Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a gyerekemet ha...

Hogy kezeljem a gyerekemet ha majd egyszer lesz és olyan lesz mint én?

Figyelt kérdés

Nem vagyok büszke a gyerekkoromra, szörnyű gyerek voltam.


Egyszer 3 vagy 4 éves lehettem és mesét néztem videóról.


Bejött apukám és leállította a mesét és átkapcsolta a híradóra.


Én akkor torkom szakadtából elkezdtem sírni és csak azt tudtam kiabálni, hogy a mesémet akarom.


Ezt utólag nagyon szégyellem, főleg, mert alapjáraton nem voltam ilyen. Sokat sírtam, de akkor ha nem kaptam meg valamit nem sírtam, csak itt fordult velem elő.


Viszont sokat sírtam, ha valami nem sikerült.


Egyszer például maratoni társasozást tartottunk egyik este és az összes játékban én vesztettem és az utolsónál pedig ideges lettem amikor vesztettem és sírva fakadtam és levertem a játékot a földre.


Ezt utólag nem értem, mert nem igazán hagytak nyerni sosem, tehát el kellett volna, hogy fogadjam a veszteséget itt is.


Egyszer harmadikos koromban viccelni akartam, de rosszul sült el. Erre beküldtek a szobámba és elvették a játékaimat. Én pedig nem mondtam volna el higgadtan, hogy csak viccelni akartam, hanem elkezdtem sírva kiabálni.


Az iskolában nem volt velem gond, csendes gyerek voltam és mindig azt tettem amit a tanár mondott. Gyakran nem jöttek össze dolgok vagy volt valami igazságtalanság de nem sírtam olyankor.


Viszont otthon kezelhetetlen voltam ilyen szempontból.


És rendetlen is voltam. Elpakoltam meg portalanítottam, de így is tiszta kupleráj és kosz volt a szobám. Volt, hogy háromszor is letöröltették velem a port és így is maradt por. Pedig más gyereknek jól ment.


A poharakat folyton elejtettem, kicsúsztak a kezemből, azzal is okoztam felfordulást meg kiöntöttem a dolgokat vagy mindent összekentem meg a játékaimra se vigyáztam és tönkrementek.


Azt mondják, amilyenek voltunk, olyan lesz a gyerekünk. Hogyan kezeljem, ha ilyen hisztis lesz mint én?


2022. máj. 13. 02:29
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Úgy hogy tanulsz egy kicsit a fejlődéslélektanról, arról hogy mikor mi várható el egy gyerektől és jobb szülő leszel, mint a sajátjaid.

Pl: 3-4 évessel nem nézetünk annyi mesét, hogy úgy rákattanjon, hogy kiboruljon. A legszerencsésebb a nulla képernyőidő még ebben a korban is, mert az idegrendszerük fejletlen hozzá.

Híradót meg véletlenül se kapcsolunk az orra előtt.

2022. máj. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen normàlis gyerek voltàl. Ha nèz valaki valamit a tvben, akkor mekkora bunkòsàg mar simàn àtkapcsolni! Èn is dühös lennèk, de nem kiabàlnèk, sìrnèk, mert màr felnőtt vagyok.

Az is normàlis, hogy kiborìtott, ha mindenben te veszìtettèl. Ilyenek a gyerekek.

Ha pakoltàl, takarìtottàl a szobàdban, ès mègsem lett elèg szèp, akkor vagy a szüleidnek kellett volna segìteni, megmutatni, hogy mit csinàlj màshogy, vagy te raktad magasra a lècet.

A szüleid hibàja volt, hogy a vicces esetet nem beszèltèk meg, hanem rögtön büntettek.

Szerintem normàlis gyerek voltàl defektes szülőkkel.

2022. máj. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Amiket leírtál, szinte minden gyerekre jellemzôek. Ha meg nem ilyen rossz tulajdonságai vannak, akkor van más. De ha te ilyen jól emlékszel a lelki hátterére a kiborulásaidnak, az még segíthet is, hogy a saját gyerekedhez empatikusan állj hozzá. Segíthetsz neki kifejezni az érzéseit ahol neki nem megy.

Szerintem nem kell aggódnod.

2022. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem menj el valami szülőségi tanfolyamra (tudom hogy fizetős és csak örökbefogadóknak van, de hátha fogadnak valahol téged is), mert elég egyértelmű, hogy az otthoni minta max arra jó, hogy hogyan NE csináld... egy teljesen átlag gyerek voltál idegbeteg szülőkkel. tudom mert apám volt ilyen nekem is, de hála az égnek részben nem velünk élt, én meg elég gyorsan felfogtam, hogy ha két hónapig "jó" gyerek vagyok, aztán apám hazajön és "rossz" gyerek leszek, akkor nem velem van a baj, hanem apuka elvárásaival...
2022. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igyekezz majd máshogy nevelni a gyereked, ha lesz. Ha mesét nézne, ne kapcsold át a híradóra! Ha társasoztok, ne vedd vér komolyan, illetve tanítsd meg rá, hogy nem baj ha nem ő nyer! Igyekezz megtanítani neki, hogy nem jó, ha leejtegeti a poharakat meg ilyesmiket! Magyarázd el neki, hogy vigyázzon a játékaira, mert nem kap minden másnap!
2022. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!