Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Bernát nevet lehet Beni-nek...

A Bernát nevet lehet Beni-nek becézni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 30. 14:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
inkább tán Beri,vagy Berti, de Beni név is jó becenév hozzá amúgy; de lehet, hogy én egyébként nem becézném. v pl Bernus, de pl hasonlít hozzá a Barnus, nehogy félreértsék; jók lehetnek ezek mind pl akár. De mondjuk Berti is lehet, hogy Berta, de én ezeket tehát nem tudom, de szal a Beni becenév passzol a Bernáthoz , de sok a Beni, de amúgy jó név.
2022. jan. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%
*meg még esetleg a Benkó jutott eszembe, de az kicsit olyan bankós, ami meg ilyen pénz, ilyen bankjegy; meg még a Nátó, de az valamilyen kutatószervezet messze. Natkó meg pl vki írta itt, h Natália nevű lányát becézné így , szóval amúgy fogalmam sincs, de pl szal Berci is lehet jó, meg még pl Béci mondjuk az inkább Béla , szal az talán inkább lehet, hogy mégsem; Berkó az is túl hasonlít valamire, ami n-nel kezdődik, az asszem, nem jó szó; de nem tudom a jelentését.
2022. jan. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
Benó még jutott eszembe, ez még pl túl hasonlít a "benyom"-hoz, tehát ez se jó; akkor Benki még , de ez is pl borzalmas :) Beró az nem jó, az szinte kábé, mint egy fűrész, marja a fület; nem szép a hangzása; Bera az nem lenne rossz, csak nehogy Verának félreértsék. Berka túl lányos, és túl hasonlít a cerkára; Benka is túl lányos; Benya az majdnem olyan, mintha Genya, Benyó is szintén hasonló. Bebi, Bebe, Beba ezek mind iszonyat, és ha nagyobb lesz, ezek vállalhatatlanok lesznek. Bebkó már nem lenne rossz; de ez is ilyen kisbabás.
2022. jan. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
49%

Bercó talán még esetleg; mert nekem a Berci az pl nem tetszik, de ha nektek igen, akkor cool. :)


Bera megint eszembe jutott, hátha az talán mégis jó lenne. Csak nehogy Bea/Vera legyen belőle.


Beri akkor már talán inkább talán-talán.

2022. jan. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
*Még a Bertó jutott eszembe; de jó a Beni is; lehet, hogy inkább maradjon Beni, az a legjobb; max ha az óvodában sok Beni lesz, akkor majd kimondják az óvónénik teljesen, hogy Bernát. Vagy abból sincs baj, ha mindig ki kell mondaniuk a vezetéknevet elé szerintem. Nekem is volt olyan, hogy két Richárd volt az általános iskolás osztályomban, meg még négy Péter is ezzelegyütt; a Péterek közül az egyiknek volt sajátos beceneve; a többit mind vezetéknévvel hívtuk, ha nem volt egyértelmű, hogy melyikükhöz szólunk éppen; a Ricsiknél is mindig hozzátettük a vezetéknevet, nem volt vele baj. Meg még a középiskolai osztályomban volt egyszerre 4 Niki és 3 Viki, az sem okozott gondot; tehát minden rendben volt. Amúgyis, mindig amelyik kis ,,klikkben" beszélget az ember, ott egyértelmű, hogy kire néz, amikor pl azt mondja, hogy Viki, vagy pl hallottam olyat, hogy egyik csoportban volt Kislilla, meg Nagylilla -ezek nem a vezetéknevükből jöttek, hanem a magasságuk alapján lettek így megkülönböztetve; vagy pl szal ha a tanár akarja felszólítani a gyereket, egyszer-egyszer; akkor az sem baj; simán belefér, nem okozott gondot; hogy vezetéknévvel együtt szólítsa meg/fel a gyereket egy iskolában; pl amikor haladnak a névsorban, és akkor mindenkinek mondja a tanár, hogy ennyi az átlaga, szeretne -e még javítani; vagy kit szólítson fel a feleléshez; tehát ezek is tökre rendben vannak; úgyhogy amúgy simán maradhat Beni. Mert nehogymár azért ne adjátok a kedvenc nevet; merthogy sok van belőle. Nekemis amúgy a több, mint 15 éve kedvenc nevemet pár éve felkapták; de akkor se nagyon szeretnék eltántorodni tőle; max, ha a páromnak majd nem tetszene; akkor menne második keresztnévnek; de azért ragaszkodnék hozzá; és első körben, első keresztnévnek vetném fel.
2022. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!