Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engeded, hogy más gyereke...

Engeded, hogy más gyereke beleigyon?

Figyelt kérdés
Elmész vendégségbe/beugrasz látogatóba egy ismerősödhöz, akinek 2-3 éves korú gyereke van. Ebben a korban ugye az utánozás és a minden felnőtt dologban való résztvenni akarás az nagyon jellemző rájuk. Ebbe a kategóriába tartozik a következő is: innivalóval kínálnak (nem alkohol természetesen, hanem víz/üdítő), amibe a kisgyerek mindenképp bele szeretne kóstolni. Aszülő rászól 1-2x, de a gyerek hajthatatlan, a sajátja nem jó, csak az kellene neki. Hogy reagálsz? Megkínálod belőle, hagy igyon egy kortyot? Vagy elmondod hogy nem szabad? Ha véletlen mégis beleiszik mert mondjuk leraktad a poharad és nem ügyeltél rá, akkor utána bunkóság meghagyni ezért megiszod, vagy nincs már gusztusod más után inni belőle és otthagyod? Az utóbbi időkben több kisgyerekes családban sikerült ilyen élményeket átélnem, a szülők így is úgy is reagáltak, de mindenesetre nekem kicsit kényelmetlen szituáció volt. Szóval érdekelne, ki hogy viselkedik ilyen esetben, mit reagál és milyen reakciót vár a szülőtől?

2021. szept. 17. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az én poharamból nem iszik senki.
2021. szept. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedem hogy beleigyon, és eszembe se lenne szembemenni a szülői tiltással. a gyerek meg tanulja meg hogy ne igyon más poharába, mert akármilyen fertőzést összeszedhet, akár egy életen át szenvedhet a herpesszel is. ha a gyerek a tiltás ellenére elveszi a poharamat, nem iszom meg azt ami maradt. A szülő meg figyeljen a gyerekére hogy ne nyúlkáljon ahhoz ami nem az övé.
2021. szept. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedem beleinni a vendég poharába a gyerekemet. Ha mégis beleiszik (nem inna), akkor azonnal kicserélném a vendég poharát, italát.

Ha én lennék a vendég, ugyanezt várnám el. Ha nem cserélné ki a poharat, meghagynám.

2021. szept. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Az én poharamba a fiam beleihat, más nem.

A fiam meg csak a sajátja/enyém/vagy az apjáéból ihat.

2021. szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedem. Szépen megmondom neki, hogy ebből a pohárból most én iszok. Nálam ez alap. Persze az én gyerekem ihatna belőle, de kapnak ok is külön, így ok sem isznak bele az enyémbe.
2021. szept. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tennék, mint a #3. Nem engedném hogy beleigyon a vendég poharába. Ha mégis beleiszik az én figyelmetlenségem maitt,természetesen a vendég poharát, italát azonnal kicserélem. Vendégként is ezt várnám el. Ha beleinna

másvalaki gyereke, igenis meghagynám az italt és nem tartanám bunkóságnak.

2021. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám én a gyereknek, hogy "Nem, ez az enyém. Neked is van sajátodat. Gyere hozzad, koccintsunk egyet!"


A szülőtől is azt várom, hogy figyeljen oda, amennyire tud. Ha beleiszik, akkor igen, cserélje ki, mert azt már nem iszom meg.

2021. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék a vendég, nem adnám oda neki, hogy beleigyon. Ha meg elcseni és beleiszik, nem innám meg. Nem vagyok különösebben finnyás, nem erről van szó, de elég kellemetlen lenne, ha akár ő, akár én pl megbetegednénk nem sokkal utána, mert ne adj'isten egyikünk hordozott valami nyavaját akár tünetmentesen.

Ha meg én lennék a házigazda, akkor értelemszerűen nem engedném a gyerekemnek, hogy a vendég poharából igyon, ugyanezen okból. Ha ennek ellenére sikerülne neki, akkor pedig szó nélkül adnék a vendégnek egy új pohárral.

2021. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket, akkor ugyanazt gondoljuk kb. mindannyian. :) Kérdésben a kérdés, de hátha nem ver meg egy admin se érte: ha mondjuk megkínál a gyerek abból amit ő eszik, azt elfogadjátok? Hiszen ugye tudjuk, hogy hiába mondasz nemet, annál tovább próbálkozik hogy dee. Persze itt most nem egy kanál levesre kell gondolni, hanem mondjuk csoki vagy ilyesmi. Az én véleményem itt megint csak hasonló mint az italnál: nem harapnék bele abba amit ő eszik, akkor sem ha hiszti a vége. Ha esetleg kézzel szeretne egy "original" valamit adni nekem, az belefér, ha nem nyálas/maszatos kézzel adja. Erről mi a véleményetek?

Volt már olyan (ráadásul szegről-végről rokonnál) hogykb másfél éves kislány babapiskótát szeretett volna adni nekem. Nem volt beleharapva, nem vette a szájába, viszont nyálas volt a kis keze amivel nyújtotta. Nem kértem (kedvesen próbálkoztam visszautasítani és elterelni a figyelmét, a kislány bedurcizott és anyuka megjegyezte hogy "jól van nem kell megenned de vedd már el legalább szegénytől" és küldött egy megvető pillantást felém...

2021. szept. 17. 19:58
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek veled kérdező, nem tudnám megenni. Én ehhez túl finnyás vagyok. És lehet azt mondani hogy jaj, a saját gyerekedéből bezzeg.. Hát bezzeg, mert a saját gyerekem. Más gyerek nyálas kezéből, szájából nem ennék semmit.
2021. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!