Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a 3.osztályos gyerekem...

Ha a 3.osztályos gyerekem karanténba került, akkor az 1. osztályos gyereket hogy vigyem el iskolába? Vagy mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Nincs senki aki segítsen. Egyedül nem szeretne itthon maradni , azt mondta fél egyedül. Soha nem kellett eddig egyedül hagyni. A másik gyereknek ,hogy igazoljam le a hianyzását? Úgy sem hagyhatja el a házat hogy a kocsiban megvár míg beviszem a suliba a másikat? Valaki ìrjon valami okosat...
2021. okt. 18. 18:02
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Az egyik tanárnéni lett Covidos. A gyerek csak kontakt személy . Ezért van karanténba.
2021. okt. 18. 18:04
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, akivel együtt járnak és a közelben lakik?
2021. okt. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%

"Úgy sem hagyhatja el a házat hogy a kocsiban megvár míg beviszem a suliba a másikat?"

Elvileg nem. De ennyit 100%, hogy kibír otthon egyedül. Beraksz neki például egy mesét, mielőtt vége lenne úgy is hazaérsz. Ha egész napra kellene otthon hagyni, akkor még érthető lenne, hogy annyit nem akar egyedül lenni, de ennyivel semmi gond nem lesz.

2021. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Azért egy 3.osztályos gyereket lehessen már annyi időre egyedül hagyni otthon, amí a kicsit leviszed az iskolába. Gondolom nem többórás az út oda.
2021. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%
A vírus szelektív vagy mi az isten ? Ha az egyik covidos lehet, akkor a másik is. Normális országban senki nem mehetne ki emberek közé a családodból.
2021. okt. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként amikor nálunk volt ilyen, én otthon tartottam a kicsit. Nem logisztikai problémák miatt, nálunk önjáróak, hanem mert így tartottam illendőnek. Őt azért nem zártam be, lejártunk sétálni, de lent nem játszott senkivel.
2021. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
A kocsiig sem viheted ki elvileg, ha jön ellenőrzés, megbüntetnek. Szerintem próbáld meg meggyőzni, hogy azt a nemtom, fél órát? bírja már ki. Ha nem megy, akkor kezdj el haverkodni az elsős szülőtársakkal, hogy valaki, aki a környéken lakik, vigye már el magával.
2021. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%
#5: Nem szelektív, csak sokan leküzdik a fertőzést még az előtt, hogy a teszt kimutatná. Mi 4-en lakunk egy fedél felett. 2-szer fertőződtünk meg Covid-dal. Érdekes, mert rajtam kívül mindenki pozitív lett, mindkét alkalommal. A második fertőzésnél (mivel én fixen itthon vagyok) már direkt kipróbáltam, hogy sokat vagyok a többiek mellett, akik biztosan fertőzöttek. Így sem jött ki rajtam, így is negatív lett minden teszt. (Pontosabban csak az IgM lett negatív, az IgG érték magas volt mindig.) Nem tudom elkapni, akármennyit is vagyok fertőzöttök mellett. Immunis vagyok rá, oltás nélkül. De nem csak én. Még 2019 végén megjelent egy cikk, amiben valamilyen egyetemen régi vérmintákat teszteltek. A 10-en valahány százalékában jelen voltak Covid antitestek. Szóval ők már találkoztak ezzel, vagy nagyon hasonló vírussal és a szervezetük antitesteket termelt ellenük, tehát immunisak voltak rá. De minden második családtól is ugyan ezt lehet hallani, valaki fertőzött, aki meg egész nap vele van, az meg nem. Ez ilyen.
2021. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Mikor az ovisom karanténba került akkor a gyerekorvos leigazolta az elsős gyerek itthon töltött idejét is
2021. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Valakit kérjél meg,vigye el a kicsit suliba. Apuka nincs ?

Mama, papa, szomszéd, vagy fizetett valaki

2021. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!