Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrvérezgetés kisgyereknél?

Orrvérezgetés kisgyereknél?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves lesz. Főként a téli időszakban visszatérően vérezget az orra. Sosem önti el, nem folyik ki; csak az orrváladéka véres, vagy az orrlyukánál látom az alvadt vért.

Gyerekorvos szerint nincs gond. Adott egy nátha esetén használatos orrspray-t, amitől nem lett jobb a helyzet.


Van/volt itt valakinek hasonló tapasztalata a gyermekénél? Nálatok mi (volt) a teendő? Vigyem el egy magánrendelésre?


2021. jan. 24. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is legtöbbször ilyen, ha kifújom az orrom. Nem jelent semmit, talán csak vékonyabbak az erei az orrában. Amíg nem ömlik belőle gyakran a vér, nincs gond. Volt olyan csoporttársam anno oviban, akinek heti szinten vérzett az orra, olyan érzékeny volt. De nem lett tőle semmi baja, ma már felnőtt anyuka :D
2021. jan. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felnőttként is ilyen, én a fűtést és a száraz/párás levegőt sejtem a háttérben (azért a perjel, mert nem tudom, melyik az oka, csak tippelgetek).

Inkább csak kellemetlen, főleg ha be is dugul tőle az orrom.


Tengeri vizes orrsprayt érdemes esetleg megpróbálni, vagy hasonló, függőséget nem okozót.

2021. jan. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Több C vitamin tartalmú gyümölcsöt, nyers zöldséget egyen.
2021. jan. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Húgom lánya is ezzel küzd. A doki szerint C vitamin hiány. Bár a kislány nem eszik semmit szinte.
2021. jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túl száraz lehet a levegő, alacsony a páratartalom a szobában. Próbáld meg hogy párologtatsz, és veszel egy páratartalom mérőt.
2021. jan. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!