Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külföldön született második...

Külföldön született második gyermek hamarabb kezd beszélni a testvére miatt?

Figyelt kérdés

Első gyermekem 2,5 volt,majdnem 3 amikor elkezdett beszélni. Külföldön született

Angolul kezdett egyből.

Most született testvére. Vajon ő előbb fog? Gondoltam mert ,hogy a gyerekek egymástól sokszor tanulnak és az első nagyon cserfes

Akinek kint születtek a gyerekek mit tapasztaltak?


2022. ápr. 28. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mi köze ennek ahhoz, hogy hol születnek?🤔
2022. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mivel külföldön születtek így egyszerre két nyelvet tanulnak ami miatt késhet a beszéd

A védőnő nekem ezt mondta

2022. ápr. 28. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, de ha egynyelvűek lennének, akkor is gyorsíthatná a nagyobb testvér, ahhoz képest, mintha nem lenne. Szóval itt is ugyanúgy gyorsíthatja, a kétnyelvű beszédkezdéshez képest. Aztán lehet, hogy nem. Bármi előfordulhat.

Unokahúgom például 3nyelvű, nincs testvére és mégis nagy dumás. Korán kezdte, és sokkal többet beszél, mint amire számítottunk a többnyelvűség miatt. Minden variáció előfordul, majd kiderül, hogy nálatok, hogy alakul. Ha mégse lesz gyorsabb, azért ne ess kétségbe, mert nem törvényszerű.

#1

2022. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat simán, de ne várd kötelezőnek.
2022. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 nyelvű lesz 🤷‍♀️ és Magyarországon született 😂
2022. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Ketnyelvu a fiam, 3,5 evesen kezdett beszelni, 4 evesen folyekony volt mind a ket nyelven.

A baratnom 3 nyelvu lanya mar 2 evesen beszelt szinte folyekonyan.

Foleg gyerektol fugg.

2022. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!