Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is direkt kevés dolgot...

Más is direkt kevés dolgot vesz a babájának, mert nem pártolja a mostani fogyasztói társadalmat?

Figyelt kérdés

Lassan egy éves lesz a gyermekem. A születése előtt is fontosnak tartottuk, hogy ne halmozzunk fel mindenféle felesleges cuccot, amit aztán nem is nagyon használunk, illetve nem hiszünk ebben a mai módiban, mikor egy gyereknek már kétévesen sem lehet mit venni, mert olyan a szobája, mint egy játékgyár.


Pl. ruhákat csak turiban vásárolunk neki, és mindössze néhány játéka van egyelőre, formabedobó, csörgő, labda és hasonlók. De nem akarunk minden hónapban játékot venni neki, se 2 ezer forintos ruhákat, meg később sem akarunk komplett játszóházat az udvarra.


Közben minden anyuka-ismerősömnél azt látom, hogy hetente vesznek valami a babáiknak, a mi gyerekünkhöz képest rengeteg cuccuk van - most mondok egy példát, mindenki tolta, hogy vegyen Adamo-hintát, kb. mindenkinek van is, akit ismerek, mi nem tartottuk fontosnak. Körforgója sem volt, szóval ilyenekre gondolok.


Most kérdezhetnétek, anyagi okai is vannak-e ennek? Annyira nem, mármint átlagemberek vagyunk, nyilván tudnánk több holmit venni, de ha nem veszünk, akkor is van hova tenni a pénzt.


Egyszerűen azt érzem, hogy mindene megvan. Szép ruhája, jó minőségű étele, klassz játékai. Nem érzem, hogy valamiben hiányt szenvedne, csak közben valahogy mindenhonnan az árad, hogy vegyen, vegyek, vegyek még több cuccot neki.


De hát mi kellene egy 1-2 évesnek ezeken kívül...?



2022. jan. 22. 17:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Jelen. Most 6 èvesen sajnos màr sok lom összegyűlt, de alig jàtszik valamivel. Kb. 2 èves koràig totàlisan minimalistàk voltunk.
2022. jan. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Igaz, mi még csak várjuk az első gyermekünket, de pont ezen az elven vagyunk.

Eleve kicsi a házunk is, fizikailag képtelenség benne felesleges kacatokat tárolni. És igen, ez az egész házban mindenütt játékok-dolog is taszít, a mi gyerekkorunkban ez nem volt divat, és nem is látom értelmét.

2022. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Mi sem szoktunk venni csak különleges alkalmakkor (szülinap, karácsony) 1 valamit. Bőven elég az amit kap innen onnan, alapvető fejlesztő játékok megvannak, nincs többre szükség. Esetleg időnként egy-egy olyan dolgot, ami szintén fejleszt, jó hatással van (pl. most kapott egy kiskonyhát mert érződött hogy megérett rá és van rá igénye). Egyébként 2,5 éves, nagyon jól feltalálja magát és eljátszik mindennel ami itthon van, kitalál magának mindig valamit.

Nem érzem szükségét hogy többet kéne rá költenünk vagy mindig kellene valami új.

Rám nem hat semmilyen nyomás hogy más mit csinál, sosem érdekelt, nekünk így jó és kész :)

2022. jan. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

De ha ennyire tökéletes, földmentő ökoanyuka vagy, miért kérsz másoktól önigazolást?


Senki nem lesz azért rosszabb/kevesebb, mert ott lóg a nappaliban az Adamo hinta, vagy a Mamaroo-ban pihen a gyerek, vagy mert megveszik a H und M-ből az új bodyt.

2022. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ezt max addig lehet csinálni amíg a gyerek közösségbe nem kerül. Utána már elő fogja ő is adni az igényeit. Nyilván nem a ruha lesz nála a téma, de a játék nagyon is. XY-nek ilyen játéka van, ő is szeretne. Meg a kedvenc mesefigurás ruhákat, ágyneműt stb Akkor mit mondasz neki? Nem lehet kisfiam /kislányom mert mi ilyen tudatosak vagyunk?
2022. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

6 hónapos a baba.

Eddig csak olyan játéka van amit kaptunk babalátogatóba érkező barátok, rokonoktól.

Ruhákat vagy kapja Mamáktol, ismerősöktől vagy használtan veszem egy csajtól, akinek egy fia van, nem is lesz több nekik és nagyon szép állapotúak. Eddig kb 50ezer ft-ot költöttem a ruhájára. Játékra 2000 ft-ot.

Úgy gondoltam hogy felesleges, fog kapni és kapott is, nyilván másképp vettem volna neki ezt-azt.

2022. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azért nem vagyok ennyire minimalista, de például karácsonyra, szülinapra, névnapra tőlem is és az apjától is csak 1-1 dolgot kap. Egyszer ezt leírtam egy kérdés alá és le lettem hordva mindennek :D
2022. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 4 és 5! Senki nem mondta, hogy bárki szarabb lenne a másiknál azért mert az egyik így csinálja a másik meg úgy. Csak leírtuk hogy jelenleg ez a helyzet, mert ez volt a kérdés.

Igen én is megveszem időnként a Mancs őrjáratos ezt meg azt, de ez nem azonos azzal hogy minden héten új játékok stb. De erre sem mondta senki hogy más rosszul csinálja ha nem így tesz, csak leírtuk hogy mi éppen hogy vélekedünk/teszünk.

2022. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
Kedves #8, #5 vagyok. Egy szóval sem mondtam, hogy minden héten új játék kell a gyereknek. Azt én is felesleges halmozásnak tartom. Csak arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy közösségbe kerülés után a szülőnek is kicsit a gyerek igényeihez (is) kell igazítania a tudatos vásárlást. Ez az én olvasatomban nem egyenlő azzal, hogy minden héten új játékot kapjon.
2022. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 babyboom567 ***** válasza:
36%
Az elv jó, viszont 2 extrém rossz példát mondtál.Az Adamo hinta egy nagyon nagyon jó fejlesztő eszköz,és egy gyerekes kertesházban a játszótér az udvaron meg kb alap.Vagy ezért fogtok direkt sz...pni idegen járszótereken,mert nektek nincs?
2022. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!