Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Isztok a gyerek mellett?

Isztok a gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a masszív alkoholizmusra gondolok, de pl a vasárnapi ebéd főzés közben én simán betolok egy whisky kólát, vagy 2 Pińa Coladat amiben ugye rum van.

Nem minden vasárnap de pl mikor így jobb idő van mint ma pl kint eszünk a teraszon stb.

Ma az egyik barátnőmék nálunk ebédeltek a gyerekkel és meglepődött azon hogy megittam 2 whisky kólát 2*4 cl napközben a gyerek mellett. Döbbenten nézett hogy ő nem gondolta hogy én iszok a gyerek mellett 😅 Nekem eddig eszembe se jutott ez hogy gáz.


2021. ápr. 25. 13:15
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
84%
Én még szoptatok, így nem iszok. De egyébként, ha nem lenne autónk, és minden gyalog távolságra lenne (mint nekünk volt gyerekkorunkban, a kórház is), akkor biztos tolnék sört este. De így nem fogok, vagy felváltva iszunk majd, mert én félek attól, hogy valami történik, aztán részegen (vagy becsiccsentve) nem akarok vezetni. De konkrétan az nem zavarna, hogy alkoholt iszok a gyerek előtt.
2021. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Nekem jogsim sincs, így igazából mindegy nekem ilyen szempontból, de ez jogos valamilyen szinten.
2021. ápr. 25. 13:20
 3/50 anonim ***** válasza:
85%
Egy-két pohár belefér, csak ne rúgj be.
2021. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem szoptatnék,egy föccsöt megittam volna még nyáron a nagy melegben. (Augusztus elejei a fiam). Illetve akár egy aperitiv centes házi páleszt is,esetenként vasárnapi ebéd előtt vendégségben. :)
2021. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
82%
Én nem iszom mert nem szeretem, de ha szeretném, mért ne egyszer egyszer ha olyanom lenne.
2021. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
78%

Pár havonta, azt is elvétve maximum 1 pohár bort, azt is max ha már elaludtak a gyerekek, és végre kettesben vagyunk férjemmel.

Eszembe nem jutna nappal 3 gyerek mellett inni.

2021. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim válasza:
90%
Én van, hogy vasárnaponta megiszok egy sört, de nem sűrűn szoktam inni. Ha a családdal összegyűlünk egy pohár pezsgő vagy bor. :)
2021. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
81%
Simán. No nem berúgásig, mert az esti altatásnál csak engem fogad el. Dehát, miért ne? Nem szoptatok már.
2021. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
73%
Persze, nem isszuk le magunkat nyilván és csak akkor ha nem kell menni sehova, de alkalom adtán simán megiszunk mi is egy whiskey-colat vagy egy sört, fröccsöt, főleg ha jó idő van, többnyire ha alszik a (3 éves) gyerek délután vagy este. Ha bármi vészhelyzet adódna, akkor a kórháztól a boltig minden van 2 utcán belül, úgyhogy az sem tragédia ha nem tudunk emiatt vezetni.
2021. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
78%
Nem szoptatok én sem és alkalom adtán iszok 1-2 pohár bort vagy fröccsöt, esetleg sört. Arra minden esetben figyelek, hogy csak annyi alkohol kerüljön a szervezetembe, hogy gond nélkül el tudjam látni az 5.5 hónapos gyereket.
2021. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!