Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem ezt a testvérfél...

Hogy kezeljem ezt a testvérféltékenységet?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves múlt, kislányom 1 múlt. Kisfiam eléggé hisztis, akaratos típusú. Az utóbbi hetekben nagyon megváltozott a viselkedése. Bölcsibe jár, eleinte minden rendben volt, az utóbbi 2 hónapban viszont sokat sír, hol alvásánál, hol átadásnál, vagy csak úgy... Itthon elég sokat ellöki a kicsit. Ilyenkor ha a kicsit felveszem, mert sír, a nagy megsértődik és ő is sírni kezd. Mindenen bedurcizik, lefekszik a földre és köhögésszerűen sír, könny nélkül, és közben nézi, hogy figyelem-e. Ha látja, hogy ránézek akkor jobban rákezd. Ezt a fajta sírást kb. 2 hete csinálja... igyekszem sokat foglalkozni vele. Nem tudom, ezt a sírdogálást hogy lehetne megszüntetni? hagyjam huzamosabb ideig figyelmen kívül, mintha hiszti lenne? próbáltam már, hogy ölbe vettem ilyenkor, de akkor is folytatja még hosszú ideig, mintha sajnáltatná magát.
2021. márc. 21. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Legyen olyan idő MINDEN NAP, amikor csak a naggyal foglalkozol. Akár úgy, hogy már alszik a kicsi, akár úgy, hogy vele apa foglalkozik. A kicsi olyankor ne is legyen veletek egy helyiségben. Olyankor ne siess, olyankor játssz vele, hallgasd meg, ha mondani akar valamit, vagy csak öleld át, ha azt szeretné.

Miért jár bölcsibe, ha a kislánnyal otthon vagy? Óvodáig (vagyis ez év szeptemberig) otthon maradhatott volna ő is.

Szobatisztasággal minden rendben?

2021. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tudja, hogy le van passzolva bölcsibe, míg te a tesóval otthon vagy.

Helyében én is tiltakoznék.

2021. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!