Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz evo kisgyereketek mikor...

Rossz evo kisgyereketek mikor valtozott meg? Kezdet el enni?

Figyelt kérdés

Jelenleg ott tartunk, hogy 5 eves fiam szinte semmit sem eszik. Tegnapi napon evett :

fel kiflit csak ugy magaban

Delben 2evokanal rizs

Este fele egy haromszog sajt és ennyi.

Inni vizet iszik, semmi mast sem fogad pl tejet sem.

De van hogy ennyit sem eszik. Voltunk tobb kivizsgalason, nem vashianyos de mar latszik, hogy vekonyodik. :(

A gyerekorvos szerint ez kinovi majd, de sz.r anyanak erzem magam. Hiaba foznek barmit meg, hogy egyen nem kell.

Oviban sem evett semmit sem, elvolt egy ket pohar vizen. Onnan is jon a panaszkodas, hogy nem evett.


Nem kap edesseget, nincs az hogy nasizna. Meg orulnek is ha enne vmit, de nem.

Gyumolcsot, zoldseget semmilyen formaban nem eszik, ebben az evben meg nem evett gyumolcsot.


Vitaminikat c+ d tablettat, beres cseppet, marslakocskat es vasat adok neki.


2021. márc. 20. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Normál kajákat nem akp? Semmi zöldségfélét nem említettél, semmi fehérjetartalmú valamit csak kifli-rizs, Ez nem normális kaja, nem csoda, ha nem akar enni.


Rendesen enni akkor fog, ha egyrészt rendes ételek vannak elötte, másrészt meg ha egyáltalán nem fogallkoztok azzal, hoyg mikor és mennyit eszik. Ez akkora stressz egy gyereknek, hogy emiatt is elmegy a maradék kis étvágya is.

2021. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Hát az enyém is nagyon rossz evő. De ha ennyit evett egy nap, akkor már én bontottam neki valami "nasit". Örültem, ha evett valamit. Természetesen nem azt adtam először, de ennyi kajával nem hagytam volna.

A gyomrát is teljesen tönkreteszi ha semmit nem eszik. A gyomorsav termelődik, és marja a gyomrát, ha nincs kaja. Ennek nagyon rossz vége is lehet.

Én legalább valami kekeszet tuti adnék neki délutánonként. Engem nem érddkelne, csak egyen valamit. Aztán próbálnék utánajárni h mitől van. De azért nem hagynám így lefeküdni, hogy ennyit eszik egy nap. Az agya is károsodhat ettől, idegileg is kilehet, hisztizhet ennyi ételtől. Cukros üdìtő kellene neki, ha tényleg ennyit eszik. Nem jut szénhidráthoz.

2021. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Van minden nap fott etel de nem eszik belole.

Tegnap volt raguleves, paradicsom szosz, husgomboc rizs. Meg sem kostolja a fott eteleket.

Probaltuk mar, hogy rendelunk neki amit szeretne valaszthatott volna, semmi nem volt jo.

Egyutt fozes sem tetszett neki. Ha leulunk enni, akkor oda jon, megnezi mi az ebed, fujjog es megy is el onnan.

2021. márc. 20. 11:20
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Az enyém is ilyen. 9 éves, még nem jobb a helyzet.
2021. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Amìg nincs igènye többre, ès nem beteges, addig ne aggòdj, egyszerűen ennyire van ètvàgya. Ha erőlteted vagy èdessèget kap, az evèszavart okozhat. A kòros elhìzas veszelyes, de terített asztal mellett meg nem halt èhen senki.

Az etrendkiegèszìtőkből kap elèg vitamint. Esetleg kipròbalhatod, ha azokan nem adod, elfogadja-e a gyümölcsöt, zöldsèget. Az èn gyerekem is kevesebb ilyet eszik mikor kap vitaminmackòt. Vagy vidd olyan helyre, ahol magànak ,,legelheti" a fàròl, bokorròl.

2021. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Enyém babaként meg totyogóként unta az evést. 3-4 éves kora után, mikor elkezdett érdeklődni a főzés iránt, jobban evett. Most (5 éves) kimondottan jó evő lett, sosem hittem volna.

Lehet Nálatok nem segít, de együtt vásároljatok, lehetőleg piacokon, egészen meghozza az étvágyat, és az árusok szeretik is a gyerekeket. Aztán együtt főztök a friss alapanyagokból. A zöldségekbe már nyersen is bele lehet enni, megszagolni, stb.

De termeszthettek is együtt valami olyan növényt, ami miatt hátha eszik. (Pl metélőhagymát, amit rátehet a kenyerére.)

Nálunk ezek bejöttek, de lehet nem mindenhol.

2021. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Előző vagyok. Ami még nálunk örök szabály, hogy a főétkezések alatt senki nem megy el az asztaltól. Ha azt mondjuk, ebéd van, mindenki odajön, leül, eszik, amennyit kér és megvárja a többieket. Hétvégén reggeli, ebéd és vacsora is így zajlik, hét közben (ha van ovi), csak a vacsora.
2021. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

A lányom oviban kapott rá az evésre, most iskolás korára jutott el odáig, hogy nincs kint az összes bordája. A kisebb 5, most gondolt egyet és amit eddig megevett arra is azt mondja, hogy nem szereti...

Mindkettő véreredménye jó egyébként.


Én felnőttként viszont alig eszek főtt ételt, levest pl évente 2x, mást pl kb 2 hetente 1x 🤷‍♀️

2021. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez igaz az 5 éves lányomra. Fényevő. Teli hűtő, teli asztal mellett éhenhalna. Mindig ilyen volt, próbáltunk mindent. Jó példa is megvan. A 2 éves testvére tízszer annyit eszik. A két gyerek között 3 kiló sincs.

Fiad mikor kezdett el ennyire nem enni? Írod, hogy most már fogy, akkor korábban gondolom többet ehetett. Ha így van, mindenképpen csináltatnék friss vérképet és vizelet vizsgálatot is. Lappangó gyulladás, huti is okozhat ilyet.

Hány kiló, hány centi?

2021. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sosem volt jo evo, mindig is ,fenyevo szintjen volt. De most kezd nyulni, novesben van, de a sulya nem gyarapszik. 116cm 15kg.


Itt is tele a huto, minden van itthon. De o nem eszik. Ma voltunk kirandulni erdoben, es azt hittem majd megehezik de nem. Nagyteso ette a szendvicseket o meg fujjogott es ennyi volt az ebedje.

Ma egy kocka sajtot evett reggek ota, ugy hogy 7.5km setat vegig jott velunk.


Verkepje februari, minden eredmenye jo volt.

2021. márc. 20. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!