Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám sírás nélkül...

Hogy tudnám sírás nélkül leszoktatni a kisfiam arról, hogy állandóan kézben akar lenni?

Figyelt kérdés

1.5 éves lesz, nagyon anyás, de mióta pár hete beteg volt senkinél sincs el. Amíg csak 3-an vagyunk itthon (ikertesója, ő és én), addig nagy nehezen de csak-csak letudom tenni egy idő után. Viszont ha valaki “kívülálló” is jön (mama, dédi), akkor addig sikít, amíg fel nem veszem, ha más veszi fel, akkor kitekeri magát a kezéből és jön hozzám.

Tudom, hogy szeparációs szorongás, de nagyon fárasztó, hogy állandóan cipelnem kell.

Múltkor olyat csináltam, hogy nem tudtam felvenni, összehányta magát, annyira sírt.


2021. máj. 28. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Ne sírd el magad, és akkor sírás nélkül leszel.
2021. máj. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Leszoktatni nem lehet, max ùgy, hogy sìr, te meg nem reagàlsz ràd. De szerinted ez okè?Szepakor van ràd a legnagyobb szuksege, ha reagàlsz az igènyeire előbb mùlik. Tudom, hogy baromi nehèz, de mi az amit nem lehet abbahagyni annyi időn belül, hogy ne hànyja össze magàt?
2021. máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%
Ha együtt leültök jatszani? Az sem jó? Nem hiszem hogy mindig kézben kellene lennie, hiába szepa. Testvére nem ilyen? Nem féltékenykedik?
2021. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem kb ennyi idős volt a lányom, mikor elkezdtem lepattintani, mert túl nehéz kezdett lenni. Felfogta, hogy max rövid időre míg valamit megnéz stb de nem lóghat rajtam, mert nem bírom el. Persze, ha akarom cipelem még két évig, de már nem akartam… de mást én nem tudom elképzelni, hogy azon az értelmi szintem megért és elfogad, mi t azt, hogy fizikailag nem lehetséges valami.
2021. máj. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 A nem veszem fel és a nem reagálok közt elég nagy a különbség szerintem. Amúgy a testvéréd pelenkáztam, azért nem tudtam felvenni.


Próbáltam, hogy ilyenkor lehajolok hozzá és megölelem, de mászik fel rám. Az se jó, ha leülök hozzá.

2021. máj. 28. 08:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Ő a fiú? Milyen neműek az ikrek? A fiúk keményen tolják az anya az enyém szitut 😬 én is 2x átéltem. Csak anya! Kitartás!
2022. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fiúk :) Mai napig nagyon anyás akiről a kérdést írtam.
2022. máj. 19. 23:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!