Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel mosod és hogyan ápolod...

Mivel mosod és hogyan ápolod 6-7 éves kislányod nehezen kezelhető, göndörkés haját?

Figyelt kérdés

Kislányomnak szőke, vékony szálú, göndörkés haja van, vagyis itt-ott göndör, amott csak hullámos, máshol egyenes.

Szöszösödésre hajlamos.

És nagyon lassan nő neki. Időnként csippent neki a fodrász a végéből, de csak kicsiket.

És így sem éri el a vállát oldalt a haja (hátul a válla alá ér valamennyire), pedig 6,5 éve nő neki tulajdonképpen.


Babasamponokra csak irtó sprőd lett, eddig a Sanatopic sensitive folyékony szappannal mostam neki (azt írják érzékeny bőrűeknek samponként is jó), ezzel volt eddig a legtűrhetőbb. Frissen mosva. Másnap ebből is csak kócos boglya lesz, ha kifésülöm, akkor sprőd. Ha nem fésülöm ki neki, akkor szénakazal, itt egy göndör, ott egyenes, nagyon kócos.


Az én hajamat örökölte szegénykém... Nekem már van pár kencém amivel szép egyenesre kihúzom, de neki ezt nem szeretném, olyan kis vékony selyemhaja van, nem tenném tönkre forró hajszárítóval.


Viszont azon gondolkodom hogy mi lenne ha az én sampon/hajkondicionálómmal mosnám neki, az is segítene a kócosságon, sprődségen. Vagy ha sampont nem is merném, legalább a kondicionálót.

Én amúgy Pantene Pro-V Defrizz-t használok. Van amikor koffeines sampont mert hullik is (kislányomét is bármikor fésülöm, a fésűben marad sok szál).


Hosszú lett az írásom, szóval kiváncsi lennék ti mivel mossátok kislányotok haját, illetve bármilyen tipp érdekel nehezen kezelhető hajra.


2021. ápr. 7. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj arra, hogy a termékekben ne legyen szilikon, szulfát és bizonyos alkoholok. Ha curlsbotba bemásolod az összetevőket, kiadója, hogy jó-e

Szárazon ne fésüld neki, legfeljebb frissítsd.

Érdemes lehet belepni a Facebookos göndör csoportba, gyakran kérdeznek gyerekek hajarol is, vannak már ott eleve jó ötletek kicsik hajának a kezelesere is.

2021. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Szárazon frissíteni a hajat fésülés nélkül az mit jelent?

2021. ápr. 7. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk a Gabi babafürdető vált be a 6 éves hajára, utána balzsam. Vizesen kifésülöm, és szárítás előtt befonom. Akkor másnapra nkncs szénakazal, és könnyen kezelhető a frissen mosott haj.
2021. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szulfàt, szilikon ès alkoholmentes termèkek. Hajat fèsülni zsak hajmosàs utàn balzsammal. Törülköző helyett pòlò vagy mikrofober anyagù bàrmi. Pròbàld ki, hogy fèsülès utàn mèg vizesen felnyomkodod, szèpen tincsekbe összeàll. Szàrìtani diffùzorral
2021. ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%
Babasampont használunk, illetve csak a legvégére teszek az én balzsamomból. Plusz kifésüléskönnyítő sprayt. Szép, egészséges, fényes a haja a 6 évesemnek :)
2021. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!