Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ajánlanátok népmese vagy...

Ajánlanátok népmese vagy állatmese köteteket ötéves kisfiúnak?

Figyelt kérdés

Olyat nem szeretnék, mint pl. Az állatok nyelvén tudó juhász, aminek a végén a juhász elveri a feleségét, mert az kíváncsi volt 😠🙄😠


Vagy a Lúdas Matyit, ami csak a bosszúról szól...


Kedves, EQ és empátiát fejlesztô meseköteteket keresek.


Boldizsár Ildikó gyûjteményét néztem, abban milyen mesék vannak?

Vagy Dornback Mária Az égi érô mesefa?


Köszönöm


2022. febr. 21. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Mesél az erdő sorozat.
2022. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Benedek Elek meséi


77 magyar népmese


van sokféle

2022. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Rossz helyen keresgélsz, ha ilyesmit szeretnél, ugyanis sem a népmesék, sem pedig az állatmesék nem gyermekközönség szórakoztatására jöttek létre.

De ha mégis népmesét szeretnél minden áron, itt van néhány javaslat: [link]

2022. febr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlásokat, megnézem.


#3 éppen azt írtam, hogy nem szeretnék idejétmúlt meséket, amik számomra vállalhatatlan üzenetet közvetítenek.

De azt azért nem hiszem, hogy csak ilyenek léteznek.

2022. febr. 21. 10:38
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem láttam még olyan gyereket, akinek egy népmese traumát okozott volna. Az életben sok minden történik, tapasztalatot szerez a gyerek mindenből. Az életkori sajátosságokat

kell figyelembe venni.

2022. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem traumát okoz, hanem olyan példát közvetít, amit nem szeretnénk hogy természetesnek vegyen. Lásd feleségverés. A meséknek sokkal nagyobb erejük és szerepük van egy gyerek életében, mint a legtöbben gondolnák. És nem se ki nem azért lesz feleségverő mert ezt olvasták neki gyerekként és nem mindenki fogja verni a feleségét, aki ezt hallotta. De aki már mesében ezt hallja, az könnyebben néz majd félre, lesz ami még belefér, esetleg ha még össze is cseng az otthoni dolgokkal, akkor meg még inkább az rögzül, hogy ez a természetes. Persze minden eset egyedi, de senki nem szeretne egy eleve káros üzenetű mesét olvasni a gyerekének.
2022. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm #6


#5 nem megyek bele ilyen vitába, nem ezért tettem fel a kérdést. Ajánlásokat kértem.

2022. febr. 21. 12:05
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Márti könyvek?

Állatmesék könyvek Jeanne Detishe és Marcel Marliertől?

2022. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rákeresek, köszi
2022. febr. 22. 11:02
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Verses mesék is léteznek, pl Zelk zoltán: A három nyúl. Aztán, görög állatmeseék, pl La Fontaine, Aiszóposz (Ezopusz), vagy pl Romhányi állatos versei zseniálisak.


Romhányi: A rák haladása:

[link]


Romhányi: A róka és a holló

[link]


Zelk Zoltán: A három nyúl:

[link]

2022. febr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!