Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az alvajárás mikortól orvosi...

Az alvajárás mikortól orvosi probléma?

Figyelt kérdés

6 éves kislányom alvajáró. Éjszaka a semmiből mereven felül, és el is indul a folyosóra,konyhába...Ha kérdezzük,akkor válaszol ilyen színtelen hangon,akár iszik is,de utána megy útjára.

Nagyon nehéz ilyenkor visszafektetni.

Az egész történet alatt kifejezetten alszik,tehát nem olyan, mint nappal.

Az számít, hogy autista? Amúgy nem hiszem. Anyukám is alvajáró volt pl. Ez öröklődik? Én nem vagyok alvajáró pl. Az apja sem.


Panelban lakunk,a közös folyosó kulcsra zárva,nem tud kijutni. Csak a lakásban bolyong(ana),amíg vissza nem fektetjük.


Meddig normális ez? Szóljak a gyerekorvosnak,vagy majd kinövi?


2022. máj. 14. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mióta kezdte el? Mennyire autista ? Történt valami nagy változás az életetekben, amióta alvajár? Pszichológusnál jártatok?
2022. máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon régen kezdte, de eddig még nem kelt fel az ágyról. Az mostanában kezdődött.


A spektrum szélén van,Asperger szindrómás, 120 feletti IQ-val.


Változás nem történt semmi.


Pszichológushoz folyamatosan jár.

2022. máj. 14. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is csináltam ezt kb. 10 éves koromig, csak nálunk volt egy 15 fokból álló lépcső is... Soha nem történt semmi bajom, csak reggel nem emlékeztem a császkálásra. Szóval annyira én azért nem aggódnék.
2022. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 40 éves vagyok.12 évesen voltam alvajáró.Sajnos nem tudom meddig,de nem sokáig.

Volt olyan hogy mentem ki az erkélyre,kérdezték anyámék hova mész,mondom megyek lászlóra😅ezt nem értette senki.

Egy másik: éjjel anyu felébredt én a sötétben ültem a fotelben.Mondja anyu,hogy menj aludni,erre én: még a mesét sem lehet megnézni?🤷

Unokatesóm nagyobb volt,ő a virágokat meglocsolta és lefeküdt vissza.😅

Kinőtte és én is.Mikor nagyobb lettem már nem jártam alva.

2022. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Tesóm alvajáró. Mostanság csak felül meg beszél, de gimiben meg a 20as évei elején rendszersen alvajárt. Szeeintem a túlfáradás is lehet ebben a ludas.
2022. máj. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!