Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tud szépen közlekedni...

Mikortól tud szépen közlekedni egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
A lányom 3 éves és vmi borzalom, ahogy közlekedik. Vagy szalad, vagy lassan jön, mindenhol megáll, mindent megnéz, felszed a földről. Vmikor vinni kell. Mikortól lesz ez jobb? Így nagyon nehezen lehet vele eljutni bárhová is, főleg akkor rossz, ha időpontra megyünk vhova.

2022. ápr. 30. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Amikor megtanitod rá.. Következetesen. Ha szalad, visszamentek haza. Elmagyarazni neki, betartani stb.

Enyem 2 évesen megtanulta, eltelt fél év. Mellettem jon, szetnez, megall. Amikor elment mellokem, elvettem a motort, fel vettem stb. Mindig. Hamar megtanulta. Nála is van dac, de ezek nem azok a helyzetek ahol teret kap. 3 évesen már azért illene.

2022. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Enyém is 3 éves, sosem csinált ilyeneket 🤷‍♀️
2022. ápr. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Babafüggő. Nálunk olyan 21-22 hónaposan tanult meg egyhuzamban 20 percig menni, kisebb megállásokkal (hát csak megnézzük a darut ahogy épp dolgozik, nem?).


Azért adtam ilyen specifikus hónapot mert 20 hónaposan még nem tudtunk elsétálni a bölcsibe, babakocsizni kellett, de még 2 éves kora előtt megtanulta.


Addig a kezünket se fogta, most úgy szorítja mintha az élete múlna rajta. Mondjuk mi is erősen fogjuk, mert félek hogy elszalad és elüti az autó. Nekem a bölcsi gyalog 5 perc, az ő tempójában 15. El szeretném pakolni a babakocsit hamarosan, és csak nagyobb utakhoz elővenni, és muszáj gyakorolni. Kezdjétek kicsiben, fogd a kezét erősen.

2022. ápr. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis gyerekfüggő*
2022. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is gyerekfüggő. Nálunk az egyik nagyon lusta volt, de hamar szabálykövető lett, csak hiszti miatt volt nehéz vele közlekedni, mert az uuuunalmas és vigyem (bezzeg a játszótéren nem volt gondja a rohangálással, csak az utcán volt mindig fáradt). Vele sokáig kellett a babakocsi, aztán kismotor vagy kisbicikli... A másik másfél-két évesen már órákat sétált a saját lábán szívesen (és a játszóteret nem szerette), de ő meg elrohangálós volt. Pl. már vagy fél éve tudta, hogy meg kell állni, mielőtt átmegyünk, amikor egyszer csak kitalálta, hogy ő most autó és elromlott a fékje, én meg frászt kaptam, de mázlink volt. Egyébként ő most iskolásként is szeret futva közlekedni, a bátyja meg most is szinte csak rollerrel hajlandó menni. :D
2022. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk is inkább a következetesség volt a kukcs. Minden kisgyerek bepróbálkozik ezzel. Sokat kell vele sétálni, nem csak amikor időpontra mentek. Olyankor mondani kell, hogy ez most különleges alkalom. De egyébként megnézheti a követ meg a markolót. Ha elszalad, onnantól akkor is fogni kell a kezem, ha vergődik. Abbahagyja, ha nem ér el vele semmit. Úton átkelés előtt meg kell fogni a kezem, amúgy elengedheti, ha mellettem marad és jön. Ha nem, akkor fogni kell. Ha balhézik, akkor irány haza. Csak hiszti miatt nem cipelem, egyébként természetesen. Ha műsorozik, akkor irány haza. Ha csak az utca végén járunk még, de ő nem bír magával, akkor irány haza, és aznap már az udvarra sem. A saját biztonságuk érdekében kell őket megtanítani, kell, hogy legyenek következmények, különben nekünk konstans szopás, ő meg majd megszívja később. Ez a dolgunk, hogy tanítsuk és neveljük.
2022. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

16hónapos

Ha időpontra megyünk hordozóban viszem

Ha csak siman setalunk, tehat nincs kötött idő akkor sétál és fogja a kezem

Nincs elrohangálás, és ilyenkor a dacolásnak sincs helye. Gyorsan megtanulta. Miután elindult stabilan kb 1-2héten belül én bizony kivittem sétálni (nyilván nem érdemi sétáról van szó, csupán pár méter) és magyaráztam neki, hogy az utcán fogni kell anya/apa kezét

Sosem próbálkozott kitépni magát a kezemből, a játszótéren, parkban mehet ezt tudja, de a kerítésnél már nyújtja a kezét

2022. ápr. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Másfél éves volt, amikor megtanítottam, hogy a kezem fogni kell, és ha nem fogja, akkor felveszem és nem mehet a lábán. 2 éves most, 90%ban ügyesen közlekedik. A fiam most 4 éves. Rég óta ügyesen jön, megáll, stb
2022. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%
Megint egy ilyen kérdés!🤦Aztán ha az ember azt írja hogy az ő gyereke normálisan sétál,mert pici kora óta nem tűröm az úton a bohóckodást,akkor jon a lepontozás.Mindegy.Az én lányom két éves és ha jön a kocsi ,ő szalad oda és fogja meg a kezem.Nem forgalmas az út ahol lakunk és hosszan belátható.Viszont ismerek olyat,aki az anyját üti,rugja ,harapja ,ha meg fogja az anyja a kezét.Ez mi?😳Oké hogy több tipusu gyerek létezik,de könyörgöm neveljétek már is őket,ne csak legyetek vele otthon!
2022. ápr. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk az valt be, hogy ha nem siettünk sehova, akkor nèzelődhetett kedvère, ha biztonsàgos helyen voktunk szaladgàlhatott. Ha veszèlyes helyen sètàltuk, akkor figyelmeztettem, hogy itt sok az autò/keskeny a jàrda kèzen fogva mellettem jöjjön. Ha pedig időre mentünk, azt is elmondtam neki.

Ìgy hogy feleslegesen nem korlàtoztam, együttműködő volt, mikor arra volt szüksèg.

2022. ápr. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!