Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül,hogy oldom meg ezeket...

Egyedül,hogy oldom meg ezeket 3 gyerekkel?

Figyelt kérdés
5 éves a fiam,sni-s,aktívabb,.....még két babám lesz......ha épp senki nem tud segíteni nekem,tapasztalatokat szeretnék.....ha nem akarnak majd babakocsiban lenni,a rugós csuklópórázok hasznosak vagy mindenki másfele szaladna,meg a földre ülnének? .....Kismotorokkal nem is probálkoznék......fiam ha gyalog,vagy kisbiciklivel van,még mindig nem ülök fel mellette,képes kimenni a kövesútra,.....látok másokat,hogy előttük bicikliznek a kisgyerekek,erre képtelen lennék...ha strandon vagyunk,fiam,medencéből medencébe szalad,vizben is követem,..... háromnál hogy akadályozzam,hogy ne menjen ki a vízből egyik,és ha szanaszét úsznak,hogy látom majd őket a vízben? .......Nem lehet összekötni az úszógumikat vagy valami ? :p ......játszóházban és játszótéren szintén ha szanaszét szaladnak,hogy tartsam egybe őket? ( barátnőmmel játszóba voltunk ő is a gyerekét követte,én is,mert másfele akartak játszani) .......,bevásárlásnál kössem a pórázzal őket a kocsihoz,hogy sétálhassanak? :p .....bocs,de egy utàn is szaladok a sorok közt,és nem tudok normálisan vásárolni.....vagy végig tartsam őket a babakocsiban akkor is,ha végigsírják?..... És ha már kicsatolják magukat?...... Fiam kedve szerint váltogatja a tabletet vagy xboxot vagy gépet.......háromnál,milyen felosztást ,napirendet tudtok követni? Vagy állandó hisztikre készüljek? .....Hàny évesen vegyek nekik külön gépet? ......Hogy tartod őket egy asztalnál,?...... Fiam elrohan,meg futva eszik,játék közbe stb,férjem mindig máskor végez,és gépnél eszik.......hogy alakítsak majd családi étkezést ötünkre?... Tud valaki jó módszereket,praktikákat?..... Mi az ami még nehéz számotokra,és tanácsot adnátok? ......Kérlek hagyjátok most az" inkább ne legyen gyereked" stb bukott anya szövegeket,azért kérek most ötleteket...
2021. máj. 18. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Az elso, hogy megneveled az 5 eves gyerekedet. Az enyem nem szaladgal a boltban, ulve eszik az asztalnal stb. A ferjed meg sosincs otthon vagy mi? Miert mennel egyedül strandra a 3 gyerekeddel? En el se indulnek veluk egyedul. Olyan jatszoterre megyunk,ahol bezarhato a kapu ezért nem szaladnak ki.
2021. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha most 5 éves, és most szülsz, akkor 6-7 éves lesz már mire ők totyogók, nagy iskolás, már csak normálisabb lesz. Strandot szerintem egyedül ne vállald be, minimum kettő felnőtt kell.
2021. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Ez trollkérdés, vagy mi? Bevállaltál még 2 gyereket úgy, hogy egyet se tudsz nevelni?

3 kicsi gyerekkel, csak a nagyon profik indulnak egyedül strandra és általában ők is megbánják utólag. Ezt engedd el szerintem. Gépbeosztás? Minek kell kütyüzni egy 5 évesnek? Pláne kisebbeknek. Ez a legegyszerűbb, majd visszatérsz rá pár év múlva. Addig lehet fejenként mondjuk 0 perc.

Asztál nagyon egyszerű tartani. Az első elfutásig tart az étkezés. Legközelebb majd pár óra múlva lesz rá lehetősége, a következő étkezésnél.

