Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól jöhet el a...

Hány éves kortól jöhet el a Mikulás személyesen?

Figyelt kérdés

Apuka, vagy rokon beöltözve. Mennyi idős kortól élvezik a kisgyermeknek, hogy a Mikulás eljött, verset mond neki, ajándékot hoz?

Személyes szülői tapasztalatokat várok.



2021. szept. 7. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Ez hülyeség, miért kellene?

Az oviba úgyis megy. Sok még akkir is megijed. Tegyél csomagot az abkakba, annak a filngje a legjobb

2021. szept. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sose csináltunk ilyet.

Hogy mikortól, azt neked kell eldöntened, a saját gyerekedet ismerve, hogy mikortól nem ijed meg.

Viszont egy jótanács családi sztorikból merítve: NE apuka, NE közeli ismerős, rokon, naponta látott szomszédbácsi legyen a Mikulás. Kb 2 mp alatt fel fogja ismerni egy kétéves a Jóska bácsit a cipőjéről, fülbevalójáról, hangjáról, és oda a varázs.

2021. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a körítésnek van varázsa. Hogy várja egész este, aztán amikor pont nem figyel oda, akkor épp arra jár a mikulás. Esetleg lábnyomokat lehet varázsolni az ablak alá, kint megszólal valami csengettyű, vagy ilyen hülyeségek.
2021. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van, a legnagyobb is még csak 8 éves, még Ő is hisz a Mikulásban, Jézuskában. Egy évben jött hozzánk személyesen a Mikulás, a férjem legjobb barátja, a kisfiunk keresztapja öltözött be. A fiunk akkor volt 3 éves, a nagyobbik kislányunk pedig 1 éves. Nem ismerték föl, de igazán nem is örültek Neki. A fiam egyszer az ölébe ült, aztán le sem tojta, a kislányom pedig nagyon megijedt.

Szerintem is a varázs a legcsodásabb az egészben, a csodavárás. Meg valóban vannak olyan okos kisgyerekek, akik azonnal elkezdenek kombinálni. Egyszer vittem el a gyerekeimet egy céges Mikulás-ünnepségre a Vasúttörténeti Parkba. Mivel nagyon sok gyerekre készültek a szervezők, egy egész Mikulásvonat futott be, és legalább 5 Mikulás szállt le, aztán azonnal elkezdték osztogatni a gyerekek között a csomagokat. A fiam akkor lehetett 4 éves. Úgy rakta össze a fejében, hogy a Mikulás elhozta a tesóit is, hogy segítsenek neki a sok kisgyerek között. Cuki volt, aranyos elképzelés, de nagyon sokat angyalt rajta. Én próbáltam picit terelni, hogy ne az legyen a végkövetkeztetése, hogy ez így egyszerűen lehetetlen.🙂

2021. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem óvodás kor előtt nem, onnantól meg jön oviban - és még akkor sem szeretne minden gyerek az idegen fószerral kokettálni :)
2021. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hozzánk soha nem jött személyesen, imádtam, amikor állandóan lesték, hogy mikor csempészi a cipőjükbe az ajándékot. Nálunk az oviban sem jött be a Mikulás, a karbantartó Pista bácsi szokott beöltözni és az ablak alatt elsuhanni (földszintes volt az ovi), s akkor véletlenül észrevette az egyik óvónéni és a gyerekek nagyon élvezték. De volt, aki még így is sírógörcsöt kapott, hogy mi lesz ha bejön. De voltunk céges Mikuláson, ahol egyből levágták, hogy az informatikus bácsi a Mikulás.
2021. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!