Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az is normális, ha nem masztur...

Az is normális, ha nem maszturbál a gyerek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 30. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Igen mormális, hacsak nem azért nem csinálja mert valaki csúnyán rászólt, és megszégyenítette.
2021. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Honnan tudod?
2021. jan. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy folyton a nyakamon lóg, ha pedig egyedül van, dumál játék közben(7 éves). Velem alszik(én alszom el később), 10 másodpercig zuhanyzik egyedül és mikor egyedül játszik mindig hallom, hogy beszél, most is "mit kérsz?-nem tudom" szerepjátékozik.


Szerintem nem esett le neki, hogy a kicsit jó érzésnek nagyon jó vége lehet, ezért nem csinálja.. korábban szóltam neki párszor, hogy csak tiszta kézzel nyúljon oda, nem tudom, lehet szégyennek élte meg.. de azért annyira nem vészes, nekem pl tiltották, mégis csináltam mikor tudtam, hogy nem látnak.

2021. jan. 30. 11:46
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem hiszem hogy ezzel megszégyenítetted volna.
2021. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy normális. 7 éves, lehet hogy még évekig nem fog. Van, aki később sem szeret. (Pl én sem, pedig szexelni igen) Hagyd ezt a témát szerintem. Nem szégyenítetted meg egyébként, ez csak egy tény volt, hogy csak tiszta kézzel.
2021. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Bakker, még csak 7 éves. Ha kétszer ennyi idős lenne, és akkor sem csinálná, na az lenne fura.
2021. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Hogy mi? 7 éves! Tényleg azt várod ,hogy majd leszáll rólad, míg elmegy maszturbálni? Van,hogy jóval 10 fölött kezdik el a gyerekek.
2021. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem esett leneki?? 🤦‍♀️

Amúgy csinálta már? Ha nem akkor mi esett volna le neki?


Miért csak 10 másodpercig zuhanyzik?

Miért alszik veled?

2021. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8%

Kedves kérdező, gondolom, te írtad ki a "leszokik erről?" kérdést is. Ha te írtad ki, ha nem, ott van egy hosszabb válaszom a témában:


20:53 / feb. másodikán:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


A jelen kérdésedhez annyit teszek hozzá, hogy pont 6-7 évesen jelenik meg a testi szemérem -ezt jeleztem a másik válaszomnál is-, ezért pár éve nem valószínű, hogy "rajtakapod", és jobb is.


A magánügye.


Máskülönben mindenki maszturbál baba kora óta (kivéve kb százezerből egy, ha olyan problémája van), persze eltérő gyakorisággal és módon.


Legtöbben csak az első tudatos onániájukra emlékeznek, általában lányoknál változó (5-13 éves koruk között nagyjából), fiúk az első magömléstől szoktak tudatosak lenni a saját önkielégítésükre.


Ezért van az, hogy attól korábbi időszakról sokan nem is feltételezik, pedigjó tudni arról, hogy baba kortól mindenki csinálja ÉS TELJESEN TERMÉSZTES.


Más kérdés, hogy kb 6 éves kortól nem fogod rajtakapni, mert már szégyenli és egyedül teszi. Sőt, ha sokat "lóg rajtad" -ahogy fogalmaztál-, akkor is néha masztrubál, ez biztos. Csak úgy csinálja, hogy ne vedd észre, ugyanis változatos "trükköket" eszelnek ki a gyerekek arra, ami nekik jól esik, és ez teljesen normális. Pedagógusok és pszichológusok fel vannak erre készítve azért, nehogy félreértsék a helyzetet és hogy tudják, ignorálni kell általában (ráhagyni). A "trükköket" áltlaában lányok tudják kivitelezni, amit általában csak tehát szakavatott vesz észre esetleg, így pl gyermekpszichológus, óvodapedagógus gyógypedagógus. Vagy bárki más, akinek "rááll a szeme".


(A szégyenlősebbek pl kisiskolások még publikusan is maszturbálnak, csak a legtöbben nem jönnek rá. Pl a lányok sokkal könnyebben, anatómiai okokból: lábak összeszorítása, vagy sokféle mozgásforma, pl ami játéknak látszhat: váróteremben is olykor látni kislányokat, dzinte füldik érő ablakok mentén csúszkálni összezárt, vagy terpesztett lábakkal, révülten, és a többi... Ha a felnőtt lovagoltatja, kislányok gyakran nemi élvezetet is éreznek, ez is normális, de ha már láthatólag direkt erre megy rá, err e utazik a gyermek, akkor tedd le! Mérték is kell, ne a felnőttet használja erre...)


Úgyhogy nem kell aggódni, mert csinálja mindenki, baba kora óta, csak más és más módon, életkortól, részben nemtől függően, és a pszichoszexuális éréshez fontos is, hogy spontán tegyék!


Részletkérdés, hogy ki milyen ritkán / gyakran csinálja. Kétehetente egyszer, vagy napi ötször, mindegy. A túl hangos, és/vagy túl gyakori (napi 8-10, vagy több) alkaom azonban már bajra utalhat, és ez esetben kivételesen tünetnek tekintjük az onániát, mert bajt kompenzál: bántalmazást / gyászt / sorozatos meg nem értettséget / szexuális molesztálást / elhanyagoltságot stb. Rá kell hagyni ekkor is, viszont szakemberhez el kell vinni, aki játékterápia során kideríti, mitől szorong ennyire.


A legtöbb esetben normális és szükséges velejárója a pszichoszexuális érésnek és hidd el, onanizál minden gyermek, minden életkorban, sokszor úgy, hogy nem látod - 5 éves kortól már el kell magyarázni neki, hogy rendben való, hogy oda nyúl, de mások előtt ne tegye, mert van, akit zavar.


A többit lásd a másik kérdésnél.

2021. febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mi ez a felesleges válasz?(nem én vagyok az a másik kérdező)


Teljesen tisztában vagyok vele, de még soha nem vettem észre nála, pont ezért aggasztott a dolog, pedig tényleg nagyon, nagyon! sokat vagyunk együtt és nagyon figyelem minden mozdulatát, aggasztott, hogy kimaradt egy “mérföldkő” talán az én hibámból, ami a személyiségére, viselkedésére most vagy később rossz hatással lehet.


Azt is látom, ahogy az orrában turkál, pl most, azt hiszi nem látom, de látom, egészen biztos vagyok benne, hogy nem tudná leplezni.

2021. febr. 3. 07:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!