Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A védőnő erteti, mit tehetek?

A védőnő erteti, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nos, olyan helyen lakunk ahol nincs óvoda előtti gyermek foglalkoztató. Vagy ha úgy jobb, gyerekház. A védőnő erőlteti, mert a 2 éves fiam még nem igazán mond mondatokat. Azt mondja, mindenképpen vigyem valamilyen gyerek házba mert kell a fejlődéséhez. Mi egy községben élünk és itt olyan nincs, illetve oda buszozni oda tudunk ahol van is, de haza sajnos nem tudnánk jönni. Ezt elmondtam a védőnőnek is de hajthatatlan. Bennem van a hiba? Mit tudok tenni? Tényleg ennyire fontos hogy vigyem? Tehetetlennek érzem magam most.
2021. jún. 4. 01:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
85%
2 évesen még szavakat sem kell mondania, nem hogy mondatokat. Ne törődj a védőnővel. Ha 3 évesen sem mond szavakat, akkor lehet gond.
2021. jún. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
72%
2 évesen 20 szót kell tudni, nem mondatokat! Beszélnie nem kell, de értenie igen, ha nem is ért semmit, akkor korai fejlesztésre kell vinni, de nem hiszem, hogy a védőnő ebbe beleszólhat. Ha nem akarod, ne vidd sehová, amúgy sincs sok értelme. Ha gond van irass ki egy tsmt tornasort és otthon tudjátok csinálni.
2021. jún. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
79%

Mi anno Kerekítőre vittük, az direkt ritmusos mondókázós, sokat segített. De mondókázni lehet otthon is, játszótéren lehet nagyobb gyerekekre rácsodálkozni. Beszélj hozzá sokat, olvassatok, legyetek kicsit gyerekek között, ha van rá mód. Az önostorozás felesleges, a védőnő meg max javaslatot tehet :)


Ha érti, amit mondassz, kifejezi magát valahogy, követni tud utasításokat, rámutat dolgokra, figyel a nevére, hangos zajra összerezzen, stb. valszeg nagy baj nincs.


Nekem a második 21 hónapos és végigmond 4 soros dalokat, mondókákat. Ennyit számít a tesó... az első ennyi idősen pár szót mondott...

2021. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
3 éves korra (ovikezdésre) kell tudjon egy gyerek annyira beszélni, hogy megértesse magát a világgal. 2 évesen még nem baj, ha nem beszél mondatokban.
2021. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
66%
Nekem az öcsém 3 éves korában szólalt meg először.
2021. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
32%
Minden járásban van pedagógiai szakszolgalat, ahol van korai fejlesztés is. Szerintem a védőnő is erre gondolt. Az, hogy ez nem pont a ti falutokban van, evidens, mert a járási központban kell lennie. Nehezen hiszem el, hogy napi egy busz van, és nincs mivel hazamenni, főleg, hogy a foglalkozások délelőtt vannak,nem este, amikor már esélyes, hogy elmegy az utolsó busz. Ugyanilyen helyen dolgozom, a hozzánk tartozó utolsó kis zsákfaluból is meg tudják oldani a bejutást, busszal vagy vonattal, ha nincs más.
2021. jún. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
Vagy csinálj, amit akarsz, de akkor nem értem, minek kérdezel, ha semmi nem jó.
2021. jún. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hagyjuk. Nekem a két éves státuszon azt mondta a védőnő, hogy nem beszél a fiam, mert nem kérdezi, hogy "mi ez?" Pedig elvártnál nagyobb a szókincse, amit tudatosan használ, érthetően énekel egyszerű dalocskákat, számol 10-ig és tudja a színeket. Elég nagy fszságokat tudnak mondani.
2021. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Igen gyerekház, legalábbis nálunk így hívják de persze lehet, hogy máshol másképp. 16-os nagyon " kedves" a válaszod. Én meg azt nem hiszem el, hogy te ilyen helyen dolgozol, ugyanis egy kis idióta vagy! Ha nem lenne ilyen problémám, akkor nem kérdezek ilyet! Szeretném nagyon vinni és nem tudom neked honnan jött az, hogy nem akarom vinni. NEM TUDUNK MENNI SEHOGY SEM. Érted?! Remélem!


A többieknek hálásan köszönöm, nagyon hasznos válaszokat adtatok. Gyermek orvos szerint nincs szüksége fejlesztésekre mert nagyon okos és már szobatiszta is. Csak egyedül az hogy nem igazán beszél még. A védőnő erőlteti, pedig látta az orvosi papírokat is.

2021. jún. 6. 17:22
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
"Én meg azt nem hiszem el, hogy te ilyen helyen dolgozol, ugyanis egy kis idióta vagy!" Taps, ügyes vagy, pont az ilyen kultúrlény szülők szokták magasról letojni, hogy el kéne hozni a gyereket, de a nyafogás az nagyon megy. Szerencsére én attól még jól alszom, hogy te mit hiszel el, vagy mit nem. Az, hogy kell-e fejlesztés a gyerekednek, vagy sem, azt nem tudom, nem is az én dolgom, csak arra reagáltam, hogy a területileg illetékes szakszolgálathoz mindenki képes eljutni, aki akar. De kifogást gyártani mindig könnyebb, ezt eddig is tudtam.
2021. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!