Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek hogy fogadta a tesót a...

Manó 88 kérdése:

Kinek hogy fogadta a tesót a 2 éves?

Figyelt kérdés
Már kétségbe vagyok esve, pár napja jöttünk haza a kicsivel és nem igazán tudja hova tenni. Sok a hiszti, most beteg is lett, remélem nem lelki okok miatt. Hogy lehet ezt jól kezelni?

2021. nov. 2. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rémálom volt vagy 2 évig. De nem nyírta ki végül, sikerrel mentettük a szitut közös erővel. Hipp-hopp eltelt 4 év és most a legjobb barátok. Megérte megélni.
2021. nov. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz volt, hisztisebb, anyásabb lett és rendkívül előjött a testvér féltékenység. Bántotta is a kis öccsét, úgy kezdett el viselkedni, mint egy kisbaba, ő is cumizni akart, utánozta, ha sírt... A védőnő szerint ez normális volt. Ezen át kell esnie. A legjobb, amit tehetsz, hogy annyit foglalkozol vele, amennyit csak tudsz. A lányomat eléggé megviselte, hogy már nem csak ő van központban, hiányzott neki, hogy leüljek vele játszani, mesét olvasni, rajzolni stb. Persze amint tudtam, ezt tettem, de már nem tudtam bármelyik pillanatban a rendelkezésre állni. Idővel ez javult. Már 9 hónapos a kicsi, ahogy egyre több mindent tud ő is csinálni, játszani a naggyal, úgy fogadja el egyre jobban.
2021. nov. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nálunk is nagyon nehezen. Visszaesett egy csomó mindenben (alvás, orális fixáció, szobatisztaság), este nem volt egy percet sem az apjával, mellettem üvöltött amíg a kicsit szoptattam, éjjelente farkasként vonítva-sikítva riadt és ciciért koldul folyamatosan (addig csak este szopizott már), most 11 hónapos a kicsi es meg mindig naponta többször sír ciciért (tandemezek, de azért van egy határ).

Meg is ütötte, semmilyen játékot nem tűrt el a kezèben, se a sajátját, se a babáét, semmilyen szabályt nem fogadott el a játékok elosztására.

Amikor a kicsi nekiindult és mindent ő is el akart venni a nagytól és nekiállt felfedezni, akkor a lányom folyamatosan rosszalkodott, hogy rá figyeljünk, szemtelenledett, dobàlt, taposott mindent.


Emellett egyre jobban pajtik lettek és csomót nevetgélnek meg játszanak együtt normálisan is, azt mondja szereti a kicsit. Az apja viccesen kérdezte h akar-e még egy kistesót, azóta felemlegeti, hogy akar. Nagyon cukik tudnak lenni, szerintem jó lesz ez.

2021. nov. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk szerencsénk volt. Másfél éves múlt éppen a "nagy", amikor megszületett a testvére. Állandóan ő akarta fogni, vitte a cumit stb.

Aztán 2,5 éves korában kezdődött a féltékenység, amikor már a kicsi ment és vette el a játékokat. Most már viszont nagyon jól megvannak.

2 évet töltötte a kisebb szeptemberben és decemberre várom a 3.babát. Semmi jóra nem számítok, de remélem megússzuk úgy, mint az első gyerkőccel:D

Nagyon akaratos egyébként a 2 évesem, mint egy főnökasszony időnként olyan, szóval szerintem baromira nem fog tetszeni neki, hogy lesz egy újabb baba.

2021. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól fogadta, egyáltalán nem kettyent meg tőle. Nem lett hisztisebb, mint azelőtt volt. Nálunk inkább akkor kezdodtek a gondok amikor a kicsi 2 éves lett, akkor már tudatanal volt annyira hogy sokszor direkt piszkalta anagyot, direkt a rajzaba firkalt meg ilyen kis gonoszsagok.

Most 4 és 6 évesek, a helyzet ugyanaz, a kicsi basztatja anagyot és jót vidul rajta mennyire fel tudja bosszantani. Persze a nagy nem tűri a végtelenségig, akkor odacsap, a kicsi meg bőg, mintha nem is ő kezdte volna:D

2021. nov. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!