Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A semmibol elotoro dadogas?

A semmibol elotoro dadogas?

Figyelt kérdés
Negy es fel eves gyermekem ugy jott haza az ovodabol, hogy borzalmasan dadog. Egyszeruen nem ertem amit mond, van hogy tizszer elkezd egy szot mondani es tizenegyedjere se tudja kimondani. Ovodapszihologussal beszeltem mar, o annyit mondott, majd kinovi.
2021. jún. 28. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Otthon minden rendben? Apukája és közted?
2021. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Minden rendben. Az ovodapedagogus szerint az oviba nem erte semmi atrocitas es nincs dadogo a kornyezetunkbe. Teljesen tanacstalan vagyok.
2021. jún. 28. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Logopédus? Ebben az életkorban szokott elkezdődni a dadogás.
2021. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kulon logopedus nincs az oviba, a pszihologus korebe tartozik nalunk. O mondta, hogy majd kinovi. De tenyleg nem lehet erteni amit mond. Szerintem felkeresek egy kulon gyereklogopedust vagy nemtudom.
2021. jún. 28. 14:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek logopédust valahol. Minél előbb kezd el vele foglalkozni annal hamarabb fog rendbe jönni. De várj vele.
2021. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos sokan mondják hogy kinövik és sokszor tapasztalom az iskolában azt, hogy még 10-12 évesen is dadognak. Sajnos is az is különösen probléma, hogy a kisebb gyerekek nagyon őszinték. Lehet még nem de később sajnos ezért "célkeresztbe" kerülhet. Piszkálhatják, vagy tönkre teheti az önbizalmát. Mindenképpen keressetek egy logopédust, minél hamarabb tegye rendbe/gyakoroljátok amiket ad annál hamarabb elmúlik.
2021. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem fog célkeresztbe kerülni, mert az óvodásokra jellemző OLYKOR az élettani dadogás, ki pár hónapra, ki pár évre esik bele, tehát ovis gyermek előtt egy másik ovis, pont emiatt, nem fog célkeresztbe kerülni, előző. A gondolataik előbbre járnak, mint a nyelvük.


Más kérdés az, hogy a dadogás más tényezők (pl szorongás) hatására is kialakulhat. Ezért olyan szakemberek, akik ismerik, látják, hallják gyereked, ők esélyesen tudnak valami sejteni. Ha szerintük vizsgálat is kell, a vizsgálat meg még biztosabbat. De szorongásból dadogni óvodás korban: a ritkábbik eset. Az élettani dadogáshoz képest. Hangsúlyozom: az óvodás korosztályról írtam! Részben más arányok és valószínűségek érvényesek iskolásoknál.

2021. jún. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!