Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves gyermekeknek nem...

8 éves gyermekeknek nem férnek el a szájában egymás mellett az új csontfogak, mivel nagyobbak mint a tejfog volt. 2 is keresztben áll, feszíti a többit. Ez hogy fog így beállni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nő az állkapocs is de addig feszíti neki.
2021. ápr. 18. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam, nagy csontfogaim lettek és össze-vissza álltak. Kaptam fogszabályzót 13 évesen.
2021. ápr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Vidd el már most fogszabályzásra. Nálunk annyival volt rosszabb, hogy volt olyan maradó fog ami ki sem tudott jönni helyhiány miatt. Kapott fogszabályzót, tágítja a fogsorát is, hátha nem kell húzni később. Kivehető, éjszaka hordja meg itthon.
2021. ápr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is ilyen volt, 2 fog mögé nőtt be a másik fog, amit ki kellett húzni.
2021. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Igen, már most fogszabályozás. Amíg sok a tejfoga, éjszakai, kivehetőt fog kapni.
2021. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%

Fiam ennyi idős, jelenleg kihúztak 9db tejfogát. A meglévő csont fogakon van fent fogszabályzó, harapas emelő, szájpad tágító.

Az elváltozástól függően bármilyen fogszabályzót rakhatnak fel. A kivehetőek kb semmit sem érnek

2021. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

5. Te fogorvos vagy? Én nem merném kijelenteni, hogy semmit sem ér, főleg hogy látom h 8 hónap alatt mennyit változott. De miért kellett 9 fogát kihúzni?


Szerintem első körben szabályozó fogorvos, aztán majd megmondja hogy mi a teendő.

2021. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azóta megérdeklődem fogdokitól is, ő azt mondta hogy a tejfogat nem kellene kihúzni, mert ha korán van kihúzva és nem jön közvetlenül alatta gyorsan a csontfogak, akkor a keletkező helyre bedőlhetnek a szomszédos fogak és akkor tényleg nem marad hely a növő maradó fognak.

Gyakran a fogsor mögött jön ki a maradó fog, de majd a nyelv nyomása és a tejfog kiesése után a helyére csúszik.

A koponya növésével az állkapocs is szélesedik és lesz helye a fogaknak.

Ennyit mondott.

2021. ápr. 19. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Fiamnak a fogszabályozáson jelölték ki, miket kell kihúzni. Utána került fel a fogszabályozó.

Ami rendezi a fogait, így helyben maradnak, nem mozdulnak ki.

2021. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!