Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg beszélnie kellene már?

Tényleg beszélnie kellene már?

Figyelt kérdés

Fiam május elején lesz 2 éves. A héten voltunk a státuszon, hogy megkérdezte a védőnő, hogy beszél-e már 2-3 szavas mondatokban.

Mondtam, hogy szavai vannak, pl: mamám, pápá stb. + állathangosat utánoz, mint vauvau és társai.


Ez alapján megállapította, hogy a fiam vissza van maradva beszéd fejlődés szempontjából.

Első gyerek. 2 évesen tényleg már összefüggő, 2-3 szavad mondatokat kellene alkotnia?

Kicsit kétségbeestem, hogy mit ronthattunk el..


2022. ápr. 28. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Unokatesóm gyerek 3 évesen még csak 4-5 szót mondott. Miután bekerült az oviba, szinte naponta bővült a szókincse. Nagyon nem aggódnék még 2 évesen emiatt.
2022. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez a másik, hogy itthon vagyok egyébként is a húgával, így nem jár bölcsibe, szóval az sem 'segít' a beindulásban nála. Pedig mondókázunk, mesélek és énekelek is nekik..
2022. ápr. 28. 10:45
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
4 eves korra elvaras a folyamatos beszed. Ebbol is latszik mennyi ertelme van ezeknek a statuszoknak 🙄
2022. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Az enyem is kb ennyit mondott es kozel 3 evesen se volt vmi hu de nagy szinten aztan elmult harom es egy het altt elkezdett beszelni a bolcsis nevelonok akik eddig azzal nyuztak h nem beszel most azzal fogadnak h be nem all a szaja :) orulok h nem vittem sehova lattam rajta h ert mindent csak nem allt keszen a beszedre. Mozgasban is ugyes volt igy a vedono nem piszkalt!
2022. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
2 évesen 20 szó elvárt, mondat nem, a szavakba a vauvau is beletartozik. A fiúk később kezdenek beszélni, úgyhogy nem aggódnék. 2 és fél évesen ha nem gyarapszik a szókincse elvinném felmérésre. Azért a mondat se olyan lesz eleinte, mint gondolod, hanem nagyon egyszerű, pl. apa iszi (iszik). Amit írtam a 20 szó 2 évesen a logopédusunk szerint kell. Az én lányom nagyon el volt maradva beszédben. Se a mondóka, se a bölcsi nem feltétlen indítja be, nekünk az egyetlen, ami segített a tsmt torna volt. De 2 évesen nem szükséges semmilyen fejlesztés. A mozgás indítja be a beszédet, mert a mozgás fejleszti az idegrendszert, vidd ki sokat játszóra, másszon, hintázzon. Jó a mondóka, de ne várj tőle sokat. Nem a szülőtől függ, mikor kezd el beszélni egy gyerek.
2022. ápr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekem az a tapasztalatom, hogy az segít ha mindent kommentálsz, meséled amit láttok, amit csináltok és arról beszélsz, választékosan, nem ismetelgetve. Hiaba mondokazol, ha nem erti miről beszelsz. Ha azt mondod ami történik akkor össze tudja kötni, elraktarozodik. Nekem is fiam van, 1 évesen vauvauzott, 2 évesen valóban mondatokban beszélt és nem "apa iszi", hanem rendesen, ahogy tőlünk hallja. Helytelenül nem is beszélt igazából, de sosem javitottam ki, csak megismeteltem helyesen. Sokszor halkom, hogy pl látod ott a vau vau.. Hat nem.. A kutya van ott. De lehet úgy is, hogy nézd, de szép barna kis kutya, milyen barátságos. Mit mond a kutya? Vau vau igen, ugat, így köszön nekünk stb. Maris tobb osszefuggo mondatot mondtál neki egy látható dologról, nem kell butitva gugyogni
2022. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
3 éves koruk előtt kezdtek a fiaim beszélni, addig semmit. Aztán meg szinte rögtön (egy hét) mondatokban. Gyerekorvos nálunk nem aggódott ezen, annyit mondott, hogy ha meg akarja, tudja értetni magát, akkor fog beszélni.
2022. ápr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6 Ha mondokáztál volna akkor is ugyanúgy beszélne. Én állítólag 1 évesen már beszéltem (vagy csak rosszul emlékeznek), de én is láttam már másfél évest mondatokban beszélni. Ez nem a szuperszülöségtöl van, hanem valamikor másfél és 3 éves kor között elkezdenek beszélni, nem kell versenyezni, ugyanolyan "okos" lesz mindegyik az óvodában, mindegy mikor kezdte a beszédet.
2022. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2 éves koráig csak szavakat mondott, utána kezdett el két szavas mondatokat alkotni. Semmi gond nem volt évvel.
2022. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én itt sokszor csodálkozom, de nyilván helyenként változó a védőnő mi alapján ítéli meg a dolgokat.A státusz papír azért országos.Ott 20 szót kell min. tudnia és azok lehetnek hangutánzók is.Illetve azt nézik, hogy egyáltalán bármit mond e, vagy nem, merthogy az a lényeg hogy beindult e egyáltalán.

Nekünk nem mondták azt, hogy 2 szavas mondatokban kell beszélnie.20 szót tudott és ezzel mindenki marha elégedett volt.Orvos és védőnő is.Én nem, de valóban semmi baja a beszédének, 2.5 évesen már ott tartott mint a korabeliek, csak gyorsabban jutott oda.

2022. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!