Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog az,hogy a...

Normális dolog az,hogy a gyereket nem tanítják meg veszíteni?

Figyelt kérdés

4 éves öcsém nem tanítják meg veszíteni. Ahányszor leül a család társasozni,mindig,MINDIG a gyerek nyer (ugye a szabályok is módosítva vannak,hogy együtt tudjunk játszani).

Ez engem kib*szottul idegesít,mert ha teszek az egészre,és úgy játszok,hogy én nyerek akkor a gyerek torka szakadtából ordít, hisztizik,mert nem ő lett az első...

Szerintem nem normális ,hogy a gyerek nem tud veszíteni,óvodában sem úgy fognak vele játszani,hogy mindig mindenben ő legyen az első. Már mondtam a családnak,hogy ez hülyeség amit csinálnak,inkább tanítsák meg arra,hogy örüljön a másik sikerének,de mintha a falnak beszélnék. Mi erről a véleményetek?


2021. jan. 24. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Majd az ovonenik szopnak miatta. Sajnos.
2021. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is kéne néha veszíteni hagyni. Persze a gyerek ilyenkor dühös és csalódott, de hát pont hogy így kell megtanulnia kezelni a helyzetet.


Én azért emlékszek, hogy a mamám anno "nekem adta a hatost", ha a kockával hatot dobott a Ne mergelodj emberkeben, és milyen jó is volt az!! De azért nem MINDIG én nyertem, már csak azért sem, mert tesóm is van.

2021. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Van akit nem lehet erre tanitani. En utaltam veszíteni, úgyhogy egy idő után kizárólag egyedül voltam hajlandó tarsasozni. De meg rabloromizni is. Mindenki rajtam röhögött. De ez nem különösebben izgatott. Viszont a mai napig utálom az olyan társa sokat aminek az egyetlen célja a nyerés. Pl az Activity kivétel, mert ott az egész játék vicces, ki nem szarja le, ki nyer?!
2021. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 2 öcsém van, egyik sem tudott vesziteni 4 evesen. Ilyenek a gyerekek. Rengetegszer volt hiszti, volt hogy bementek a szobajukba par orara inkabb. Legjobb az UNO, eleg egyszeru szabalyok vannak. Csak annyiszor hagytuk nyerni, hogy eppen ne menjen el a kedve, vagy alapbol is nyert volna, mert szerencseje volt. Masik ocsem most 10 eves, en 25, kegyetlenul elvertem honfoglaloban, akasztofaban egymas utan, ott majdnem o is elpityeredett, de inkabb visszavagot kert. Szoval idő kell hozza, meg csak 4 eves, olyankor mindenert is hisztiznek, de pont most nem szabad elkapatni oket.
2021. jan. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én öcsém is ilyen volt, de eszünkbe se jutott szabályt módosítani miatta. Bőgjön. Igenis meg kell tanulnia, hogy van olyan, hogy nem ő nyer, és az se baj, ez csak játék, nem az a lényeg. Ha most, a család biztonságos környezetében ezt nem tudja elsajátítani, akkor majd "külsős" helyzetelben kell, az szerintem sokkal durvább.
2021. jan. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyes, te csinálod jól. Ha üvölt, üvölt, majd befejezi, de meg kell tanulnia veszteni.
2021. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Szoval idő kell hozza, meg csak 4 eves, olyankor mindenert is hisztiznek, de pont most nem szabad elkapatni oket."


Ez a mondat, amit írtál rávilágít közel áll az igazsághoz egyébként, mivel ez érthető még, óvodás korban, viszont ügyelni is kell, hogy fokozatosan megismertessük velük, hogya dolgoknak több oldala van, sok tényezősek.


A pszichológus szakirodalom úgy fogalmaz, egocentrikus az óvodás, azaz egyelőre csak a saját nézőpontján át képes megfigyelni a dolgokat, és általában egyszerre csak egy szempontból. (Más kérdés, hogy viszont egységesebben látja még a dolgokat, sokszor lényeglátók az ovisok, amit mikor találóbban, mikor ügyetlenebbül tudnak megfogalmazni.)


Érdemes olykor nyerni hagyni, máskor meg legyőzni. Így mindkét kimetelhez és mindkét szemszöghöz fokozatosan ezáltal is hozzászokik az óvodás.


Kisiskoláskorban jó esetben már könnyebben elfogadják azt is, ha veszítenek, bár ez részben temperamentumfüggő. A humor oylkor hasznos lehet akkor, ha veszít, de nem a más rovására szóló humor, hanem a helyzetet feloldó humor.

2021. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
A játéknak alapvetően a szórakozásról kéne szólnia. Nagyon utálom , hogy valaki veszít. Éppen ezért veszek egy ideje kizárólag kooperációs társasokat, mert vagy egyszerre nyerünk mindannyian, vagy nem. De nincs senkiben rossz érzés a végén. Karácsonyra már a családban levő ovisoknak is ilyen tematikájút vettem, mert nincs szükség a felesleges sértődésre és durcizásra. :)
2021. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyen ismerősöm, akinek az egész gyerekkora azzal telt, hogy az történt, amit ő akart, és amikor beköltöztünk a kollégiumba, olyan hisztiket csapott, hogy nem hittük el, hogy elmúlt már 18. Szóval nem feltétlenül egészséges.
2021. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a kommenteket! Azóta a gyerek 5 éves, ugyanúgy nem tud veszíteni. Ha hagyják nyerni elkezd gúnyolódni. Ha nem nyer, akkor hiszti , pl kártyajátéknál összesöpri a kártyákat, táblajáteknál felborítja a bábukat. Aztán ajtócsapkodás, bőgés. Eljutottunk addig is, hogy a csalást is elnézzük ( van olyan játékunk, ahol fel kell venni egy szemfedőt, a gyerek meg kilát alatta, tehát semmi értelme.) Aztán gúnyol minket,hogy nem mi nyertünk. Én már le sem ülök vele játszani. Vele egyidős keresztfiam ha kikap, GRATULÁL A NYERTESNEK!! :DD és kéri a visszavágókat.

Tanulság: ne hagyjátok a gyereket folyamatosan nyerni.

2022. márc. 21. 00:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!