Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit kockulhat a gyereked?...

Mennyit kockulhat a gyereked? Kütyük, tv...mit csináltok helyette?

Figyelt kérdés

6,9 éves fiúk. A nagy 5 éves koráig nem kapott telefont, gépet. Csak tv volt, csak m2 mesecsatorna, mert a többit durvának találtuk.

A kicsi hamarabb kapott telefont.

Azon gondolkozom, hogy akik teljesen kizárják a gyerek életéből a telót, tv-t, hogyan oldják meg a délutánokat, betegállományt, hétvégi rossz időt?

Nálam sajnos van, hogy 2-4 órát youtuboznak, gépeznek a fiúk, ha beszorulunk a lakásba. Késő délután már olyan fáradt vagyok, hogy semmi erőm színezni, társasozni velük. Volt, hogy legózás közben elaludtam a szőnyegen. :D

Együtt csak rövid ideig játszanak, olyankor is sokszor bunyó a vége. A párom állandóan ostoroz, hogy miért engedem a kütyüket, de ő is csak panaszkodik, amikor a házimunka után leül velük játszani, már amikor nem sorozatot néz elvonulva.

Mások hogy csinálják, hogy nincs semmi kütyü a gyerekek életében? Hogy bírják "cérnával"? Mit csinálnak a fiúk helyette?



2021. dec. 28. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Hát, pedig erre az a megoldás, hogy nem hagyod őket youtubozni órákon át. Játsszanak, olvassanak, ha balhéznak, mehetnek a szobájukba és találják fel magukat. Ekkora gyerekek már a háztartásba is besegíthetnek, na ne ők csinálják, de pár dolgot megtehetnek, addig is lefoglalod őket.


Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok kütyüellenes, szerintem egy 5 évesnek nem árt, ha megnéz naponta 1-2 rajzfilmet, de órákig youtubozni...?


Mikor én gyerek voltam, nem volt se telefon, se net. Csak TV, abból is egy. Szóval, feltaláltuk magunkat, a tieid is feltalálnák, ha rá lennének kényszerülve.

2021. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Muszáj, hogy unatkozzanak egy kicsit kütyü nélkül, különben nem fejlődik a kreativitasuk. 6 és 9 már nagy ahhoz, hogy folyton szórakoztasd őket. Igenis legyen szervezetlen kütyütlen idejük, amikor nekik kell kitalálni, mit csinaljanak. Ez nagyon fontos. Ha bunyóznak, bunyózzanak, ő bajuk. De ha vagy kütyü vagy te, akkor mikor fogjak kitapasztalni, ők mit szeretnek csinalni?
2021. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szülői felügyeletet raktam a kütyükre, így magától lekapcsol, nem kell vitatkozni, mennyi volt az annyi. Hétközben ez negyed óra (beszedik a játékokból a fontos ingyen ezt-meg-azt meg elolvassa az üzenteit), hétvégén 2 óra. Ja és akkor nincs sunnyogás sem, hogy alvás helyett nyomkodnak a paplan alatt (ilyen is volt), mert fél8-kor kikapcsol. Ezerszer könnyebb azóta, hogy nem kell folyton alkudozni, hogy de az még nem is annyi volt, meg nem úgy ígérted, de még csak most töltött be, eddig nem is játszottam, mert ő elvette... És végre játszanak mást is (főleg a nagyobbnál - 11 éves - volt ez már függőség-gyanús, a kicsi - 7 - egyébként is nagyon szeret rajzolni) meg egymással. Persze hétvégén szoktunk együtt nézni valami filmet, vagy néha beadom a derekam és ők nézhetnek meg valami fontos youtubert... De a tanulmányi eredmények is jobbak lettek, többet is olvasnak (egymásnak is, ami irdatlan cuki). Szóval megéri beleállni a konfliktusba, és nem árt egyáltalán, ha duzzogva unatkoznak fél órát, aztán hidd el, feltalálják magukat. Vagy ha nem, pedig ott az ezernyi játék a társastól a legón át a boxzsákig - az ő bajuk :) Vagy lehet segíteni a házimunkában :P
2021. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Azon gondolkozom, hogy akik teljesen kizárják a gyerek életéből a telót, tv-t, hogyan oldják meg a délutánokat, betegállományt, hétvégi rossz időt?"


8 éves fiú.

Először is szeret olvasni. (Nem, nem vagyunk UFO-k!)

Másodszor vannak egyéb játékai, pl. most kapott egy olyan összeállítást, amiben van 3 kalóz és nekik csónakjuk meg egyéb felszerelésük. Azzal remek történeteket játszik el, ill. néha kéri, hogy az egyik szereplő én legyek, és akkor együtt találunk ki történeteket. Emellett számolatlan játéka van: kisautók, kisvasút, plüssök, társasjátékok, dupló, legó, de papírból és dobozokból is sokmindent csinált, amikkel játszani tud.


A 4 és fél éves kislányom is elég jól eljátszik magában, de késő délutánra ő már igényli, hogy valaki direktben foglalkozzon vele: játszópajtása legyen vagy olvasson mesét neki.

2021. dec. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
8-10eves lanyok, olvasnak. A kisebbik nem volt olvasos, addig jartuk a konyvesboltokat es bujtuk az internetet amig nem talaltuk meg az o erdeklodesi korenek megfelelo konyveket. Volt nyafi rendesen h bezzeg a korosztalyuk 4ora screentime, nem erdekel, nincs itt az ideje, amint mobilt kap gimibe jarashoz akkor ugyis kicsuszik az iranyitas vmennyire a kezunkbol, ugyh most olvasnak, rengeteget. Nincs hozzaferesuk sem laptophoz sem ipadhez, napi 20p ipadido van, ezt epp ma emeltuk szunidoben 30percre, ezen kivul meset neznek engedellyel laptopon es idonkent 5minutes craftet youtubeon. Legoznak, kezmuveskednek, rajzolnak, neha meg nagy unalmukban hazimunkat is vegeznek v segitenek fozni. Apjukkal tarsasoznak.
2021. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem játszol társasjátékot velük? Vagy kütyü helyett gyerekkönyveket vettem volna nekik, és kértem volna a 8 évest, hogy olvasson fel nekem, amíg főzök a konyhában. Vannak indiános regények Coopertől, azt biztos élvezné. Ilyen korban már lehet barcochbázni is velük. Gondoljanak valamire, és te kitalálod. Ismered, ugye? Mi anyukámmal, amikor vonattal utaztunk valahova, végig az úton barchocbáztunk, olyan 10-12 éves koromban.
2021. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!