Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a 2,5 éves...

Hogyan vegyem rá a 2,5 éves gyerekemet, hogy többet igyon, ha Ő nem szeret inni?

Figyelt kérdés

Keveset pisil. Persze azért, mert keveset iszik. Én is tudom, hogy ez nem jó így, és sokat aggódom emiatt.


Egyszerűen nem szeret inni. Magától rá-rá jár, de akkor sem iszik meg 1-2 kortynál többet. Egyszerre egy pohárral még sosem ivott meg. Csak az almalevet fogadja el, semmi mást. Itthon már nagyobb a kínálat pohárból, kulacsból, mint a boltokban. Reméltem, hogy lesz majd egy kedvence, amiből majd szeret inni; de nem.

Dackorszakban van. Minél inkább erőltetem, annál inkább ellenáll.

Védőnő, gyerekorvos csak azt hajtogatja, hogy igyon többet. Én is tudom, hogy az lenne a jó, de Ő nem akarja, én pedig nem tölthetem tölcsérrel belé.


Van/ volt valaki még hasonló helyzetben? Mi a megoldás?


Gyümölcsöket jelenleg nem igazán eszik (korábban rengeteget evett, de mostanában ezeket is elutasítja). Levest kap, de sokszor pár kanál után félretolja, és közli, hogy nem kéri. Kapja a sós kekszeket, de azok után is csak 1-et, 1-et kortyol, és kész.


2021. febr. 8. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kacskaringós, színváltós szívószál, ami tetszik neki esetleg? Vagy adhatsz neki jégkását, házi pálcikás "jégkrémet" pl. limonádé lefagyasztva citromkarikákkal. Tudom, hogy télen nem a legideálisabb, de hátha elfogadja. Időnként egy pohár tej, zabital, tea steviával, ha nem akarsz cukrozni? Ezeket sem szereti? Ihatna még turmixokat is akár, ha az egész gyümölcs nem kell neki.


Lehet, a következő meredeken hangzik, de én gyerekkoromban nagyon szerettem a régi cumisüvegemből inni, esetleg ezt is megpróbálhatnád.


A főzelékekben is elég sok folyadék van, illetve a zsírosabb levesekhez, ha adsz kenyeret, akkor akár tunkolhat is, azzal is visz be valamennyit.

2021. febr. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos sem a tejet, és semmi tej alapút nem fogad el. 1,5 éves koráig reggel, és este még megivott 2-2 dl tejitalt, de egyik napról a másikra közölte, hogy 'nem'. Azóta próbálkoztunk tejjel, kakaóval; de nem szereti.

Cumisüveg szóba se jöhet; mert 'az babás' Ő pedig már 'bugyis nagylány'.

A gyümölcspüréket még szereti. Hideget most így télen nem merek adni Neki.

2021. febr. 8. 00:38
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Az almaléből iszik többet vagy abból is csak 1-2kortyot?

Mert ha az csúszik akkor vízzel higitanam és azt adnám.

2021. febr. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Mindig 1-2 kortyot


“Gyere igyál!”


“Halljam azt a kortyot!”



Így...

Talán a 2 dl megvan/nap

De néha a 5 dl is megY

2021. febr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Le leszek pontozva, mert a víz az etalon, de ha almalevet iszik, akkor azt adnék. Legalább folyadék. Tudom így rosszra lesz tanítva, de a kiszaradás nem móka. Nem fogja érezni, hogy szomjas.


Én felnőttkét vagyok ilyen, alig iszok, és mikor már panaszkodok, hogy fáj a fejem, rosszul vagyok, akkor tudatosul bennem, hogy délután 4 van és a reggeli kávén kívül még nem ittam semmit. Nem érzem, hogy szomjas lennék. Van olyan ami itatja magát, nálam a kóla, ha előttem van meghúzom mert ízlik, de akkor se a szomjúság miatt iszok.

2021. febr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!