Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól foglalkozik...

Hány éves kortól foglalkozik oviban logopédus a ,,rondán" beszélő gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nagyon rondán beszél a fiam.Én megértem mert egész nap vele vagyok,de sok esetben az apjának is én tolmácsolok+ mindenki másnak,bár van aki megérti és van amit szépen mond.Játékos formában már próbálom gyakoroltatni vele a szavakat,de vannak betűk amiket egy az egyben felcserél,elhagy,összekever.4 éves lesz 3 hónap múlva.Eddig ezt az orvos rendben valónak mondta,most azt tanácsolta ha az oviban (most kezdi) nem foglalkoznának vele akkor majd mondja hova vigyem.

Okozhat ez később tanulási nehézségeket?Aki esetleg hasonló cipőben járt írna pár mondatot hogy náluk hogy alakultak a dolgok? 2.5 évesen kezdett beszélni a fiam.



2021. aug. 16. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk csak nagycsoportba kezdtek el veluk foglalkozni, de mi vittuk maganba is. Sajnos ovi csoportos, alig tudnak jol haladni, nalunk a magan muvelt csodakat az ovis tamogatassal. Heti 3 alkalommal szeptembertől júniusig 17 hangot javitott ki, es rogzitett be, igaz mi felraktuk egesz evet ra, folyamat gyakoroltunk itthon is.
2021. aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak nagycsoportban :/

A fiam is nagyon érthetetlenül beszél, még én sem értem sokszor, azt mondták, hogy 5 éves kortól foglalkoznak velük - na ő ekkor még csak a középső csoport felénél tartott, ahogy betöltötte az 5öt egyből mentem, hogy na meg kéne nézni a gyereket, bsztak rá, mert jó ez, nincs semmi baj! Nagynehezen pár hónap múlva az utcán leszólítottam a logopédust, aznap meg is hallgatta, azt az üzenetet hagyta, hogy énekeljünk, majd nagycsoportban foglalkozik vele...

Hát én meg attól félek, hogy az marhára nem lesz elég és ezért nem fogják iskolába engedni...

2021. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is suli előtti évben.
2021. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy 5 évesen, a lányomhoz jön ki logopédus az oviba, de nem a beszédhangokat javítja, hanem játszik vele, későn kezdett beszélni, ezért van neki külön logopédia, 4 éves, csak később foglalkozik a logopédus a rossz kiejtéssel.
2021. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is középsőben van felmérés és nagycsoportban kezdenek el foglalkozni velük.
2021. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagy csoportban és akkor is csak azokkal, akikkel a legnagyobb gáz van és velük is nagyon keveset. Nincs elég logopédus. Én vinném magánba a helyedben.
2021. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azokkal foglalkoznak, akik augusztus 31-ig betöltik az 5 évet, tehát feltételezhetően (ha nem kérnek-kapnak halasztást) 1 év múlva iskolakötelesek lesznek.

Nincs kapacitás és csoportosak az órák. Lófüttyüt nem ér.

Ha sok a hanghiba, nem csak 1-2-t kell helyretenni, magánra lesz szükség. De nem olcsó. Nálunk 5000/40 perc és heti 2 kell minimum. 16 hanghibával fogtunk neki.


"ezért nem fogják iskolába engedni..."


Mindenkit elengednek iskolába, nem az óvoda dönt. Neked kell kérvényezned, ha marasztalni akarod. Ha sok hibával beszél, nehezebben tanul meg írni-olvasni.

2021. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha problémás nagyon beszéde akkor kérj időpont nőtt az országos beszédvisgáloba ,ők tudnak szakértői papírt ki adni hogy kell e logopédiai foglalkozás heti hányszor esetleg ha nagyon problémás akkor SNI státuszt kaphat és járhat logopédiai oviba ahol megkaphat minden fejlesztést minden napi logopédiai foglalkozást is .
2021. aug. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek mentek a zöld pipák.

Én is úgy tudtam eddig, meg olvasni is azt olvastam, hogy 5 éves kor alatt nem foglalkozik ilyesmivel logopédus, de az orvosunk azt mondta ez csak technikai okok miatt van így.Nem egészen tudom mondjuk, hogy mire gondolt a technikai okok alatt.Lehet, hogy beküld bennünket ilyen vizsgálatra, hogy kapjunk valami papírt és fejlesztést kaphasson már itt az oviban a kezdetektől.Most így olvasva benneteket és olvasva a neten több oldalt ezt tudom elképzelni.

Azt azért mondjuk nem gondolnám, hogy szüksége volna SNI-s státuszra, bár aztán én ehhez egyáltalán nem értek, viszont az számomra is egyértelmű, hogy nem beszél szépen.

De még ez a rondán beszélés is olyan, hogy pld a mamában a m betűt szépen mondja, a maciban meg nem.Az s,sz is vagy keveri, vagy nem szépen ejti, sokszor c,cs lesz belőlük.A k betűvel van még ilyen keverés ha szóban van, ha az elején akkor tiszta, ha szóban középen végén ,akkor d-re cseréli.Szóval nem tudom:) És biztos van még olyan, amit az ember füle meg sem hall, mert eddig tudatosan nem figyeltem arra ,hogy mit hogy kever össze.

Akinek esetleg ilyen fejlesztés kellett és már esetleg suliba is került a gyerkőc, nem írná meg hogy náluk írással,olvasással, tanulással volt e aztán probléma.

2021. aug. 17. 13:05
 10/12 A kérdező kommentje:

Kaptam egy levelet arra szeretnék válaszolni.Értem, hogy nem fejlesztenek(5 éves kor alatt, ahogy írtam én is olvastam).A kérdésem sem azért fogalmazódott meg, mert én mindenképpen szeretném a logopédust, hanem mert a gyerekorvos ezt mondta.Nyilvan szerepet játszik az orvos véleményében az is, hogy késett a beszédfejlődés nála.Illetve, hogy betűket cserél fel,mert mikor beszélgetett vele akkor mondta hogy kérdezzem majd meg az oviban hogy mikor megy a logopédus.(ezek amúgy, hogy későn kezdett beszélni+ kortarsakhoz képest is rondán beszél lehetnek jelei beszedzavarnak ami kezelhető vagy éppen javítható vagy másfajta betegségnek amit egy logopédus valahol képes kiszűrni) Nyitott vagyok minden vélemény felé és őszintén remélem hogy ha mondjuk megnézi egy szakember,az is azt mondja amit én eddig gondoltam, hogy kitisztul idővel.De ha a gyerekorvos javasol egy logopédusi vizsgálatot,az ellen nem fogok tiltakozni,mert nyilván nem véletlen van neki orvosi diplomája, nekem meg nincs.Ő már látott több ezer gyereket (így kiszűrni is jobban tudja a problemasakat),nekem meg ez az egy van és a környezetünkben lévő 4 évesek sokkalta szebben beszélnek.

Vegignezem a videót is holnap megígérem,mert valóban érdekel más oldalú megközelítés is, nem vagyok a mindenképpen fejleszteni akarom típusú anyuka.Viszont rosszat sem szeretnék neki,ha egy szakember azt mondja kell neki akkor elvisszuk magamba meg egy véleményert esetleg kettőhöz és ha mind eggyezik akkor valószínűleg kell neki segítség.(most egyenlőre ezt gondolom, aztán kivarom mi lesz,mert okosabbat nem tudok).

2021. aug. 17. 23:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!