Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bölcsikezdés segített a...

A bölcsikezdés segített a gyereked beszédindításában?

Figyelt kérdés
2021. aug. 24. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
2 évesen kezdte és igen, hirtelen kifejezőbbé vált a beszéde. (Egy lusta kisfiúról van szó, sok dolgot későn kezdett el csinálni.)
2021. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem, 2 évesen és 3 hónaposan kezdett, 3-3,5 évesen kezdett rövid, felismerhető mondatokat mondani, ezek pedig nem kapcsolódtak a bölcsihez(habos a kezem) meg ilyenek.


Szerintem ha csak nem mond semmit, jó lehet, de ha beszédfejlődési gond, mint nálunk(halandzsa), akkor csak az ingyenes fejlesztések miatt jó.

2021. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindig segít, a környékünkön két nem beszélő gyerek volt, egyik az enyém, ő nem ment bölcsibe, 3 éves kora után kezdett mondatokban beszélni, a másik gyerek ment bölcsibe két és fél évesen, 3 és fél évesen semmit nem beszélt, most láttam a játszón, hogy, már beszél, 4 évesek, persze sokszor segít a bölcsi, de nem 100%.
2021. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

1es miért lusta a kisfiú? Gondolod direkt szivatott azzal, hogy mindennel késett?


Lassabban fejlődött, lassabban ért meg, nem direkt csinálta..

2021. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Tudom hogy nem direkt csinálta. Így szokták mondani, hogy “lusta”. Szerintem mindenki tudja, hogy ez nem tudatos önhátráltatás.
2021. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki úgy is gondolja, hogy segít, az sem lehet benne biztos. 13 hónaposan indult a lányom bölcsibe, 16 hónaposan már rövid mondatokban beszélt, 20 hónaposan meg már teljes, összetett mondatokat használ. Ki a megmondója, hogy bölcsi nélkül hol tartanánk? Lehet, hogy anélkül is ilyen hamar beszélne, lehet, hogy már beszélne, de nem ilyen jól, de az is lehet, hogy még mindig csak szavakat mondana.
2021. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kerekeken két évesen kezdte a bölcsit. Akkoriban egy igazi szava sem volt még. Az első két betűket mondta, de az sem mindig jól. Egy hónappal a bölcsi kezdés után egyszerűbb 3-4 szavas mondatai voltak.
2021. aug. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem indult be a beszéde.

22 hónaposan kezdte a bölcsit, most 2 év 7 hónapos, kb 20 szava van. Most kezdtük a tsmt tornát bölcsi javaslatára + ott is elkezdett foglalkozni a logopédus is, és hátha. Idegrendszeri éretlensége van.

2021. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!