Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet igazolni az...

Hogyan lehet igazolni az óvodai hiányzást?

Figyelt kérdés
A kislányom beteg lett.Náthás köhög.Nem akarom így elengedni az oviba.Hogyan lehet igazolni a beteg napjait?Orvos vagy szülő?
2010. szept. 6. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan betegsége volt, ami kizárja, hogy közösségbe menjen, akkor mikor meggyógyul, az orvos ad igazolást. Másképp nem kell igazolnod a hiányzást, elég ha beszólsz az óvónőnek, hogy néhány napig nem viszed. Mivel az ovi nem kötelező, így nem is kell a hiányzást igazolni. egy óvónő anyuka
2010. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk olyankor kérnek orvosi igazolást ha beteg volt,főleg,ha esetleg haza kellett vinni láz miatt,vagy egyéb okból egyértelmű volt,h beteg.Más esetben elég,ha szólunk.
2010. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy belekérdezek. Az óvónő anyukát kérdezném: Hasonló szituban vagyok, bár még nem egyértelműen beteg a gyerekem de a nyűgössége arra utal, hogy az lesz. Ma még vittem oviba, de ha tényleg beteg lesz holnap már nem megy. Ilyenkor ha itthon ki tudom kúrálni akkor elég ha csak akkor viszem orvoshoz amikor már meggyógyult és ő ad igazolást, hogy mehet oviba?
2010. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dokihoz kell vinned,egyértelmű.ő ad igazolást róla!
2010. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A 13.28-nak én is itthon akarom kikúrálni és így nem viszem orvoshoz amíg nem muszáj. De azt sem szeretném, hogy a csoporttársait megfertőzze.Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 6. 13:42
 6/8 anonim ***** válasza:

3 napig igazolhatod te magad, vagyis nem kell igazolás.

3 napon túl se kell igazolás, csak egy papir az orvostól, hogy egészséges, mehet közösségbe.

Tehát nem a hiányzó napokat kell igazolnod, hanem azt, hogy egészséges.

5 éves kor felett ez már nem igaz, hiszen tanköteles a gyerek, ezesetben valóban igazolás kell a hiányzó napokról, szerintem te nem igazolhatod a napjait, vagyis max. néhány napot.

2010. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónő vagyok. Csakis akkor kell igazolás, ha a gyereknek fertőző betegsége volt vagy valami komoly betegsége. Akkor is csak arról, hogy közösségbe mehet. Az oviban nincs ilyen, hogy 3 napig a szülő igazolhat... az az iskolára érvényes,ott csak évi 3 napot. Nálunk bőven elég, ha beszól a szülő, hogy nem hozza a gyereket és ennyi... Kiscsoportban nem marad le semmiről, de még később sem :))) Az én gyerekeim elég sokat voltak ovis korukban itthon ( mivel 3-an voltak és volt nem ovis is), soha nem kellett igazolnom... Majd az iskolában máshogy lesz. Az óvoda elsősorban nevelési intézmény, nem az oktatás az elsődleges feladata, így ha hiányzik is a gyerek néhanapján, azt úgyis később megtanulhatja, hiszen egy-egy anyag sokszor visszatér. Ha még akkor se megy oda a kezdeményezésre, akkor se gond, hiszen soha senki sem fogja tőle számonkérni :)))
2010. szept. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az óvónő vagyok, találtam egy óvodai házirendet, itt a rész a hiányzásról: "A hiányzás igazolása:


Igazolások típusai: betegség esetén - orvosi igazolás Szabadság. Szabadnap - a szülők bejelentése alapján


A szülőnek a betegség vagy más rendkívüli ok miatt történő hiányzást az első napon kell közölni az óvónővel, vagy a tagóvoda vezetővel. A két hetet meghaladó hiányzást az óvoda vezetőjével egyeztetni kell."

2010. szept. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!