Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától hagytad,...

Scream85 kérdése:

Hány éves korától hagytad, hogy a gyermeked egyedül menjen suliba?

Figyelt kérdés
Úgy értve, hogy te nyugodtan elmehettél pl reggel 6ra dolgozni mert elég nagy volt ahhoz hogy egyedül felkeljen,felkészüljön és suliba menjen?
2022. máj. 10. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Hát ez a környéktől függ. Nyílván egy kis faluban, ahol mindenki ismer mindenkit, figyel a közösség jó hamarabb. Engem 3-4 osztályosan így már elengedtek. De egy városban, ahol tömegközlekedni kell, átszállni, lehet csak 7-8 engedném, vagy középiskolásán.
2022. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Optimális helyen közlekedhet egyedül 3-4-dikes korától. Máshol később. De az megint egy következő lépés, hogy egyedül felkel, összekészül, elindul. Az inkább a gimis kor.
2022. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egy kis faluban élünk, kb. 250 méterre van a buszmegálló. Itt szállna a falun keresztül közlekedő buszra és 2 megállót kell menni a suliig.

(A mi utcánk nagyon kis forgalmú mellékutca, a sulis buszmegálló és a suli között kis "sétálóutcán" kell haladni, szóval nem vészes az út forgalom szempontjából.)


Gondolom ilyen esetben inkább a gyerek érettsége alapján döntenétek, hogy biztosan felkeljen és elkészüljön, hogy zárja a lakást,stb.

2022. máj. 10. 16:47
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Emlékeim szerint engem általános iskola alsó osztályokban még kísértek, illetve a nap végén a mama jött mindig elém. Megyei jogú városban, sétatávolságban laktunk az iskolától, viszont eléggé forgalmas úton kellett átkelni hozzá. Aztán másik suliba, nyolcosztályos gimibe kerültem, és oda már egyedül jártam. Felkelni, csomagolni, bezárni a lakást teljesen egyedül viszont nekem lényegében sosem kellett, mert reggelente volt mindig otthon valaki.
2022. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Harmadikos koromtól jártam egyedül iskolába.

A berhaz mögött van egy aluljáró, ott feljottem, majd kB 50 métert sétáltam és ott volt az iskola.

Megyeszekhely nagy város.

2022. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Megyeszékhelyen lakunk. 5.osztalytól járnak egyedül tömegközlekedéssel a gyerekek.
2022. máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
4.osztálytól ment egyedül télen busszal, tavasszal biciklivel suliba, de úgy hogy reggel itthon vagyok vele, én indítom.
2022. máj. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%

Hogy reggel elindítom, 1. osztálytól.


Hogy egyedül kel, regellizik, elmegy, 5.-tól kb.

2022. máj. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

4 osztálytól.jött haza egyedül,

5. osztálytól iskolabuszal megy suliba és jön haza is .

2022. máj. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
5 percre volt a suli tőlünk sétálva.Így ő már 10 évesen egyedül jött ment.
2022. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!