor reggeli után gyorsan előkészítem,és amikor sétából hazaérünk,akkor frissen csinálom meg.

TV-t nem néz.2-3 naponta kéri,hogy Nándi-mesét szeretne nézni,akkor a számítógépről,nagy monitoron,youtube-ról néz 2részt.Ilyenkor megbeszéljük vele,hogy két rész után nincs több,és tényleg ki is kapcsoljuk.Ezt megérti,és nem hisztizik több meséért.Ha valamiért elfelejtettünk szólni előtte,hogy nem lesz több,és csak kikapcsoljuk,akkor hisztizik.

2 és fél éves fiú.

2021. jan. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

2,5 éves a kislányom.


9 körül kelünk, reggelizik (kedvence, hogy a kenyeret mártogatja tejfölbe, joghurtba; ritkán kap péksüteményt is)

Utána megy egy kis mese, amíg én elkészülök; de a mesét leginkább csak hallgatja, mellette játszik, épít.

Ha elkészültem, kimegyünk (közeli hegyoldalban, erdőben sétálunk, labdázunk, rollerezik, és/vagy elviszem a játszótérre.

1 körül van ebéd (főtt étel, ugyanazt eszi, mint mi).

Fél2-2 körül alszik, kb. fél4-ig.

Utána játszunk (gyurma, festés, epítés, vonatozás, könyvnézegetés, olvasás...stb.)

Gyümölcsöt eszik, és 5- fél6 körül újra kimegyünk. Ez van, hogy csak egy séta, és közben beszélgetünk, máskor kinti játék.

Vacsora fél 8 körül szokott lenni (virsli, túrógombóc, tejbegríz, szendvics, vagy ami az ebédből maradt.)

Utána játszunk még egy kicsit hármasban, majd mesenézés, fürdés.

10-fél11 körül alszik el (vagy még később, mert mindig kitalál valamit, hogy ne kelljen...)


A nap során állandó programunk az olvasás, mert ezt szereti a legjobban. Szinte egész nap nyüstöl vele, így olvasok pl., ha wc-re megy, játék közben, alvás előtt, és után...stb.

Az énekkel ugyanez a helyzet (énekelni meg én szeretek) kb. mindenhez énekelek pl. öltözésnél, kézmosásnál... vagy csak úgy.


Főzni úgy szoktam, hogy vagy a vacsoránál, vagy miután elalszik, amennyire lehet, előkészítem, és reggel még mielőtt felkel és/vagy reggeli közben készre csinálom. Ha egyszerűbb, gyorsabb dologról van szó akkor vagy esete, vagy reggel 1 óra alatt kész.

Ha nem jut rá időm/ energiám, vagy annyira szép az idő, hogy inkább kimegyünk, akkor meg menüt hozunk az egyik közeli étteremből.

2021. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!