Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eldeformalodott fejforma...

Eldeformalodott fejforma mitol alakulhat ki?

Figyelt kérdés
Baratnom kisfia 3 eves, a feje tetejen hatul van egy pukli ami igen feltuno. Szuletesenel normalis volt a koponyaja lattam, az evek alatt nott ilyen furan. Soha nem mertem meg rakerdezni miert ilyen. Latott mar valaki hasonlot? Nincs bennem rosszindulat de ha megelozheto figyelnek erre.
2021. júl. 14. 03:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valami zsírcsomó.

Ha ennyire érdekel, kérdezd meg a szülőket. Biztos választ csak akkor kaphatsz.

2021. júl. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egy zsírcsomóró okozza hanem a koponyacsont nőtt asszimetrikusan az azért lehet pl mert babakorában mindig ugyanazon az oldalán feküdt és elfeküdte, lehet hogy izomprobléma állt a háttérben, esetleg túl kevés D-vitamin.
2021. júl. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utananeztem kicsit es ilyen [link] mint a kozepso. Ha jol olvasom kulfoldi oldalakon rosszul csontosodott ossze a koponya. Ezek szerint ez nem tul gyakori problema magyar oldalakon nincs sok info csak hogy 4 honapos korig ajanlott a mutet.


Hogy kerdeznel ra? Nagyon szeretem oket de biztos ok is utananeztek nem? Nem vagyok jo ilyen helyzetekben.


1: nem hiszem hogy zsircsomo mert teljesen kemeny, simogattam mar meg a buksijat.

2021. júl. 14. 10:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó, kérdező azt nem írtad hogy kemény. Akkor nyilván nem zsírcsomó, hanem amit olvastál.

Hogy lehet megkérdezni:

Te Krisztike, észrevettem, hogy Balázska feje olyan furán puklis itt hátul, talán beütötte?

2021. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!