Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Nektek tud beszélni...

Anyukák! Nektek tud beszélni a 3 éves gyereketek folyékonyan? Szobatiszta?

Figyelt kérdés
Miket tud a 3 éves gyereketek?

2021. máj. 4. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Igen és igen. 2évesen is már folyékonyan beszélt, most már nagyon nagy a szókincse. És szintén 2 volt kb 2 év 3hós mikor éjszakára is szobatiszta lett. Nappalra kb 1év 10hósan.
2021. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kislány vagy kisfiú?
2021. máj. 4. 21:03
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
Szerinted komolyan számít a neme ebben a kérdésben?
2021. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg nem számít.

Csak éppen a kisfiúk fejlődése másabb egy picivel, mint a kislányoké.

2021. máj. 4. 21:14
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem és nem. Lányom 3 év 2 hónaposan kezdett mondatokban beszélni éa 3 év 4 hónaposan lett szobatiszta. Nemsokára 4 éves lesz és írhatnám, hogy éjjel sem pisil be, de mivel havonta egyszer előfordul, pelenkát szoktam rá adni.
2021. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
3 persze, hogy számít, a lányok általában hamarabb beszélnek, mint a fiúk.
2021. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen és igen. Folyékonyan 2,5 éves kora óta beszél, persze van olyan amit még nem mond érthetően de szépen mondatokban beszél, lehet vele hosszabb párbeszédet folytatni. Szobatiszta kereken 2 évesen lett, éjjelre még pelusos de a délutáni alváshoz már nem kell. Ebben a hónapban lesz egyébként 3 éves és kislány.
2021. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
1 vagyok kisfiú.
2021. máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen szépen beszél és szobatiszta nappalra és éjszakára is. Mi az evéssel küzdünk, mert eszik ugyan magától de pár falat után “megunja”, mindig van fontosabb dolga. Ha rajta múlna, kb napfényen élne... Kisfiú amúgy, most múlt 3.
2021. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

Fiamnál 3 évesen mindkettőre igen volt a válasz. De ő valami űrlény amúgy, én kisfiút ennyit beszélni nem hallottam korábban, 1 éves kora óta többet szövegel mint 3 lány együttvéve, 5 éves lesz júniusban, de ez nem változott. Ami tudom hogy nagyon jó, meg tényleg brutális szókincse van, olvasni is tud már... de néha már zsong a fejünk a férjemmel, és amikor alszik a fiatalúr, csak hallgatjuk a csendet hátradőlve 😃 Szobatiszta 2,5 és 3 éves kora között lett kb. félúton. A pisi már ment bilibe 2,5 évesen, a kakira várni kellett, viszont azzal a lendülettel éjszakára is szobatiszta lett. És nagyon hamar lecserélte a bilit wc-szűkítőre.

Van egy 11 hónapos húga, nála még nem tudom, hogy fog alakulni, de már előre félek, hogy fél év múlva lehet szóhoz sem fogok jutni... 😃

2021. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!