Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5éves fiam pelenkába kakil!Amú...

5éves fiam pelenkába kakil!Amúgy szobatiszta,pisilni a wcbe pisil,csak a kakihoz kell a pelus.Mit csináljak?Hogy szoktassam a wcre?

Figyelt kérdés
A wcre,vagy bilire ültetem,feláll,hisztizik. Elvenni csak úgy nem merem a pelust,mert félek,hogy visszatartja.
2021. jan. 8. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagylányom 4.5 éves korig csak pelusba kakilt. Aztán egyik napról a másikra megtört a jég.
2021. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

nem kell foglalkozni vele, kamu a kérdés


megint az a pelenkafétises barom élvezkedik itt

2021. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó nem kamu!Amúgy belinkelnéd utolsó,hogy melyik pepenkafétisesre gondolsz?
2021. jan. 8. 17:57
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom. Mi levettük, és kész.. kakálj a kertbe.. :-) egy hét,max.. és elfogadta, hogy nincs többé.. nappal.. éjjelre kapott.. aztán azt is elhagyta.. mondta, hogy már nem kell.
2021. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 +1!
2021. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Azért nem gondolom, hogy a fétises, mert az enyém is ezt csinálja. Nem tudom mi a jó módszer rá, én egyenlőre hagyom neki, mert csak 3 és fél éves.
2021. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk az segített, hogy ment a hasa, és olyan helyre is került a kakiból, ahová nem kellett volna (kislány).

Persze begyulladt kenni kellett neki beliemával. Na, azt utálta.

És akkor elengedte a pelust, mert megértette, hogy ha wc-be kakil, nem fog rossz helyre menni a kaki.

Kb 3.5-4 éves lehetett. De már nem emlékszek rá pontosan.

2021. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Egy idő utàn magàtòl leszokik.
2021. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%

4.szülinap táján hátáreset, de ha nem kamu a kérdés, a kérdező gyermekét ki kell vizsgáltatni. A szervi eshetőséget szokták első körben, de majdnem biztos, hogy pszichés probléma.

Trauma / hibás nevelés stb lehetnek okok. A kérdező kevés infójából csak ennyit lehet sejteni, de hogy ki kellene már kb másfél éve vizsgáltatnia a gyermekét, az biztos. Szakmabeli vagyok.

2021. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy kamu, ugyanis az én lányom is ezt csinálta egész kiscsoportos korában. Csak otthon kakilt, az óvodában sosem, de addig nem volt hajlandó kakilni, amíg nem vette fel a pelust.

Trükköt nem tudok mondani, nálunk is egyik pillanatról a másikra hagyta el. Kiscsoport utáni nyáron már éjjelre sem kellett pelenka, amikor elfogyott az utolsó, egyszerűen nem vettünk többet. És ezt simán tudomásul vette (megbeszéltük vele előre), bár a visszatartással még küzdöttünk egy darabig.


Akkor eléggé körüljártam a témát, és kiderült, hogy ez viszonylag sok gyerekkel előfordul. Mondjuk ő még nem volt 4 éves, mikor elhagyta, 5 évesen már valóban időszerű lenne. De majdnem biztos szerintem is, hogy valamilyen pszichés probléma okozza.

2021. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!