Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csoportos TSMT tornára vinnéte...

Csoportos TSMT tornára vinnétek a 2 évesetek, ha nem szereti, ki akar jönni és 20 percet ordít a foglalkozásból?

Figyelt kérdés

Csoportos TSMT tornára járt a 25 hós kisfiam, olyanra, ahol én is jelen voltam. A konduktor szülő nélküli csoportosba rakta át őt 3 hete. Eddig teljes kudarc, de a konduktor azt mondja legyek türelmes, mindenki megszokja.

Kértem az elején, hogy szeretnék az első 10 percben bent lenni, de nem lehetett. A szívem szakad meg és nagyon őrlődöm azon, hogy jót teszek ezzel vagy sem. Tudom, hogy le kell választani előbb vagy utóbb, de talán most még nem elég érett.

Ti mit csinálnátok?



2021. jan. 23. 15:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
A konduktor jobban tudja. Mondjuk nekem fura, higy ordító gyereket csoportos tornára javasol, szerintem egyszerűbb lenne az egyéni.
2021. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Kérdés, hogy miért jártok, mi az ok, ki javasolta.

Kislányom rengeteg foglalkozást végig ordított kezdetben. Először 13 hónaposan volt bent egyedül a gyógytornásszal, csoportos tornán pedig 18 hónaposan kezdett egyedül. Mivel nagy volt a lemaradás, szükség volt a terápiára, fel se merült hogy abbahagyjuk. De volt aki nem bírta, kivette a gyerekét (utána pedig pár hónappal később ott puncsolt, hogy vegyék vissza, mert csak kell a gyereknek).

2021. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi hasonlo helyzetben vagyunk 22 honapos a fiam, torna jarunk vele csoportosra es egyenire is. Es semmit de semmit nem tudnak vele csinalni. Annyira uvolt vergodve visit es sikitozik.

Ha mar latja, hogy hova megyunk elkezdodik a siras. Van, hogy hanyasig sir.

Nem tudom, mit csinaljunk.

2021. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A nagymozgásai kialakultak, de ügyetlenke, az egyensúlya sem teljesen jó és a konduktor szerint vannak fennmaradt csecsemőkori reflexei. A beszéd induláshoz is szükséges a mozgás.

Tudom, hogy a konduktor tapasztalt, de ha nem akar együttműködni, akkor mégis meddig várjam, hogy "betörik" és megszokja?

2021. jan. 23. 15:38
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem, biztos, hogy nem jaratnám / kényszeríteném olyanra amit nem akar. Nyilván ha nagyon szükséges akkor jöjjön a konduktor házhoz vagy küldjön videót, hogy én miként tornáztathatom itthon, de az ilyenek miatt, hogy nem beszél a gyerek véleményem szerint (hiába rohadt menő manapság agyonfejleszteni a gyereket), teljesen felesleges egy ilyen szinten tiltakozó kisgyereket erőszakkal tornára bírni, úgysem marad néma örökre, előbb-utóbb csodatornák nélkül is fog beszélni illetve egyenesen járni...
2021. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Nem vinnèm, ha ìgy nem bìrja. Mi körjàtèkos-mesès csoportba nem memtünk vègûl, mert 2 evesen nem tetszett a gyerekemnek.
2021. jan. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk meg sem próbàlták a csoportosat

27 hónaposan kezdtük


Otthon heti 4 torna van több kevesebb sikerrel, havi 1 kontroll

2021. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

5, csoportos tornát nem tudsz kivitelezni egymagad, mert pont a csoport a lényege.

A csoportos foglakozásokat nem azért tartják, mert nincs kapacitás egyénire.

2021. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

5-ös

Nem a menőség vagy nem menőség miatt járatom. Hanem azért, hogy segítsem őt. A tesójának nem kellett soha ilyen fejlesztés, és nem azért mert gyorsabban futott, vagy úgy mászott mint egy mókus a fiamhoz képest. Ha egymás mellé tenném egy videón az azonos kori mozgásukat, akkor hatalmas lenne a különbség. Tudom, nem lesz mindenkiből atléta, de a mi esetünkben nem csak erről van szó. Kell neki a mozgásfejlesztés, ez nem kétséges.

2021. jan. 23. 19:37
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
Egy olyan konduktor, aki ,,be akarja törni" a gyereket, nem veszi az igènyeit figyelembe, az nem valò gyerek közelèbe. 2 èvesen korai a levalasztas, plàna ha mèg nem beszèl. Ragaszkodnèk ahhoz, hogy a ,,szülős" csoportba visszakerüljön, vagy vinnèm màshova.
2021. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!