2021. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
"bocs,de egy utàn is szaladok..." Mi ez a megfogalmazás? Kb úgy jön le, mintha te nem is akartad volna a másik gyerekeket mert ezt az egyet sem tudtad megnevelni és most szabadkozol. Az meg, hogy sajátos nevelést igényel, mit takar? Milyen gond van vele? És a legfontosabb kérdés, hogy hol az apjuk? Mert kb mintha mindent te akarnál csinálni velük, pl a strandra járás inkább családi program, főleg egy sni-ssel meg két picivel.
2021. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Még meg sem születtek, de te már olyan dolgokon agyalsz ami tök felesleges. Előbb legyenek meg az ikrek, aztán majd ment közben alakul minden.


2. Nagyon nem mindegy, hogy sni-n belül ugyan mi a probléma a gyerekeddel, mert ugye nem mindegy, hogy autista, hiperaktív, szellem vagy testi fogyatékos stb.


3. A dolog ott kezdődik, hogy van egy férjed, egy társad. Ha csak ül a seggén mint egy here és nem segít a gyereke körül akkor nem kellett volna bevállalni még..

2021. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kamu, mert erősen túltoltad, de tessék: 5 évesen sem kellene már elszaladnia, fogd a kezét, még te vagy az erősebb. És mint írták, mire a kicsik totyogók lesznek, ő addigra iskolás, van két éved még megnevelni. Strandot szerintem senki nem vállal be egyedül 3 ekkora kisgyerekkel. Gépezést meg tiltsd le és egyetek mind az asztalnál. Mindez úgy megy, hogy ha beleállsz a konfliktusokba, amikor muszáj és nem haverként kezeled.
2021. máj. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nevelem,de írtam,hogy sni-s,tényleg rosszabb az átlagnál. A mondatomra írtam,hogy bocsi,nem odakötözni akarom őket a kocsihoz.tehát bocsi csak vicceltem.ez félreérthető volt.ha férjem dolgozik,soha ne vigyem őket játszótérre? Ő nem fog mindennap kimenni velük,ha túlórázik.De ha velem is jön akkor is csak egyre tud figyelni,és még ott a másik kettő.így értettem.igaz,hogy nagyobb lesz,és vannak zárt játszóterek,de akkor is szeretném làtni hol van,és ha elszaladnak és sok a gyerek,elvesznek köztük.ha strandon egyikünk elugrana a bü6fébe,amíg másik felügyel,így értettem.valóban egy aktív gyerekhez vagyok szokva,ezért félek már fejben előre. Akinek nehezebb gyereke van,csak az érti ezt.még mindig nem kaptam tanácsokat. Ezen sz oldalon miėrt nem válaszolnak soha a kérdésekre.azért írjatok helyzeteket,ti hogy boldogultatok,aki szeretne tényleg segíteni.
2021. máj. 18. 18:41
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja a gépezés nyilván több lett,mert 3- 6 hónapokat itthon volt a vírus miatt. Gyakran igyekszem lefoglalni,de nélkülem semmit nem játszik. Örülök,hogy a gyereketek egész nap egyedül játszik,erre is kértem tanáxsot ti hogyan szabályozzátok a gépezést. Miért kell mindent újra kèrdeznem. Süketek vagytok?
2021. máj. 18. 18:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

De mindannyian a kerdesre valaszoltunk szerintem. Nekem is 3 gyerekem van(6,4,2 evesek) es a középső ADHD-s, szovel potn ezért irtam, mert az en gyerekemmel sem konnyu, de megis megoldom. Es ennek ellenere nem futkarozik el osszevissza mindenfele, ha meg esetleg igen akkor szolok neki és szalad vissza hozzam. Asztalnal ha eszunk es felall, hogy ő elmegy, akkor mondom neki,hogy jöjjön vissza egye meg az etelt vagy ennyi volt. Ha nem jon, akkor nem eszik. De ebből is tanul, mert mar szinte sosem fordul elő ilyen, hiszen tudja, hogy ehes marad utána.

2021. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
5# vagyok. 3 gyerekkel. A nagy sni-s. Nem, nem értelek meg. Egyedül megtudok oldani mindent. 🤷‍♀️
2021. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!