Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha egy 2 éves egész...

Normális ha egy 2 éves egész nap házimunkát csinál?

Figyelt kérdés
A szomszéd csaj lánya 2.5 éves, mivel nyár van nyitva ablak náluk is nálunk is, meg kint vannak a kertben ők is mi is, szóval ha akarom ha nem hallom mit csinálnak. A csaj home officeban dolgozik a gyerek mellett és egész nap mást sem hallok a gyerekkel közben járkák ki a kertbe meg ide oda, de folyamatosan hallom, hogy "hordjad ide légyszíves a teregetnivalót" és hordja neki a gyerek oda a kosárból, "dobd ki légyszíves ezt a kukába" "dobd ki ezt az üveget légyszíves a szelektívbe", "add oda ezt a kutyának légyszíves", "gyere segíts anyának összegereblyézni ezt itt, tartsd a lapátot", "pakold össze a legókat a dobozba" stb stb.. Nekem nincs gyerekem nem tudom hogy szokás de nem gondoltam, hogy egy 2.5 évesnek ezt kellene csinálni egész nap. Nem?
2021. júl. 9. 09:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem egész nap amit leírtál, gondolom csinál mást is, főleg ha van lego amit elpakoljon, akkor gondolom játszik is.
2021. júl. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Ez a kérdés ismét semmi más, csak más életeben való vájkálás, és 💩keverés....

Ha egésznap dolgoztatná sem lenne hozzá az ég világon semmi közöd...


2és fél éves a fiam, ő is ezt csinálja.

Majd ha lesz egy gyereked, nyilvan meglátod, ha haladni akarsz valamit is a házimunkával, őt is be kell vonnod... ez nem azt jelenti, hogy hazirabszolgát csinál az ember a gyerekéből.

2021. júl. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális mert a gyerek is azt akarja csinálni amit az anyja, apja. Örül hogy bevonid es segíthet, hogy ő is azt csinálja mint a felnőttek. Az én gyerekeim is hozzák a seprűt lapátot evés után. Maguktól, sose mondtam nekik. Örülnek hogy ők is segithetnek.
2021. júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem látok problémát. Én is rendre nevelem a kislányomat, nem leszek a szemelyi cselédje, ha nagyobb lesz. Tanulja megy hogy a háztartás közös. Én is megkérem, hogy segítsen adogatni a teregetni valót, megtanítom, hogy a szemét a kukába való, el kell dobnia, és este segít a játékait elpakolni, mert ez így van jól.

Nem értem, te hol látsz itt gondot, én azt látom, hogy csak feleslegesen akarsz vitát gerjeszteni.

2021. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy kétévesnek pont annyira szórakoztató anyával gereblyézni meg odahozni a lapátot, mint egyedül játszani az építőkockával. Sőt, valószínűleg az előbbi érdekesebb neki, mert akkor anyával csinálhat valamit együtt, nem egyedül.
2021. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Neki ez öröm és játék valószínűleg, az ennyi idős unokahúgom imád felnőttes dolgokat csinálni, segíteni anyának. Aztán este, mikor bemennek, vagy te nem látod, lehet, hogy gyurmáznak, festenek, mondókáznak, akármi.
2021. júl. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnek segíteni, ez is játék neki. Én utálok amúgy gyerekkel takarítani, mert nem haladok semmit, de ők szeretik nagyon.
2021. júl. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

"Bekapcsolom a tévét, csak hogy békén hagyj!" Igazad van, ez jobban hangzana.


Gondolom az anyján lógna a gyerek, aki dolgozna. Teljesen jól lefoglalja.

Nekem két gyerekem van, ha megkérem az egyiket valamire, megy a harc, hogy ki csinálja meg.

Egy 2,5 éves gyerek, ha nem akarná, nem csinálná meg. De gondolom tetszik neki is.

2021. júl. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Kislányom kifejezetten szeret nekem segíteni, és szeret utánozni abban, amit csinálok.

Pl. ha porszívózok, akkor Ő is szeretne, ezért megkapja a morzsa porszívót addig; ha teregetek, Ő is; ha felmosok, Neki is kell valamit adnom, hogy csinálhassa. Különben meg hiszti van, hogy Ő miért nem.

De! Ahhoz, hogy én is haladjak valamit, és ne több munkát csináljon nekem a lelkesedésével, mint amennyi eleve van is, meg hogy tanítsam is; én is instruálom, így lehet, hogy ha csak hallgatná valaki, akkor rólam is azt mondanák, hogy dolgoztatom a 3 évest, és milyen anya vagyok...

Egyrészt szívesen csinálja; másrészt tanul is valami hasznosat; harmadrészt én is haladok az otthoni teendőimmel, miközben Ő nem unja magát hisztisre; negyedrészt egyáltalán nem tartom károsnak -sőt!-, ha korának megfelelően kiveszi a részét a gyerek is a kötelező teendőkből.

Mi ezzel a baj?

2021. júl. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Én nem is értem hogy gondolod, hogy a gyerek takarít. Én az összes mondatból azt értem, hogy az anyja home office mellett is végzi az összes házimunkát, amibe "bevonja" a gyereket is. Nyilván a két éves után kell dolgozni, mert nem fogja precízen felgereblyézni az udvart, utána kell pakolni, leejti a teregetnivalót, meg kell nézni, hova dobja.. Egyedül a lego pakolás lehet "munka" amit ő végez, de szerintem abban is az anyja csinálja a nagy részét.


Szerintem klassz anya, nem hagyja egyedül a gyereket, bevonja a dolgaiba. gondolom nem hallod, hogy a gyerek foggal körömmel tiltakozik, hogy ne kelljen megfognia a vizes ruhát..


Szerintem jó anyuka és irtó nagy türelme van, én 5x ideges lettem, amíg a gyerek 50x elejti a teregetnivalót, és leesik a tiszta ruha a földre. Nálunk azt hallanád, hogy "gyere gereblyézzük ezt össze", "ne menj oda", "tedd azt le", "azzal ne szaladj", "azt engedd el", "hozzá ne nyúlj" mindezt házimunkánál, a gyerek belekontárkodik, és mosogatás után még moshatok el utána is, seperhetem, ami eltört, törölhetem fel a padlót meg a pultot és közben figyelhetek, hogy ne essen hanyatt a vizes kövön, utána pedig pusztán poénból lezuhanyoztatom, mert magára ment a dzsuvás víz, és kereshetek neki új ruhát.. Elhiheted, hogy a gyerek nem érdemi munkát végez, anyuka meg meló mellett nem csak foglalkoztatja, hanem utáni 2x takarít is, és még csak nem is ordít vele. Szerintem szuper anya.


És igen, a gyerek dobja ki maga után a túrórudipapírt, az üdítősdobozt(szelektívbe), illetve próbálkozzon elpakolni a saját legoját, ami nyilván nem megy egyedül.

2021. júl. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!