Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kakigond. Valaki segít megolda...

Kakigond. Valaki segít megoldani a problámánkat?

Figyelt kérdés

Adott egy 3 éves lassan egy éve teljesen szobatiszta kislány.

Kb 2 hónapja egyszer valami megfogta a pocakját és fájt neki a kakilás. (Egy egy miliméteres bibi is ugy tud neki fájni majd elájul, ugyhogy nem tudom mennyire fájhatott)

Nos azóta nem akar kakilni. Pedig már egyáltalán nem kemény a kakija, de mégis visszatartja. Olyankor mondja fáj mikor kell neki de nem kakil. Visszatartja vagyis visszatartaná napokig, de ilyenkor már annyira kell neki pisiléskor is jön neki mindig kis mennyiség.

Amikor már nem birom az orditást gricelin kupot szoktam neki adni, ilyenkor 20percig mégjobban ordit de aztan mar nem birja tartani és kakil. Már kakilás közben sem sír szóval nem fáj neki.

Mondtam már neki mesét a kakimanórol igértem neki kiskutyát, mindent amit el tudtok képzelni de egyszerüen nem kakil magátol. Inkább fekszik egész nap mert ugy kevésbé rossz neki az inger.

Mit tudnék tenni? Meddig lehet ezt a kupot használni? Nem oldodik neki fel, egyben ki szokott jönni csak az ingert erösitem fel neki vele.

Gyerekorvos annyit mondott etessem rostosan meg gyümölcsökkel ne legyen kemény a kaki.


2021. szept. 13. 17:25
 1/8 anonim válasza:
Igen, gyümölcs, kúp.
2021. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj, hogy ilyen ígéretekkel semmire nem fogsz menni, mert mint látod nem hatásos. Ennyi idős gyerekkel én inkább leülnék és el mondanám neki rendesen, hogy ezt így nem lehet. Semmi kiskutya, meg könyörgés.
2021. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

1-es vagyok.

Ha valamivel motiválni szeretnéd, az szerintem ne kiskutyaegyen. Egyrészt mert nem biztos hogy jó lenne a családnak egy kisállat, másrészt mert semmi össze függés a kakilás és a kutya közt. Inkább kapjon egy csomag bugyit a kedvenc meséje mintázatával, vagy egy WC ülőkét a kedvenc színében.

2021. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igy is ugyis tervezünk kiskutyát befogadni, de most lényegtelen. Igérhetek neki bármit kb a csillagokat az égről akkor sem hajlandó magátol kakilni.

Annyira ordít mint akit ölnek kb.

2021. szept. 13. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Hasonlo helyzet volt egy baratnom lanyanal is csak o pisilni nem akart. Vegul ott tartottak a belgyogyaszaton oket es mikor mar egyaltalan nem volt hajlando pisilni, mondtak neki hogy bele fognak dugni egy csovet a puncijaba ha nem akar. Ha mas nem segit nalatok valami hasonlo peldaval kicsit ijeszd meg… ez nem maradhat igy
2021. szept. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pszichés eredetű kakavisszatartasra a székletlazító vált be.Valamennyire.
2021. szept. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt hasonló gond. Orvosi tanácsra laevolac kúra, és: egy ideig úgy kakiltattam, hogy bilire ültettem, mögé guggoltam, a térdhajlata alá tettem a kezem mindkét oldalról, és a térdét finoman a mellkasa felé húztam. Ez egy olyan póz, amiben lehetetlen visszatartani a kakit, ha nincs beszáradva, azonnal, fájdalom nélkül kijön. Minden siker után kapott egy matricát, amit felragaszthatott egy kartonra, ami a bilivel szemben volt a falon. Így bilizés közben tudta nézegetni, hogy mennyi van már, elvonta a figyelmét. Öt matricánként elmentünk neki apróságot venni, pl hajcsatot, pici labdát, pici zsírkrétát, stb. Egy idő után már amikor mondtam, hogy megyünk bilizni, ő mondta, hogy hozzam a matricás dobozt, örömmel ment. Mindig kicsit kevésbé kellett a lábát megemelni, végül egyedül is ki tudta nyomni. Aztán mikor stabilan magától ment bilizni átszoktattam a WC-re. A matricás kartont meg eltettük emlékbe.
2021. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7 es. Köszönöm a tanácsot, ezt a lábemelös dolgot ki fogjuk probalni. Mert amugy nincs neki beszáradva, nem kakil keményet. Az "fáj" neki hogy szoritja visszatartja ami ki akar jönni.
2021. szept. 13. 20:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!