Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen Anya az ilyen ?

Milyen Anya az ilyen ?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom közel 30-éves egyedülálló Anyuka akinek van egy 3,5-éves kislánya ! Egy éve él külön a párjától akivel egyébként jó kspcsolatban maradtak ! Sajnos viszont azt látjuk egyre többet van a kislány apukával sokszor ő megy érte még a bölcsibe is a város másik végéből ha szabadnapos ! Anyuka egyébként otthon dolgozik számítógépről! Anyuka nem főz nem igazán foglalkozik a kislánnyal utolsó percben mos ,hogy másnap a gyerekre tudjon mit adni ! A kislány állandóan a bölcsibe van ha nem ott akkor hétvégén apukánál ha apuka dolgozik akkor a gyereket lepasszolja rokonokhoz ,hogy ő mehessen szórakozni a saját társaságával ! A gyerekkel nem csinál programot ! Ha esetleg családdal találkozik a kicsire a családtagok figyelnel ő állandóan a telefont bújja !

#Milyen anya
2021. aug. 16. 08:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%

1. Mi közöd hozzá?

2. Kijelentő mondatot ponttal zárunk le, nem felkiáltó jellel. Fájt végigolvasni amit írtál...

2021. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Olyan anya amilyen. Ha neked nem szimpatikus amit csinál, akkor törekedj rá, hogy máshogy neveld a sajátodat.
2021. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Ilyenkor mindig megfogalmazódik bennem a kérdés, hogy ki a kérdező a történetben? És miért zavarja ennyire?
2021. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Sajnos inkább nem írom ki kije is vagyok ,miért is érdekel ennyire !

Féltem a kicsit ,hogy mire felnő lelkironcs lesz ! Imádja az Anyukáját és mindíg vele szeretne lenni !Esre sír érte mikor altatom meg kell nyugtatni ,reggel ébredésnél ismét őt keresi ! Ezzel szemben Anyuka azt mondja még a hétköznapok elmennek mert reggeltől estig bölcsibe van viszont borzalom vele tölteni 2-egésznapot ha nem tudja valakihez elhelyezni hétvégére ! Neki ez nagyon hosszú !

2021. aug. 16. 09:01
 5/28 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az egyik nagyszülő vagy testvér a kérdező. Ha így van és aggódsz a gyerekért ajánld fel, hogy segítesz neki, vigyázol rá, amikor ő igényli a gyerektől távoltöltött időt.
2021. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Igen aggódom nem is kicsit de én is nevelek 2 gyereket dolgozom elég sokat ! Sajnos ettől még nem kapja meg az Anyukája szeretetét amire annyira vágyik ! Bár tudom itt nem találok megoldást inkább sok rosszindulatot ahogy az első két válaszban is ! De sajnos nem tudom mit kéne tenni tanácstalanok vagyunk ! Már egyikünk próbált beszélni vele egy éve .Nagyon óvatosan elismerte a hibáit azt mondta próbál változtatni de azóta nem történt ez ügyben előre lépés ! Sőt mostmár hétközben is programokat csinál magának rendszeresen ! És persze vigyázzon valaki a gyerekre ! Apukától haza jön a kicsi hétfőn szerdára már keresi ki vigyázna rá ismét !
2021. aug. 16. 09:18
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Semmi rosszindulat nem volt a kommentemben szerintem. #2 voltam
2021. aug. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyi, ha valaki nem akarja hogy segítsenek rajta, azzal nem lehet mit csinálni.

Gyereket elvinni ilyen miatt nem fogják tőle mert nem megy olyan könnyen és nem is veszélyezteti.

2021. aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem jó anya(aki szerencsésen választott apukát)! Figyeld az általad megadott információk alapján a történetet:


Van egy kisgyerek, aki bölcsibe jár, mert mindkét szülője dolgozik. Anyukánál él, anyuka minden nap hozza viszi bölcsibe, hétvégente sokszor rokont látogatnak. A kislány el van látva, anyuka mos rá, sokszor esznek étteremben(rendelt étel is az!). Apuka is sokat van a kisgyerekkel, általában hétvégén, de a szabadnapjain is szán rá időt, hogy a gyerekét el tudja hozni a bölcsiből, azt a pár percet/órát is vele tölthesse.


Egyik szülő sincs belefásulva a szülőségbe, mindketten járnak el otthonról felnőtt programokra, ilyenkor a nagyszülő vigyáz az unokára. A kisgyerek szereti a szüleit, leginkább az anyukájával szeret lenni.


Minden csak tálalás kérdése, szerintem ez egy boldog, kiegyensúlyozott család. A nem járnak programokra elég meredek, mivel anyuka hozza viszi a gyereket bölcsiből, hétvégente meg rokonoknál és az apjánál van, illetve magára is kell időt szakítania és a háztartásra is.. meg csak 3.5 éves, hova vigye? Havi egy program ennyi minden mellett, ami fagyizás vagy játszó, bőven elég. A gyerek egész nap közösségben és játszón(udvar) van.


Egyébként 3,5 évesen bölcsis, gondolom lassabban fejlődik kortársainál, biztos extra nehéz vele. Amikor rokonokhoz megyünk, akkor a rokonok a program, hagyom had ismerkedjenek, én meg félre vonulok és a telefon mögül csekkolom, hogy is mennek a dolgok, és néha szólok a gyerekre vagy rokonra, hogy figyeljenek egymásra..


Szerintem szuper, és nem is gyilkolják egymást az apukával, ez extrém ritka. Anyuka csodás anyuka, apuka csodás apuka, rokonok csodásak, hogy foglalkoznak az unokáikkal. Őszintén irigylem ezt a felállást.


Te csupa rosszindulat vagy.. az én gyerekem nem ette meg a főtt ételt sokáig(az édeset sem), csak magamra főztem, tálaltam neki is nyilván, de minden egyes alkalommal nekem kellett megennem..Meg mi az, hogy utolsó pillanatban mos? Mert korán reggel kell mosni, vagy mi? Ha másnapra van tiszta ruha(de az se tragédia, ha nincs és a tegnapit veszi fel néha), akkor jól csinálja.


Nem tudom ki vagy, de keress más elfoglaltságot, a gyereknek sok programja van(bölcsi egész nap, apa, rokonok, anyával otthoni rutin), nem ütik meg, nem beszélnek vele csúnyán, nem ölik egymást a szülők, tiszta ruhája van, pénz van ételre bőven.. Mit akarsz még? Az a bajod, hogy nem lelkesedik neked hétvégente anyuka eleget, hogy jajj az én kis virágszálam milyen csdálatos kisgyerek, vagy mi? Ettől még simán szeretgeti és játszik vele minden nap otthon. Én is máshogy viselkedek a gyerekkel kettesben, mint emberek között. Utóbbinál vagy hagyom szórakozni, vagy épp nagyon fegyelmezem, itthon játszunk és szeretgetem, ebből kívülről csak annyi látszik, amit a gyerek elmesél:)

2021. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Sajnos ez közel sem így van ahogy te leírtad bár így lenne ! De szép történet ! Nem igazán szoktam kérdéseket írni főleg nem ilyeneket ! Fogalmad sincs mennyire távol áll tőlem a rosszindulat ! Imádom a történet szereplőit ,hogy milyen rokoni kapcsolatban vagyunk inkább nem írnám le ! Azért köszönöm a **Segítő válaszokat !
2021. aug. 16. 09:45
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!